Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze sie uda z tym bigosem

jakie przyprawy do bogosu

Polecane posty

Gość moze sie uda z tym bigosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sukienka
ja nie dodaje soli,ale pieprz,ziele tak,na koniec koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka pytała o przyprawy........ Ja dodaję do bigosu suszone grzybki,nieraz śliwkę... Jałowca nie daję ponieważ mój W.nie lubi. Aha,daję też cebulę,oczywiście,i koncentrat pomidorowy. Zdarza się,ze jest \"za luźny\",wtedy robię lekka zasmażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzynki tez mozna dac. nigdy nie probowalam ze sliwka, na pewno lepiej niz rodzynki :) kupilam nawet kapuste w sloiku z paroma sliwkami i grzybami w srodku ... ciekawe, czy gra warta swieczki ;) dobra metoda, aby bigos (czy zwykla kapusta) nie wuszedl za 'luzny', jest nie dodawanie w ogole wody do jak sie gotuje, ponieaz kapusta ma w sobie duzo wody. pisze to dlatego, ze wiele osob dodaje wode do gotowania kapusty, a potem ja odlewa (wylewajac smak) lub musi dodawac make na zagestnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję wodę do kapusty,ale nie za dużo.Później,gotuję kapustę bez przykrycia,woda wtedy wyparowuje.Ale,niestety,nie raz odparuje się za mało,a kapusta już miękka.Wtedy robię zasmażkę,bo gdybym trzymała dłużej kapustę na ogniu,to by mi się rozgotowała.:D Poza tym,jak gotuję młodą kapustę,to pierwszą wodę(po zagotowaniu)zlewam.Pozbywam się w ten sposób goryczki,która młoda kapusta ma w sobie. Z rodzynkami bigosu jeszcze nigdy nie gotowałam.Niewykluczone,ze spróbuję.:) Dużo sie daje rodzynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a ja wlasnie uwielbiam ta goryczke :) mi sie przy gotowaniu kapusty i tak za duzo wody zawsze wytworzy ... moze to kwestia grubosci gara, czy cosi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam garnki za stali szlachetnej,takie z grubszym dnem.Ale,te oryginalne,nie podróbki ze Słowacji. Tak,czy siak---wodę daję.:) Teraz będę mniej lała,zobaczymy,co z tego wyjdzie. A ja,goryczki nie lubię.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja dodaje jalowiec, koncentrat, cebulke, ziele angielskie, liscie laurowe, sliwki wedzone, wino czerwone wytrawne i bigosik wychodzi prima sort :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że każda z ans robi inaczej :) Ja doc bikosu daje cebulke,ziele angielskie,pieprz mielony,liśc laurowy, suszone grzybki,koncentrat, troszke miodu i czerowne wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gospooooooodyni
Jest w sklepie gotowa przyprawa do bigosu, albo przyprawa do potraw z kapusty, całość jest zmielona i nie latają wtedy po granku kulki, igiełki itp. cudeńka, zdecydowanie polepsza smak, do tego dodajesz własne dodatki, napewno grzybki suszone , kilka śliwek suszonych, sól, papryke ( przyprawe ) , pieprz, zależy co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko niestety te magiczne przyprawy zawieraja glutamian sodu 😭 ja dodaje pieprz i ziele zmielone, tez nie lubie latajacych kulek :D tylko nieszczesne listki laurowe sie placza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok ja gotuje po babciwemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetną przyprawę do sosów wyszukałam sobie na stronie nmr.com.pl. Ten sklep to mi siostra poleciła bo sama kupowała tutaj mieszankę do szaszłyków i barbecue parę miesięcy temu jak się sezon grillowy zaczął. Ta przyprawa do sosów – rewelacja! Akurat u nas w domu to sosy robi się dość często, zwłaszcza niedzielny obiad nie może być inny jak z sosem – czy to do ziemniaków, do kaszy, do makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×