Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Początkująca Gosposia

Lista Swiątecznych zakupów

Polecane posty

Gość Początkująca Gosposia

Pomożecie mi sporządzić listę zakupów przedświątecznych? Mam na myśli produkty niezbędne do pieczenia i gotowania, od początku do końca. To pierwsze organizowane przeze mnie święta, i boję się, że o czymś zapomnę... Wpisujcie te produkty, które Wy kupujecie, a ja z tego zrobię liste zakupów:) Z góry dzięki za pomoc, i... Wesołych Świąt!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy na ile cie stać co chcesz zrobic i dla ilu osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca Gosposia
nie potrzebuje tak dokładnie, np 3 kilo mąki, 5 kilo cukru, tylko bardziej ogólnie:) Kasa, załóżmy, nie gra roli;) Tylko tak bardziej tradycyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba musisz podac szczególy jakie sałatki, jakie ciasta bo skad mamy wiedziec czy trzeab ci mak czy ser??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze czy zamierzasz wszystko robić od podstaw czy posłużyć się jakimiś gotowcami itp. A swoją droga to ie wyobrażam sobie robienia zakupów wg czyjejś listy przecież każdy pod pojęciem tradycyjnych potraw co innego rozumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarijaMarija
MOJA WSTĘPNA LISTA-czyli co przed świetami kupić MUSZĘ:) 1 Wszystko na ciasta- mąka(dużo), cukier, proszki do pieczenia i cukier waniliowy, mak, bakalie, koniecznie przyprawa do piernika, cynamon, imbir-suszony i korzeń, olejki zapachowe(najlepiej zrobić tę liste według przepisów z ciast, jakie chcę robić) 2 Suszone owoce na kompot 3 Suszone grzyby, kapusta kiszona i surowa 4 Warzywa(pietruszka, marchew, seler na sałatki), puszki- groszek, kukurydza, fasolka, seler w słoiku) 5 Karp 6 Groch, fasola... 7 Majonez, śmietana, musztarda Jutro dopiszę resztę;) Już późno trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesolychprzygotowan
Ja mam zawsze taki plan, najpierw robie liste co chce zrobic na swieta - jakie dania, pozniej rozpisuje produkty w 3 kategoriach: warzywa i owoce, miesoi ryby, inne. Po sprawdzeniu przepisow rozkladam produkty ktore mam kupic na rozne sklepy - czyli np na rynku to i to. Metoda zawsze dziala a dodam ze zawsze mam duzo gosci i nie moge sobie pozwolic na dodatkowe wyjazdy do sklepow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja od wielu lat przygotowuję to samo na Święta, więc i lista zakupów jest taka sama. Co roku postanawiam zostawić ją na przyszły rok i ... co roku robię ją od nowa i przez kilka dni przypominam sobie co na niej było. :D I co roku o tych samych rzeczach przypominam sobie na końcu, np o cukierkach na choinkę. :D :D Chyba wpiszę ją sobie do kompa. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam w ogole listy zakupow, wchodze do supermarketu i lece od poczatku do konca wszystkie regaly... A potem 350zl rachunku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca Gosposia
Czajka, no to wpisz tutaj, może coś nam dojdzie, a potem skompletujemy i przekleimy do Worda;) Właśnie cukierki na choinkę! Też się przydadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×