Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

barwnik spożywczy pomocy

Polecane posty

Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

czy barwniki do jajek sa barwnikami spozywczymi tzw. chce dodac do lukru i ozdobic pierniki czy sie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie>??? cholera ja juz przyozdobilam pare dobra to bedą na choinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie mam skladu bo zostaly bez opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Barwniki do jajek produkowane są na bazie atestowanych surowców i barwników spożywczych. tylko to znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam barwnika do jajek, tym bardziej że miał taki sam skład jak taki w butelkach co się dodaje do mas cukrowych. Nikt się nie otruł więc najwyraźniej można :) Zresztą w jakimś przepisie widziałam poradę że można użyć sproszkowanych barwników do jajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gospooooooodyni
Barwnik do jajek nie może być trujący, bo w koncu też ma kontakt z żywnością, chociaż nie bezpośredni - skorupy raczej nie są jadalne i je wyrzucamy :) Jednak zdecydowanie nie polecam do barwienia lukrów - otruć się może nie otrujesz, ale jak zjesz sporo, to cię z lekka przeczyści :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chemik12345
BOŻE! Co za bzdury! Już czwarty temat z takimi bezmyślnymi tekstami! (chodzi o odpowiedzi, nie o autora pytania). Barwniki do jajek nadają się do niemal wszystkich produktów spożywczych (pomijam np. mięso). Jest około 100 barwników do żywności. Budowę chemiczną mają wszystkie podobną, a różnią się tym, ile trzeba dodać do żywności, żeby otrzymać dobry kolor. Barwników się dodaje w miligramach na kiloram, są tak intensywne, więc nie ma mowy o przeczyszczaniu. Na takim forum Chemia jest konieczna! --- WSZYSTKO SIĘ DA ZROBIĆ TANIEJ - WYSTARCZY ZNAĆ CHEMIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość producent barwników
Chemik, a zastanowiłeś co jeszcze dodaje sie do barwnika, zeby pofarbowała sie skorupka ?? i zeby do paczuczki nie wsypywać 1 miligrama barwnika ?? i dlaczego tam pisze często: wyłacznie do barwienia pisanek ?? otruć sie nikt nie otruje, przeczyścić nikogo też nie przeczyści, ale smak lukru moze być nieciekawy................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×