Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samantaaaaa

Została mi kostka sera białego

Polecane posty

Gość samantaaaaa

Co z nią zrobić? Macie jakieś pomysły odnośnie ciasteczek czy innych wyrobów? Z góry dzięki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wtedy robie pierogi
jak mi kostka sera zostanie to robie pierogi 1 - zwykłe ruskie, albo takie jak poniżej 2 - pierogi z nadziemiem z kaszy gryczanej (wcześniej ugotowana) + biały ser + pieprz, sól, a jak dodasz jeszcze trochę świeżej mięty do nadzienia to poezja po prostu (proporcje zależnie od upodobań, można dać jajko surowe do nadzienia, ale bez też dobre 3 - nadzienie kasza jaglana (wcześniej ugotowana w pół na pół mleko z wodą, sparzona przed gotowaniem) + biały ser (przy tej kaszy trzeba zadbać, żeby nie był kwaśny) + sól(ostrożnie) + jajo (albo nie) Te pyszne pierogi poznałam na podkarpaciu u znajomych (u nich tradycja co piątek takie pierogi - zięciowie specjalnie przyjeżdżają na ten specjał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wtedy robie pierogi
albo naleśniki na słodko z serem i rodzynkami albo serek wymieszać widelcem ze zmielonym lub całym (zależnie od upodobań) kminkiem, albo z czosnkiem i zjeść na śniadanie z chlebkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostka twarogu+puszka makreli w pomidorach+koncentrat pomidorowy (albo keczup)+drobno pokrojona cebulka+sól+pieprz ziołowy (koniecznie ziołowy!!!) rewelacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka serowe
Składniki: Ciasto: • 20 dag mąki, • 20 dag miękkiego masła, • 20 dag białego sera, • szczypta soli. Nadzienie: • 2 szklanki gęstej marmolady, konfitury lub dżemu, • cukier puder do posypania. Sposób przyrządzenia: Ser zemleć, dodać resztę składników, zagnieść ciasto, rozwałkować na placek o grubości 3-5 mm, wykrawać w kwadraty o boku 5 cm, na środek kłaść po łyżeczce konfitury, skleić dwa naprzeciwległe rogi, ułożyć na pergaminie, piec w 180 stopniach aż będą złote, ale nie rumiane, jeszcze ciepłe posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta2
ja też bym zrobiła makaron z serem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleśniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię makaronu z serem i cukrem, to oczywiscie jest najprostsze danie i jak ktoś jest leniwy, to najlepiej je przygotować. Ja ser zostawiłabym do kolacji i połączyła ze śmietaną, pokrojonymi drobno pomidorami, zieloną pietruszką, koprem, bazylią, (ewentualnie jeszcze cebulą), doprawiła solą i zielonym pieprzem, i jadlabym to z pieczywem. Za naleśnikami również nie przepadam. Ser wykorzystuję tylko do tego, co napisałam oraz do ciasta francuskiego i leniwych oraz sernika na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska1
tartinki twarogowe na slodko i slono. A jak masz chleb tostowy to go opiecz beda bardziej chrupiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×