Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość DLA POMOCNYCH DLONI

JAKIE PRAWO W POLSCE OBOWIAZUJE JESLI MOWIMY O WYPADKU PRZY PRACY ?

Polecane posty

Gość DLA POMOCNYCH DLONI

Jesli ktos wie, bardzo prosze o pomoc, nie wiem jaka ustawa, ani prawo, a musze to wiedziec, co mowi prawo o wqypadku przy pracy, rodzajach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
No napewno prawo pracy, kup sobie kodeks pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lula lala ula
najpierw musisz określić stopień uszczerbku na zdrowiu a później bierzesz za to kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
nie , do mojego projektu, jestem za granica i studiuje, mam przedmiot w ktorym ompletnie sie nie orientuje, mam napisac prace, porownac kraje , i mam napisac jak jest w polsce-kiedy mowimy o osobie ze jest,, pracujaca,, , kiedy mowimy o ,,wypasdku przy pracy,, no i jakie sa typy wypadkow przy pracy(masowe, its) a o tym mowiv jakas ustawa w polsce, tylko jaka=????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktycznie wszystko
praktycznie wszystko co ma zwiazek z pracą to zakres działania kodeksu pracy. wyjatek stanowi tu umowa zlecenie i umowa o dzięło- zakres obowiązywanie kodeksu cywilnego. wiec jak miełes/as jakis wypadek przy pracy- gdzie nawiązanie styosunku pracy wynika z art 2 kp( umowa o prace, powołanie, wybór, mianowanie, spóldzielcza umowa o prace ) to stosujemy kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktycznie wszystko
a przepisy mówiące o wypadku przy pracy to : art 53 paragraf 1 pkt 1 litera b; art 92 par 1 pkt 2 , 211 pkt 6 i 234-237 ze znaczkiem 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
kurcze, wcielo mi sporo co tu wpisalam :/ jestem za granica, mam przedmiot ktory kompletnie mnie nie interesuje, ( jestem na wydziale psychologii) a mam pisac prace o wypadkach przy pracy 2 krajow -polski i hiszpanii z 2006 roku. mam juz dane statystyczne, chce tez napisac, jakie przepisy reguluja , kiedy mozemy mowic o wypadku przy pracy, jakie sa rodzaje wypadkow przy pracy ( czyli ze sa masowe, itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
dzieki za pomoc, bo jestem zagubiona w tym temacie kompletnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
a czy mozesz mi podac strone internetowa z tymi prxzepisami ?bo musze dac znac w bibliografii, ze uzyskalam te informacje z takiej i takiej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
chcialam napisac, ze wpisalam w google artykul itsd ale nie ma mowy o wypadku przy pracy, tylko o zatrusdnieniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
chcialam napisac, ze wpisalam w google artykul itsd ale nie ma mowy o wypadku przy pracy, tylko o zatrusdnieniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktycznie wszystko
wypisałam - zgodnie z indeksem rzeczowym wszystkie art gdzie jest zwrot "wypadek przy pracy " i tak w art 53... - jest mowa o iinych przyczynach rozwiazania umowy o prace -tam jest mowa o ypadku przy prcy;,art92- wynagrodzenie za czas niezdolnosci pracownika na skutek wypadku w drodze do pracy; 211 obowiazki pracownika w zakresie bhp i art 234 iu nastepne to rozdział o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych. tekst kodeksu pracy najepiej, najszybciej, i aktualny- ze strony sejmu- www.sejm.gov.pl- tam klikasz zakładke prawo, nastepnie na samym dole- internetowy system aktów prawnych i w wyszukiwarce z lewej strony wpisujesz kodeks pracy zjedz na sam dół- (tam jest kodeks pracy z 74 roku 9 to ten) i kliknij "tekst ujednolicony" ( beda wszystkie zmiany). aha i do otwarci tekstu potrzebny jest acrobat reader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pomocnych dloni
pomocy, pomocy, pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela

Każda sytuacja jest inna i zależy od wielu czynników, polecam sie skonsultować i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Np w T&W w Krakowie fachowo pomagaja w uzyskaniu odszkodowań, zawsze bezbłędnie. Ale wiele jest takich miejsc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z odszkodowaniem. Zapraszam bezpłatnie zweryfikujemy twoją sprawę. Zadzwoń 514 455 736 lub odwiedź nas na facebooku beta odszkodowania   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×