Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaasiaaaa

bez kostki rosołowej

Polecane posty

Gość kaaaaaasiaaaa

Proszę o pomoc doświadczone kucharki! Powiedzcie mi, jak zrobić smaczną zupę bez vegety lub kostki rosołowej? Staram się zawsze robić dokładnie jak w przepisie, ale moje supi i tak smakują jak woda, zanim nie dodam kostki rosołowej:( I wszystkie moje zupki są takie same, bo smakują jak knorr:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maselkowa
sama chetnie sie dowiem. mam juz dosc tej sztusznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosypcie albo włoszczyzny suszonej, albo lubczyku (zarówno ziele jak i korzeń). Ja kupuje w sklepie zielarskim i sobie mieszam. Oczywiście wtedy trzeba dosolić bo kostki jednak słone są a to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie zupa ma smak, jak ugotowana jest na porządnej kości wieprzowej, a nie na np. korpusie czy skrzydełku. Zupy na kościach drobiowych, jak dla mnie wszystkie są mdłe i bez smaku. Ja najczęściej kupuję kości "odschabowe", które mają i szpik i trochę mięska. Oczywiście trzeba trochę zszumować wywar, no ale to wystarczy zwykłą łyżka zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Oczywiscie porzadna kosc no i wiadomo seler ( korzen i liscie), marchew, pietruszka ( korzen i nac), por itd.Wloszczyzna - to sie nazywa. Doprawic sola, magi i pieprzem. Najlepszy zapach i smak daja warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glutaminian sodu
magi to też tak jak kostka glutaminian sodu i sól przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chcesz bez kosci, to na poczatku podsmaz cebulke z czosnkiem na oliwie i masle, jak sie zezloci dodaj wode i inne pokrojoe warzywa, ale wody zeby nie bylo za duzo. na koncu mozna dodac zadka zasmazke, troche smietany. podstawa zupy jest esencjonalny wywar - czy to warzywny (wtedy warto dodac jeszcze jakis tluszcz - patrz wyzej), czy miesny. ale nie na zasadzie jedno skrzydelko na caly gar zupy ;) pare suszonych grzybow tez dodaje zupie fajnego esencjonalnego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję co jakiś czas wielki
gar esencjonalnego rosołu z mieszanego mięsa - czyli i kości schabowe i korpus kurczaka, i wołowina (często są to też solidne kawałki dobrego mięska, z którego potem robię farsz np do krokietów. Do tego oczywiście sporo włoszczyzny, przyrumieniona na suchej patelni połówka cebuli, listki laurowe, ziele angielskie, pieprz, sól. To gotuję od zagotowania na małym ogniu, szumuję co jakiś czas. Jedna zasada, rosół musi się gotowaćd ługo - ok 1,5 godziny. Przecedzam, ostudzony wlewam do pojemników i zamrażam, mam dobrą bazę do zup. Oczywiście taki rosół jest dobry sam z makaronem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję co jakiś czas wielki
na zupy bez mięsa polecam sposób konczity :) - poddusić na maśle na patelni cebulę i starta na tarce włszczyznę, zalać wodą, doprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze mozna tez
pokombinowac z sosami sojowymi, sa slone a nie zaeiraja glutaminu sodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×