Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość komiksor

pieprzyk w oku

Polecane posty

Gość intoksykator
Shamian odezwij sie do mnie jak możesz na gg 8573072 bo chciałbym dowiedzieć sie od ciebie coś więcej na temat tej operacji . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Do Shamian: a ja przede wszystkim życzę udanego zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia. Jako założycielka tego wątku uprzejmie proszę o komentarz kiedy ewentualnie będzie Pan już w dobrej formie bo de facto wszyscy wypowiadający się na tym forum są w podobnej sytuacji i szukają opinii o zabiegu i jego efektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWCIAT13
BARDZO SIE CIESZE, ZE ZNALAZŁAM TO FORUM. MOJE DZIECKO JEST WŁAŚNIE PO ZABIEGU WYCIĘCIA TAKIEGO ZNAMIENIA. MIAL GUZEK PRZY TENCZÓWCE W OKU LEWYM. BYLAM NA KONSULTACJI NA KOPERNIKA W KRAKOWIE. TAM OGLADAŁO GO KILKU LEKARZY I KAZDY RADZIŁ BY TO USUNĄC BO NIE MA SENSU TRZYMAĆ CZEGOŚ CO JUEST ANOMALIĄ. NA ZABIEG ZDECYDOWAŁAM SIE JEDBAK W SZPITALU ŻEROMSKIEGO TEZ KRAKÓW. ZABIEG WYKONYWAŁ ŚWIETNY LEKARZ (PAN DOKTOR NIE DOŚC ZE BARDZO MIŁY I SERDECZNY, TO JESZCZE DOSKONAŁY FACHOWIEC. WCZEŚNIEJ KILKA RAZY BYLAM Z SYNEM U NIEGO PRYWATNIE NA WIZYTACH. MOŻE NIE TANIO ALE REWELACYJNY CZŁOWIEK). MÓJ SYN ZABIEG ZNIÓSŁ DOSKONALE. MINĘLO OK 3 TYGODNI A JUZ PRAWIE NIE MA ŻADNEGO SLADU I BLIZNY TEZ NIE BEDZIE ZADNEJ WIDAĆ, MIMO IŻ GUZEK BYŁ GŁEBOKO WROŚNIETY. DZIS PAN DOKTOR SPRAWDZIL MI WYNIK BADANIA HISTOPATOLOGICZNEGO I WSZYSTKO JEST OK. BYŁA TO ZMIANA BARWNIKOWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shamian
Jestem już po operacji. Czuję się dobrze. Oko nie jest opuchnięte, spojówka przekrwiona ale to norma. Szwy rozpuszczą się w ciągu 4 - 6 tyg.Istnieje tylko dyskomfort bo aktualnie szwy podrażniają powiekę przy zamykaniu i mruganiu.Czasem swędzą.Da się przeżyć.Za miesiac kontrola w Krakowie i wynik badania histopatologicznego.Jestem pod wrazeniem szybkiego przebiegu samej operacji ktora trwala min. Personel w Krakowie na 6!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Bardzo fajnie, że napisaliscie o swoich doświadczeniach ze znamionami, wizytach okulistycznych i ostatecznym "rozbrataniu się" z tym problemem. Teraz jakoś łatwiej podjąc decyzję o usunięciu zmiany barwnikowej. Trzymam kciuki za zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shamian! Jak udało Ci się dostać tak szybko termin zabiegu?? Ja tam byłam w lutym na konsultacji (mam znamię barwnikowe spojówki) i powiedziano mi, ze mam dzwonić dopiero po wakacjach żeby umówić się na termin, a czas oczekiwania wynosi 2 lata!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmilaaaaaaa
Witam, komiksor- mam chyba bardzo podobne znamię na oku do Twojego. Również przy tęczówce, też mały i biegną do niego naczynia krwionośne. Mam je chyba jakieś 3-4 lata. Nie byłam z nim specjalnie u lekarza ale ponieważ noszę soczewki okulistę odwiedziłam już kilkakrotnie i żaden mi o nim nie wspominał. Teraz zwróciłam na nie uwagę (naczytałam się w internecie o czerniaku) i zaczęłam się obawiać. Czy robiłaś coś ze swoim znamieniem w oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
kammmilaaaaaaa:) nie wycięłam znamienia bo na razie większość lekarzy sugeruje obserwację zamiast zabiegu. Każdy jednakże zalecał kontrolę co pół roku, najlepiej z możliwością dokumentacji fotograficznej co umożliwia porównywanie zdjęć i ocenę czy rośnie, zmienia kształt, kolor itd. Na pewno warto o to zapytać okulistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmilaaaaaaa
Dziękuje za odpowiedz :) Muszę zwrócić okuliście uwagę na moje znamię w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intoksykator
Shamian i jak tam rekonwalescencja jesteś zadowolony z efektu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWCIAT 13 czy mogłabyś mi podać namiary na tego lekarza ze szpitala Zeromskiego? Moja córeczka ma takie znamię, kontrolujemy to na Kopernika, ale chętnie skonsultowałabym to z kimś innym. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM. KATKAMATKA PODAJE CI NAMIARY NA LEKARZA (AHA Z TEJ STRONY IWCIA-ZAPOMNIALAM HASLA :) RADZE CI UDAC SIE DO NIEGO PRYWATNIE, BO W PRZYCHODNI W ŻEROMSKIM RACZEJ SIE NA NIEGO NIE NATKNIESZ. PAN DOKTOR NAZYWA SIE JANUSZEWSKI I PRZYJMUJE W PRYWATNIEJ PRZYCHODNI NA ULICY RYDLÓWKI. POSZUKAJ W INTERNECIE TELEFONU DO NICH. WCZORAJ WLASNIE MIELISMY KONTROLNA WIZYTE. WSZYSTKO JEST OK, A PAN DOKTOR JAK JUZ MOWILAM CUDOWNY CZLOWIEK. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmilaaaaaaa
Byłam u nowego lekarza i poprosiłam aby dokładnie obejrzał moją plamkę. Pani doktor przyglądała się dłuższą chwilę przez jakąś "maszynę" i powiedziała, że nie ma się czym martwić. Podobno dużo osób ma takie zmiany. Nie jest uniesiona, nie ma jakiegoś zaczerwienienia i zapewnia, że jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adadelajda
Witam! Mam znamię barwnikowe, które będzie poddane operacji(zabiegowi) w środę. Mam tylko 15 lat, strasznie się boję, nie wiem czego mam się spodziewać.Naprawdę niekiedy, niektórych rzeczy wolałabym nie wiedzieć. Naczytałam się już tyle, że popadłam w jakaś depresję! Nie myśle o niczym tylko o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Mam nadzieję że operacja przebiegła bez żadnych komplikacji i doszłaś do siebie:) Trzymaj się dzielnie. Pozdrawiam serdecznie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Tez mam znamię barwnikowe.Okulistka dała mi skierowanie do Kliniki Okulistycznej w Krakowie. Tam obejrzano moje znamię i powiedziano, że znamię jest łagodne i że jak cos mnie zaniepokoi to mam dzwonić. Zapytano czy chce to znamię usunąć. Zgodziłam się. Mam dzwonić i dowiadywać się o termin operacji ale czy jeszcze w tym roku to jest mało prawdopodobne bo jest strasznie długa kolejka osób do takich zabiegów .Mam pytanie do osób które były w Klinice Okulistycznej w Krakowie. Jak przebiegało badanie? Czy mieliście konsultacje z lekarzami? Czy zalecali Wam operacje czy nie? I jak dokładnie wyglada sama operacja usunięcia takiego znamienia, jak długo trwa taki zabieg? Jak długo czeka się na termin operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
ja byłam w tej klinice. Byłam badana przez 2 lekarzy okulistów (standardowe badanie okulistyczne), potem przeszłam do innej sali na zdjęcie znamienia. Powiedziano mi, że jest to melanoza i że nie ma potrzeby operowania. Zalecono jedynie copółroczną konsultację u okulisty w swoim mieście. Na postawione przeze mnie pytanie jakie ma zdanie lekarz na temat usunięcia znamienia dr powiedział, że on by tego nie usuwał (nie wiadomo jaki bylby efekt blizny po wycięciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Jakubkaa,że odpisałaś.Mam pytanie do Ciebie czy jak byłaś na badaniach w Krakowie, to czy byłas na konsultacji u Pani ordynator i czy zaproponowano Ci że jak zechcesz to mogą Ci to znamię wyciąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Nie, nie byłam u ordynator-nikt mi tego nie proponował. I nie dopytywałam się więcej o usuwanie tego znamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikabelle czy jesteś juz może po zbaiego wycięcia znamienia barwnikowego w Klinice Okulistycznej w Krakowie, czy nadal czekasz jeszcze na termin operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikabelle czy jesteś juz może po zabiegu wycięcia znamienia barwnikowego w Klinice Okulistycznej w Krakowie, czy nadal czekasz jeszcze na termin operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam 33 lata. Okulista zdiagnozował u mnie znamię barwnikowe na fałdzie półksiężycowatym oka. Jest to zmiana, którą mam już od jakiegoś roku i jest dosyć duża bo zajmuje prawie cały fałd oka. Lekarz okulista stwierdził, że jest to zmiana barwnikowa łagodna. Mogę ją usunąć lub nie, decyzja należy do mnie.Jak się zdecyduję to będzie to zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym i sedoanalgezji (nie wiem za bardzo o co chodzi?)Nie wiem co robić. Czy lepiej to usunąć czy obserwować? Poza tym na czym będzie polegał ten zabieg i jak będzie wygladał? Czego mam się spodziewać i jak długo on może trwać?Proszę o radę i opis samego zabiegu usunięcia takiego znamienia. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Komiksor jak u Ciebie sprawa ze znamieniem? ja nadal tego nie ruszam, niedługo inne na wizytę kontrolną (copółroczną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Majka2011, a Ty zdecydowałaś się na zabieg w Krakowie? a Ty Adam72? ja jakoś coraz częściej myslę, żeby pozbyć się chirurgicznie tego "pieprza" z oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotam17
Witam moja 5 letnia córeczka też ma zmianę barwnikową . Nasz okulista skierował nas na konsultację do Krakowa . Niestety nie dowiedziałam się nic nowego :można obserwować lub usunąć tyle usłyszałam od pani doktor więc grzecznie zapytałam czy z medycznego punktu widzenia lepiej usunąć czy obserwować a ona na to ja tu nie jestem od doradzania i jaka jest moja decyzja czy zgadzam się na operację . Pilnie potrzebuje namiar na dobrego lekarza może być prywatnie termin operacji mamy na początek lutego a chciała bym się udać na konsultacje choćby po to aby uzyskać informację o przebiegu operacji i możliwych powikłaniach bo takiej informacji też nie uzyskałam na wizycie u tej pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie najlepszym lekarzem w Krakowie jest p. dr Joanna Kobylarz. Pracuje w klinice okulistyki na Kopernika. Prywatnie we wtorki na Rynku Dębnickim. tel 12 2669074. Niestety terminy długie:( Moja 9 letnia córeczka ma takie znamię na oczku od 5 roku zycia. Obserwujemy, co 6 miesiecy zdjęcia porównawcze w klinice. Podobno nalezy wycinać przed okresem dojrzewania, tak więc wydaje mi się że w Waszym przypadku mozna poczekac... Najlepiej skonsultowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotam17
Kasialutka dzięki za informację ale już byliśmy na konsultacji w bydgoszczy w oftalmice i lekarze zdecydowali że lepiej to usunąć .Termin mamy na 10 kwietnia . Jak będziemy po operacji to się odezwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubkaa na zabieg w Krakowie sie zdecydowałam ,ale kazali mi czekać, mają się odezwac, czekam już ponad rok a czas oczekiwania to podobno średnio 2 lata, co pół roku chodzę na kontrolne badania do okulisty, ale im dużej czekam tym coraz bardziej mam wątpliwości co do tego zabiegu, już nie jestem teraz taka pewna co lepsze, a jak u Ciebie z Twoim znamieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Majka 2011 no niefajnie, że na taki zabieg trzeba czekac tak strasznie długo! W klinice byłam raz-z rozmowy z okulistą (diagnozował mnie wówczas dr Pogrzebielski) jakby odradzano mi zabieg- dopóki nic złego sie ze znamieniem nie dzieje- nie ruszać. A ja wolałabym właśnie pozbyć się znamienia zanim coś zacznie się dziać. Z drugiej strony nie przewidzi się jaki będzie efekt po operacji. Weszłam np na stronę tej prywatnej kliniki w Bydgoszczy (ode mnie to świat drogi) i tak jakby z kolei zachęcano do zabiegu. Mam w planie pojechać do Krakowa na prywatną wizytę do jednego z lekarzy okulistów pracujących równiez w klinice w Krakowie. Może płacąc za wizytę więcej usłyszę na temat znamienia i ewentualnego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×