Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość komiksor

pieprzyk w oku

Polecane posty

Jakubkaa dla mnie taka wycieczka do Krakowa to kawał drogi, chociaż do Bydgoszczy jeszcze dalej. Kiedy masz zamiar wybrać się do Krakowa na prywatna wizytę? A co mówi okulista, do którego chodzisz na badania kontrolne? Odradza czy namawia do zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Do okulisty chodzę w swoim mieście. Nie robi ze znamienia żadnego problemu. Uważa, że byłoby groźne gdybym znamię miała na tęczówce, ja mam na tej białej części. Do Krakowa też mam daleko-ze 4 godz drogi. Wybiorę się w okolicach wakacji. Jakby co to pisz na mój pryw e-mail jakubkaa@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyk w
oku? nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aandzia94
Też mam takie znamię (pieprzyk),a nawet 2 na bialku oka ,lecz niestety powiększyły mi się. Okulista sugerował wycięcie tych plamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotam17
Witam córka jest już po zabiegu . Zabieg robiła pani dr Kołodziejczak(polecam serdecznie ,super podejście do pacjenta ) . Cały personel na szóstkę. Zmiana była duża a blizny prawie nie widać .Wczoraj odebrałam wynik badania histopatologicznego i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Maaaagdy Witaj. Ja również posiadam znamie barwnikowe tylko, że bardziej na fałdzie pólksiężycowatym czyli zaraz obok mięska łzawego i tez mam je już kilaka lat. Nie jest ono okrągłe tylko nirównomierne i też nie ma jednolitego zabarwienia. Chcę je usunąc ale nie mogę się coś zdecydować. Pewnie dlatego że się boję takiego zabiegu bo nie mam pojecia jak taki zabieg wyglada. Jak będziesz już po zabiegu to mam prośbę, napisz parę słów jak teki zabieg wyglada. Może to mi pomoże szybciej podjąć decyzję. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc może i ja ujawnię się ze swoim problemem. Prawie, że od urodzenia mam na oku podejrzaną plamkę. Właśnie - plamkę. W żaden sposób nie przypomina to pieprzyka, jest żółte i dość spore. Jest na prawym oku, po prawej jego stronie. Jakieś dwa lata temu zauważyłam, że podobna plamka zrobiła mi się również po drugiej stronie oka, tyle że o wiele mniejsza (dosłownie milimetrowa) W wieku bodajże 5-6 lat mama zabrała mnie do okulisty, tyle że mało z tej wizyty pamięta tylko tyle, że nie jest to niebezpieczne dla mojego oka. No ale od kilku lat po prostu mi to przeszkadza ze względów estetycznych. Teraz mam 15 lat i byłam dzisiaj u okulisty (koniecznie musiałam dowiedzieć się co tom bo za długo już to mnie męczy) Okulistka powiedziała, że jest to zupełnie niegroźne znamie. Powiedziała jednak, że może się powiększać przez kontakt ze słońcem dlatego na lato zaleciła noszenie okularów z filtrem. Ciesze się, że nie stanowi to zagrożenia, ale zostaje jeszcze estetyka. Denerwuje mnie to dziadostwo, za każdym razem gdy patrze w lustro mimowolnie przyglądam się tej plamie. Przyjaciele zdążyli zauważyć (bo wystarczy przy dobrym świetle przypatrzeć się moim oczom), jednak gdy pierwszy raz popatrzy się na moją twarz nie szczególnie rzuca się to w oczy. Zaledwie kilka osób pytało się "co masz na oku?" a reszta podejrzewam, że stara się to ignorować. Jednak nie jest przyjemnie, żyć ze świadomością, że masz po części żółte oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc może i ja ujawnię się ze swoim problemem. Prawie, że od urodzenia mam na oku podejrzaną plamkę. Właśnie - plamkę. W żaden sposób nie przypomina to pieprzyka, jest żółte i dość spore. Jest na prawym oku, po prawej jego stronie. Jakieś dwa lata temu zauważyłam, że podobna plamka zrobiła mi się również po drugiej stronie oka, tyle że o wiele mniejsza (dosłownie milimetrowa) W wieku bodajże 5-6 lat mama zabrała mnie do okulisty, tyle że mało z tej wizyty pamięta tylko tyle, że nie jest to niebezpieczne dla mojego oka. No ale od kilku lat po prostu mi to przeszkadza ze względów estetycznych. Teraz mam 15 lat i byłam dzisiaj u okulisty (koniecznie musiałam dowiedzieć się co tom bo za długo już to mnie męczy) Okulistka powiedziała, że jest to zupełnie niegroźne znamie. Powiedziała jednak, że może się powiększać przez kontakt ze słońcem dlatego na lato zaleciła noszenie okularów z filtrem. Ciesze się, że nie stanowi to zagrożenia, ale zostaje jeszcze estetyka. Denerwuje mnie to dziadostwo, za każdym razem gdy patrze w lustro mimowolnie przyglądam się tej plamie. Przyjaciele zdążyli zauważyć (bo wystarczy przy dobrym świetle przypatrzeć się moim oczom), jednak gdy pierwszy raz popatrzy się na moją twarz nie szczególnie rzuca się to w oczy. Zaledwie kilka osób pytało się "co masz na oku?" a reszta podejrzewam, że stara się to ignorować. Jednak nie jest przyjemnie, żyć ze świadomością, że masz po części żółte oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc może i ja ujawnię się ze swoim problemem. Prawie, że od urodzenia mam na oku podejrzaną plamkę. Właśnie - plamkę. W żaden sposób nie przypomina to pieprzyka, jest żółte i dość spore. Jest na prawym oku, po prawej jego stronie. Jakieś dwa lata temu zauważyłam, że podobna plamka zrobiła mi się również po drugiej stronie oka, tyle że o wiele mniejsza (dosłownie milimetrowa) W wieku bodajże 5-6 lat mama zabrała mnie do okulisty, tyle że mało z tej wizyty pamięta tylko tyle, że nie jest to niebezpieczne dla mojego oka. No ale od kilku lat po prostu mi to przeszkadza ze względów estetycznych. Teraz mam 15 lat i byłam dzisiaj u okulisty (koniecznie musiałam dowiedzieć się co tom bo za długo już to mnie męczy) Okulistka powiedziała, że jest to zupełnie niegroźne znamie. Powiedziała jednak, że może się powiększać przez kontakt ze słońcem dlatego na lato zaleciła noszenie okularów z filtrem. Ciesze się, że nie stanowi to zagrożenia, ale zostaje jeszcze estetyka. Denerwuje mnie to dziadostwo, za każdym razem gdy patrze w lustro mimowolnie przyglądam się tej plamie. Przyjaciele zdążyli zauważyć (bo wystarczy przy dobrym świetle przypatrzeć się moim oczom), jednak gdy pierwszy raz popatrzy się na moją twarz nie szczególnie rzuca się to w oczy. Zaledwie kilka osób pytało się "co masz na oku?" a reszta podejrzewam, że stara się to ignorować. Jednak nie jest przyjemnie, żyć ze świadomością, że masz po części żółte oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dorotam17 - jak się czuje Twoja córeczka? Czy ma jakiś ślad po operacji? Moja 4,5 letnia córeczka też ma znamię w oku, jeden okulista stwierdził, że to jest pieprzyk, kazał obserwować. Wolę to jednak skonsultować, dzisiaj idę do innego okulisty. Dziekuje za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się nabawiłem tego g***a na własne życzenie przyjmując melanotan + solarium Nigdy bym nie zwrócił na to uwagi myślałem że to pęknięte naczynka ale jak zrobiła się plamka na drugim oku to się przeraziłem. W przyszłym tygodniu planuję wybrać się do lekarza. Czy temat żyje. Jest ktoś z pieprzykiem na oku ? Aktualnie zrobiłem sobie krople z arbutyną może troszkę to wybieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
ja ciągle mam znamię w oku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosław
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie to seksowne dla faceta. Zagadałem do dziewczyny z małym pieprzykiem na białku oka, bo opanować się nie mogłem. Totalnie mnie to położyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Do użytkownika Shamian jeśli możesz powiedz jak wyglada blizna po zabiegu. Ja mam umówiony zabieg usunięcia znamieniem barwnikowego na spojowce oka na 25. 04. 2014. w szpitalu w Krakowie na okulistyce. Mój mail c36@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn83
witam. znamię barwnikowe na spojówce miałam od urodzenia. było dość duże-ciemnego koloru. jestem dokladnie 9 dni po usunieciu tego w krakowie w szpitalu uniwersyteckim. sam zabieg trwal bardzo krótko, nic nie bolało- ogólnie szpital spisuje się swietnie.za miesiac wizyta kontrolna i wynik badania. po zabiegu opuchlizna utrzymywala sie dwa dni, wylew podspojowkowy juz schodzi, szwy nie drapia jak na poczatku. nie ma sie czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc78654
Czesc :) ja wczoraj miałam usuwane znamie w prawym oku, jak na razie okropnie mnie draznia szwy, chodze z opatrunkiem aby nie otwierac oka i nie draznic powieki, sam zabieg bolesny nie byl, dostalam znieczulenie w kroplach i tylko raz juz przy zakladaniu szwow poczulam ukłucie...teraz mam stosowac krople, maść i żel. na razie lekka opuchlizna sie utrzymuje i ten wylew krwi do oka sie nie wchlonal,ale mam nadzieje,ze codziennie bedzie tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panowie napiszcie jak się maja teraz sprawy po zabiegu zbliża mi się mój termin 25.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki Panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gosc78654 napisz jak wglada oko teraz po zabiegu czy są jakieś powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do nnn83 napisz jak wglada oko teraz po zabiegu czy są jakieś powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn83
oko po zabiegu jest opuchniete, zaczerwieniona spojowka. dostalam masc i sol fizjologiczna do plukania. 2 tygodnie zaslanialam oko jak wychodzilam na dwor. ogolnie po 5 dniach juz bylo super. nic nie draznilo nie bolalo itd. troszke obraz sie rozmazywal i oko zachodzilo tak jakby mgla, ale po odstawieniu masci wszystko wrocilo do normy. dzis mija juz prawie 2 miesiace jutro jade na kontrol do krakowa i odbior wyniku hist. na dzien dzisiejszy oko juz wyglada normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dwa dni czeka mnie zabieg usuniecia melanozy spojowki- mam pytanko do tych co sa juz po co dostaliscie przeciwbolowego po zabiegu? Czy moze bylo to do wytrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaviota12
Witam. W październiku będę miała zabieg polegający na wycięciu zmiany barwnikowej oka. Mam co do tego kilka pytań. Jak szybko po takim zabiegu będę mogła wrócić do hmm.. normalnego funkcjonowania? Zabieg mam w czwartek, chodzi mi o to, czy np w poniedziałek będę mogła wrócić do pracy? Jak długo goi się rana? Zalecono mi również noszenie okularów przy kontaktach ze słońcem. Mam w domu tylko takie za ok 20zł i nie mam pewności, czy mają one jakiś filtr UV. Czy Waszym zdaniem powinnam dla swojego dobra zainwestować w coś lepszego, pewniejszego? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotik00
Witam wszystkich. Chciałbym podzielić się z Wami swoim doświadczeniem. W poniedziałek 19 .10 miałam usuwana zmianę w oku . Coś w rodzaju pieprzyka miałam od lat na worku spojowkowym lewego oko. Lekarz stwierdził że najlepiej będzie to usunąć gdyz zmiana jest duża, ciągle rośnie, jest zaczerwieniona i generalnie nie wygląda dobrze. Na zabieg czekałam miesiąc, operacja w pełnym znieczuleniu bo tak chciałam trwala około 40 minut (to znaczy po 40 minutach obudziłam sie więc myślę ze wszystko trwało duzo krócej ). Po dwóch godzinach wypisano mnie do domu z opatrunkiem na oku który miałam trzymać 24 godziny. Po zdjeciu opatrunku oko wygląda bardzo dobrze nie jest opuchnięte, zasinione ani nawet zaczerwienione. Dostałam maść którą muszę stosować 3 razy dziennie przez dwa tygodnie i to wszystko. Za 3 tygodnie wynik badania histopatologicznego. Opisałam to wszystko dokładnie bo wiem jak ważne jest to dla tych którzy decydują się na taki zabieg. Sama denerwowalam się strasznie I szukałam jakichś informacji w sieci jak to przebiega. Podsumowując nie było tak źle I chcę uspokoić wszystkich przed którymi decyzja o usuwaniu tego typu zmian. Pozdrawiam i życzę wszystkim najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój 9 letni syn będzie miał zabieg usunięcia zmiany wrodzonej z oczka w czwartek.Bardzo,bardzo się boję i denerwuję.Czy możecie mi dokładnie opisać,jak to wszystko u was wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yannkes
Ja mam ciemną karnację i ogromna predyspozycje do wyskakiwania pieprzyków. Od 2 lat mam na oku który pomału sobie rośnie, Jest to tzw zmiana barwnikowa spojówki, występuje między białą a brązową rogówką oka. Wczoraj byłem u prywatnego okulisty pracującego jako onkolog w Krakowie - stwierdził jak inni lokali lekarze - zmiana barwnikowa rosnąca. Skoro to rośnie to może się zatrzymać lub nie i sukcesywnie się powiększać. Wolę to wyciąć teraz dla świętego spokoju puki jest to małe (ok 1x1mm) niż wycinać potem pół oka kiedy będzie mi przeszadać np przy polu widzenia oka. Czerniaka na spojówce bardzo łatwo poznać - robią się wokół niego żyłki, naczynia krwionośne gdyż nowotwór się musi czymś pożywiać(nie te czerwone żyłki które powstają przy zmęczonych oczach) wycięty kawałek dają odrazu na histopatologię sprawdzając czy to było nowotwór czy nie, jeśłi tak - to ma się to już z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcona2000
Witam. Mój 5 letni synek ma mieć zabieg usunięcia znamienia z oka na niekłańskiej w Warszawie. Jeśli ktoś jest po takim zabiegu ze swoim dzieckiem to proszę o info: jak dziecko znosiło pobyt w szpitalu, czy był płacz, czy oko swędzi po tym zabiegu, czy boli, itd. Bardzo się boję znieczulenia ogólnego, że stanie się coś złego. Proszę bardzo o info. Czy po takim zabiegu jest widoczna blizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaviota12
@kręcona2000 Miałam taki zabieg 2 lata temu. Podobnie jak Twój syn, dostałam znieczulenie całkowite, bo jeszcze wtedy "należało mi się". Nie mogę Ci wiele powiedzieć na temat znoszenia pobytu w szpitalu. Mogę jednak powiedzieć coś na temat mojego stanu po zabiegu. Miałam w zasadzie 3 znamiona, wszystkie usunięte za jednym razem. Założono mi szwy rozpuszczalne a na nie soczewkę dla lepszego komfortu. Od lekarza dostałam antybiotyk w postaci maści, który stosowałam chyba przez 2 tygodnie. Pierwszego dnia po zabiegu niewiele "korzystałam" z oka - najpierw było ono zasłonięte, później spałam. Jednak już kolejnego dnia oko bardzo mnie bolało. Może nie samo oko, tylko powieka. Przy każdym mrugnięciu czułam ukłucie. Było to bardzo nieprzyjemne. Później ból minął, ale w 3-4 dni po zabiegu pojawił się znów - soczewka ochronna po prostu wypadła mi z oka. A że nigdy nie nosiłam soczewek, nie potrafiłam jej sobie założyć. Ból ogromny, kłuło jeszcze bardziej niż wcześniej. Wydaje mi się, że brak tej soczewki spowodował, że szwy rozpuściły mi się szybciej - po 7-10 dniach niemal nie było po nim śladu. Blizn po zabiegu nie ma. Nie mam pojęcia, jak to będzie wyglądało u twojego syna. Być może znamię jest na tyle małe, że szwy nie będą dla niego wyczuwalne. Po zabiegu należy pamiętać o szczególnej ochronie oczu - unikać pyłu, dymu i oczywiście pocierana. Przez pewien okres twój syn na pewno będzie potrzebował stałej kontroli, to w końcu dzieciak. Z perspektywy czasu wiem, że nie ma się czym denerwować, a bój, jeśli się pojawia, to mija. Lekarze na pewno dadzą ci o wiele więcej cennych wskazówek. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Twojego synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś miał usuwane znamię barwnikowe ze spojówki i rąbka rogówki? jade jutro do Krakowa i obawiam sie. Czy dorosla osoba moze w Krakowie dostac znieczulenie ogolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn 11 latek miał usuwane 4 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×