Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kakakakakakakakakakakakakaka

POLITOLODZY- BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość kakakakakakakakakakakakakaka

Witam wszystkich, mam problem związany z politologią otóz wylosowalam ten temat na zaliczenie semestru.Musze napisac o niej prace- tylko że ja nic o niej nie wiem.Daltego bardzo prosze o pomoc.Jeśli ktos potrafilby scharakteryzowac poniższe pojecia bylabym bardzo wdzieczna nauka o państwie, ekonomia polityczna, historia polityczna, historia myśli społecznej, socjologia stosunków politycznych, polityka społeczna, geografia polityczna oraz gdzie mozna znależc prace w danej specjalizacji i jesli to mozeliw to zarobki.BARDZO PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A słyszałaś o googlach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagderb
albo o bibliotece??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagderb
pojecia które wymieniłas to bardzo czesto sa przedmioty które sie studiuje na politologii semestr a czasem dłuzej wiec ciezko jest strescic na forum. Zajrzyj do odpowiednich ksiazek Moze do Leksykonu Politologii tam sa konkretne hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakakakakakakakakakaka
szukałam wszędzie w googlach nie ma rozwineitych specjalizacji a w bibliotekch nie ma nic na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeb
Geografia polityczna - dyscyplina geografii, zajmująca się wzajemnym oddziaływaniem przestrzeni geograficznej i procesów politycznych. Innymi słowy, zajmuje się badaniem zjawisk i systemów politycznych w ich kontekście przestrzennym. Przedmiotem badań geografii politycznej jest struktura i funkcja różnego rodzaju jednostek politycznych, tj. obszarów jednorodnych pod względem badanych cech politycznych. Są to przede wszystkim państwa, ale również jednostki niższego rzędu (analiza podziału administracyjnego) oraz struktury ponadpaństwowe (organizacja międzynarodowa). Do szczegółowych zagadnień geografii politycznej należą studia nad granicami i pograniczami politycznymi oraz geografia wyborcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vyhbnjhmgh
geografia polityczna- marek dziecielski, jadwiga bohdanowicz, wyd ug makroekonomia- marek szczepaniec polityka społeczna- kazimierz podolski, witold turnowiecki historia doktryn politycznych - Andrzej Sylwestrzak wstep do nauki o panstwie i prawie- hanna dubrzynska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeb
napewno w bibliotece jakiegos uniwerku znajdziesz ksiazke stanisława otoka geografia polityczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma? Tobie sie chyba nie chce poszukac- pierwsze lepsze haslo- ekonomia polityczna: http://www.marxists.org/polski/marks-engels/1876/anty_dur/02.htm drugie pojecie : polityka spoleczna http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_spo%C5%82eczna http://www.sciaga.pl/tekst/21486-22-polityka_spo_eczna Dziecko jak Ty sobie poradzisz na studiach , jak masz problem ze znalezieniem definicji pojec w googlach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakakakakakakakakakaka
przyznaje ze w googlach są poszczegolen sformuowania, ale za mało rozbudowane.Nie bylam w szkole i dzis dowiedzialam sie ze ten tenat mam na poniedzialake.Mieszkam w nalej miejscowości gdzie jest jedna bilblioteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypal paczke fajek
dla kazdego zapytania masz minimum 100 stron wyswietlenia, piszepisz wszystko z kazdej a gwarantuje Ci ze bedziesz miala wystarczajaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeb
to myslisz ze nawet politolog bedzie w stanie rach ciach z głowy opisac Ci przedmioty które miał w szkole?? watpie zeby profesor politologii był w stanie:P a tutaj raczej takich nie ma:P przykro mi ze dowiedziałas sie na ostatnia chwile tez jestem z małej miejscowosci i miałam ten sam problem z biblioteka. Spróbuj pokombinowac z tym co jest w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa....
Krótka i zwiezła i z sensem charakterystyka każdego z pojęc będzie trudna :( te pojęcia to oddzielne przedmioty na studiach, więc do każdego pojęcia jest kilka książek i kilkanascie stron notatek z wykładów najlepiej poszukaj w necie, chyba ze w bibliotece ale raczej uniwersyteckiej w zwyklej nic nie bedzie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×