Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bniezdecydowana

FILOLOGIA ANGIELSKA!

Polecane posty

Gość bniezdecydowana

Wybieram się tam, i chciałabym zapytać kogoś, kto tam studiuje na filologii, obojętnie gdzie - czy jest strasznie> Czy trzeba bardzo dużo zakuwać na pamieć? Czy są dwa języki? Wszystko jest wykładane po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest po angielsku, jest drugi jezyk obcy - lektorat, jak na kazdym kierunku zresztą... dużo trzeba na pamięć, aż za dużo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bniezdecydowana
Kuźwa już kompletnie nie ma dla mnie studiów...prawda to, że co tydzień sa kolosy z słówek? A jakie są te przedmioty wykladane po angielsku, na którym jestes roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pierwszym, słowka to akurat najmniejszy problem. Najgorzej jest z gramatyką - praktyczną i opisową :o Ale wszystko zależy od tego, na jaki uniwerek sie wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzaj,filologia nie ejst taka trudna... ja mam w tyg ok 4-5kolokwiow+wejsciowki,laboratoria,sprawozdania i projekty:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest literatura, historia GB, gramatyka praktyczna, opisowa, fonetyka, pisanie, słownictwo, konwersacje, wprowadzenie do nauki o lit, łacina, lektorat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bniezdecydowana
A możesz mi bliżej przybliżyć termin gramatyki opisowej i praktycznej (jestem dopiero I liceum...), chciałabym do krakowa na uj ale tam jest 21 osob na jedno miejsce i pewnie nieźle dają wycisk..wie ktoś o innej uczelni w krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba mniec 100 % z rozszeżonej ;) by czuc sie pewnie, choc i to mało, bo warto mieć jakis dyplomik jakies Olimpiady, czy coś podobnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba miec 100%, ani dyplomow, ani olimpiad. Poziom, jeśli chodzi o język, jest różny, ale wszystko wyrównuje się na 1. roku. Ja tam żałuję, ze mam umysł humanistyczny i nie nadaję się na polibudę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo w szkole nie chcę pracować, specjalizacja tłumaczeniowa to na moim uniwerku jakaś kpina, poza tym żeby utrzymywać się tylko z tłumaczeń trzeba być naprawdę bardzo, bardzo dobrym, w sumie skończe te studia i nie będę wiedziała co ze sobą zrobić ;) a tak to miałabym jakiś fach w ręku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bniezdecydowana
blekitnooka, a gdzie studiujesz? Ja właśnie chcę skończyć translatorykę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowa łakomczucha
ja studiuje na UJ i jest ok. trzeba sie uczyc i to wszystko. nic przerazajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaaal
jakie mialas wyniki krowa lakomczucha ( jesli to nie tajemnica)bo tez jestem zainteresowany studiowaniem fil ang w krk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laavia
Widze ze forum umarlo rok temu.. no ale moze jeszcze ktos tu zajrzy. Ja tez zastanawiam sie nad filologia angielska. koncze wlsanie 2klase liceum i musze zaczac juz powaznie zastanawiac sie nad kierunkiem studiow i co za tym idzie jakie przedmioty zdawac na maturze. Angielski zdaje obowiazkowo rozszerzony ale zastanawiam sie czy musze zdawac tez ustna rozszerzona z ang? bo wiem ze jest cholernie trudna. nie wiecie czy mam jakies szanse dostac sie na filologie bez zdawania ustnej rozszerzonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po rowno dwoch tygodniach meczarni w tym g**nie stwierdzilam ze wiecej tam nie pojde i nie poszlam. i nigdy nie zalowalam ani minuty. przez to znienawidzilabym jezyk angielski. dzieki tej przygodzie docenilam moj pierwszy kierunek (bo filologia to na dodatek miala byc) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×