Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krasnalek

Jak zmienic mleko

Polecane posty

Ja mamądopiero zostanę, ale bardzo chciałabym wiedzieć jak przestawić dziecko z mojego mleka na mleko modyfikowane? Czy to trzeba tak nagle któregoś dnia zamiast piersi podac dziecku butelke z mlekiem modyfikowanym i jesli bedzie jadło to juz piersi nigdy wiecej, czy na począrtku karmicna zmianę raz swoim raz modyfikowanym mlekiem? Jeśli ktoś zechciał by mi odpowiedziec byłabym bardzo wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj szkrab sam sie wlasnie przestawia. Wczoraj skonczyl 9 m-cy. Nie przesypial mi juz nocek tak jak kiedys,wiec na wieczor dostal butle i cyca i tak przez ok 5 dni.Dzisiaj dalam mu butelke tez rano bo widzialam ze moim mleczkiem juz sie nie najada no i na wieczor nie chcial juz cycka. Takze chyba wlasnie nadszedl koniec. Troche szkoda bo zamierzalam karmic do roku ale syncio wybral 9 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika-🌻 dzieki za odpowiedz dziewczyny a czy mozna karmic np. w dzien piersią w na noc butlą? CZy od tego nie bedzie dzidziusia bolal brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien: 1 2 3 4 5 6 7 Karmienie: 1. P P P P P P B 2. P P B B B B B 3. P P P P P B B 4. P B B B B B B 5. P P P P B B B 6. P P P B B B B Taki schemat dostalam od poloznej . Oczywiscie mozesz go rozlozyc na dluzszy okres niz 7 dni i np. przez pare dni podawac tylko raz dziennie mleko modyfikowane. wazne bys je podawala mniej wiecej o tej samej porze. Twoje piersi tez musza przywyknac do coraz to mniejszej produkcji mleka. P-piers B- butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cos mi ta tabelka nie wyszla: w pionowym rzedzie z cyframi 1-6 masz ilosc karmien a w poziomym rzedzie z cyframi od 1 do 7 ilosc dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem lepiej stopniowo przestawiać na mleko modyfikowane - z paru powodów - po pierwsze dla układu pokarmowego dziecka to bezpieczniejsze - będziesz mogła na spokojnie przyjrzeć się czy dobrze znosi dany typ mleka modyfikowanego i czy np. nie ma po nim zaparć. Karmiąc wyłącznie sztucznym pokarmem musi się dziecko dopajać - a niektóre maluchy karmione piersią długo się tego uczą i nie chcą zaakceptować picia, a tak stopniowo możesz nie martwiąc się, ze maluch się odwodni wprowadzić zwyczaj pojenia. Jeśli jednak planujesz dość szybkie odstawienie od piersi to warto od początku do butelki przyzwyczajać, podając chociażby własny odciągnięty pokarm, bo wiem z autopsji,że kilkumiesięczne dziecko karmione tylko piersią bardzo nie lubi przestawiania na butlę;) I jeszcze ze względu na laktację lepiej stopniowo odstawiać malucha - mniejsze ryzyko zastojów w piersiach, nie trzeba odciągać tylko pozwolić samej laktacji się wystopować - myślę,że przyszlościowo ma to też wpływ na kształt piersi - bo nie ma takich gwałtownych zmian objętości i konsystencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×