Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość swojaczek

HELP DZIWNE KROSTKI U NOWORODKA- połozna nie wie co to moze ktoras z was mi dora

Polecane posty

Gość swojaczek

maluszek (4tygodnie)ma kaszke na calej buzi łacznie z powiekami uszkami i częścią szyjki- te krostki robia sie czerwone gdy jest malemu za goraca lub gdy się zdenerwouje i placze niektore krosteczki mają żolty czubek czy ktoraś z was miala z czyms takim do czynienia?? czy to zwykle potówki skaza bialkowa czy może trądzik niemowlecy?? chcarkaterystyczne jest to że to samiczynnie przygasa i robi sie czerwone gdy małemy zrobi sie cieplej wtedy wychodza takie czerwone plamy na policzkach i podbrodku dzisiaj byla polozna ale ona jakas dziwna jest- nie odpowiedziala mi jednoznacznie co to jest - z jej slo wynikalo ze to moze byc wszystko na raz i jednocześnie żadne z tych rzeczy. doświadczona polozna powinna umiec odroznic takie rzeczy pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
moja mala tak miala polozna mowila zeby niczym nie smarowac, ze samo zejdzie ale nie schodzilo zaczelam smarowac kremem na kazda pogode i po 2 tygodniach spokoj mala ma piekna gladziutka skorke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieświadoma mamuska
Może kap małą w krochmalu i namoczonym wacikiem myj całą buzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko siasia
ja równiież mialam ten problem to moj maluch dostal leki- masc. wiec najlepiej niech obejrzy was lekarz bo moga to byc potowki ale lepjej nie ryzykowac i nie meczyc dzidzi pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że krostki czerwienieją w cieple i podczas płaczu to normalne - naczynka krwionośne się rozszerzają, na spacerze pewnie bledną... Sporo dzieci w wieku 4 tygodni dostaje takich krostek. Czasem nie do odróżnienia jest, czy to skaza, czy trądzik niemowlęcy... Bo potówki raczej nie - lokalizacja na to nie wskazuje. Dlatego wizyta u lekarza jest bardzo ważna - przygotuj się do niej, przypomnij sobie co zjadłas, jeśli karmisz piersią, jak wyglądają kupki dziecka, czy jest spokojne, czy marudne, czy ulewa, czy ma jakieś problemy z oddychaniem przez nosek... Połozna naprawde może takich rzeczy nie wiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×