Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Micitanka 84

Zakładam siłownie-zapraszam do dyskusji

Polecane posty

Witam,tak sie akurat złożylo, że w moim miasteczku wszystko jest a nie ma siłowni i postanowiłam ją otworzyć. Lokal i sprzęt to podstawa, jesli ktos z Panstwa bylby na tyle uprzejmy,zeby udzielic mi paru wskazowek na poczatku np podac ciekawe linki ze sprzetem,uzywanym, zasugerowac jakis pomysl czy po prostu napisac jak to zaczelo sie u Niego bylabym wdzieczna.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sądzę żeby ktoś chciał ci
pomóc, w końcu po co ma pomagać konkurencji ... taki lajf :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Chodzilo mi tylko o jakieś drobne sufestie co warto mieć w takiej siłowni,biznesplan i cala papierkowa reszta jest do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile bedzie tam sprzetu
bo jak widze silownie gdzie sa 2 stepery, 1 atlas, orbitrek ... to od razu w moich oczach jest takiecos skreslonego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co warto miec :) przyrzady do cwiczen cardio ( bierznie, rowery) i sliowych (maszyny oporowe na wszystkie partie miesniowe , ciezary) jak rowniez pilki lekarskie, do pilates, sale do cwiczen grupowych :) to chyba podstawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Jesli chodzi o sprzet, to mniej wiecej wiem co ma byc, uzywany w granicach 50 tys,chodzilo mi raczej o jakies promocje jak to wszystko zaangazwoac, co moze przyciagnac:) no i beda tez odzywki na poczatek za ok. 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Jarek Wszyscy mogą ćwiczyc,byleby tylko przychodzili:) nie mam specjalnych wymagan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
swinkowaaa-dziekuje za sugestie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy, co to za siłownia:) Jak liczysz na facetów, pakerów zwłaszcza, to odżywki, kilka ławek, dobrych gryfów i inne takie, plus zwyczajowy osprzęt do siłowni. A jak liczysz na kobiety, to potrzebna jest sala do fitnessu, dobry (i najlepiej przystojny;)) instruktor, oczywiście sala duża, jasna, dużo okien plus lustra, najlepiej na jednej ścianie, albo na dwóch- z przodu i z tyłu. No i tez normalna siłownia, tylko mniej zagracona ławkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w drugim przypadku nie musisz kupować dużo odżywek. Zazwyczaj ludzie tego i tak nie stosują;) Konieczna jest za to lodówka z zimnymi napojami typu Isostar i inne gówna, bo to sie sprzedaje, jakieś soki, czy nawet.... Cola:O No i jakieś np. batony białkowe, zwłaszcza babki w średnim wieku lubią takie duperele:O I jeszcze jak masz miejsce, fajna by była sala do gry w squasha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajebiaszcie
na poczatek skontaktuj sie z kims z sanepidu lub nadzoru budowlanego zeby oblukal lokal i stwierdzil czy nadaje sie na taka dzialalnosc, to jest podstawa, znajdz architekta ktory zgodnie z normami rozplanuje ci pomieszczenia i przygotuje dokumentacje potrzebna do przedstawienia w sanepidzie i strazy pozarnej. co do sprzetu.....mialam wrzucic do swojego klubu sprzet nasilownie ale zrezygnowalam bo okazuje sie ze jest ciezko. sprzet jest masakrycznie drogi (nie kupuj badziewia w hipermarketach) no i slabo sie zwraca, natomiast jesli chcesz sie go pozbyc to ciezko go sprzedac. no ale to zalezy od zapotrzebowania u mnie w miescie silowni jak mrowkow to moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Bardzo Wam dziekuje, co do sprzetu to jest jeden za 50 tys i obejmuje wlasnie sprzet fitness i do sztuk walki a jesli chodzi o silownie dla Kobiet czy fitness to dopiero jakby wypalilo z Facetami,poki co planuje zainwestowac nie wiecej niz 100 tysiecy. Myslalam,zeby tam robic gotowe koktajle i tego typu miksturki a w przypadku fitnessu pozniej soki jakies owocowe, a odnosnie pozwolen nie wiem nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajebiaszcie
ja zakladalam ze zainwestuje 80 tys w moj lokal. lokal dziala od 3 miesiecy ale zainwestowalam 130 tys....musisz liczyc sie z tym ze moze to cie troche wiecej wyniesc ale powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Licze sie z tym i zdaje sobie sprawe ze trzeba go bedzie modernizowac i ulepszac,a moge wiedziec jakie pozwolenia sa potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajebiaszcie
musisz spelniac normy jakie wytycza sanepid, poszukaj w necie, ustawa dotyczy salonow kosmetycznych i fryzjerskich, pod to podpinane sa kluby fitness i silownie, musisz miec odpowiednia wysokosc lokalu, wentylacje, wyjscie ewakuacyjne, powierzchnie latwozmywalne, warunki w szatni czyli koniecznie 1 prysznic i 1 ubikacja z umywalka na 10 klientow, pomieszczenie sluzbowe z dostepem do wody itd itd... najlepiej jak znajdziesz dojscie do kogos w sanepidzie kto juz teraz zanim zaczniesz remont przyjdzie i powie ci co jest potrzebne, czy lokal sie nadaje czy bedziesz musiala pisac np o jakies odstepstwa itd, a jesli nie z sanepidu to z nadzoru budowlanego generalnie mozna sie z nimi dogadac, chetnie biora ale wiadomo...podstawowe normy musisz spelniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Dziekuje Ci slicznie, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest sklep na http://k-sport.com.pl z takimi sprzętami do siłowni w dobrym standardzie. Mam tutaj zamówiony drążek i też obciążniki na nogi i ręce. Wysyłka szybka, dużo mi za dostawę nie policzyli, mimo że sam drążek trochę ważył i była to większa paczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam drążku K Sport i problemów nie mam z mocowaniem. W ogóle taki drażek to optymalne rozwiązanie w domowej siłowni, prosty w montazu, stosunkowo mało miejsca zajmuje...no i nie wala się po ziemi :) Jak ich drążki wyglądają to masz na k-sport.com.pl opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Podejrzewam, że na pewno akcesoria regulowane ci się przydadzą, niekoniecznie na stałe montowane do ściany. Możesz się jednak nad nimi zastanowić k-sport.com.pl/pol_m_Asortyment_Drazki-treningowe-101.html, bo wykazują największą wytrzymałość. Oczywiście montaż musisz zrobić po sprawdzeniu warunków lokalowych. Markę k-sport polecam, bo bardzo dobrze robią, nic się nie niszczy, ani nie przesuwa podczas ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×