Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a kto lubi

kto z Was kocha wodę z kiszonych ogórków tak jak ja?

Polecane posty

Gość a kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja ja ja mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja i wode i ten czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, woda spod kapusty tez jest zdrowa, a nawet bardziej - kapusta zawiera bardzo dużo witaminy C i jeszcze jakieś inne zdrowe związki których nie niszczy kiszenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie pomocnicze
Ja też lubię się napić. U mnie taką "wodę" nazywa sie kwasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bu.
spod kapusty to tez juz nie ta woda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe - fakt, spod kapusty nie jest taka smaczna (bez chrzanu w końcu i czosnku), jest głównie kwaśna w smaku. Ale jak się trafi akurat dobra kapusta, to też zła nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to on sie tak sam z siebie kisi? Bo przyznam, że mi kiedyś chodziło po głowie ukisić sobie latem tak pół na pół ogórków i czosnku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda z kiszonej kapusty
jest podobno bardzo zdrowa na wątrobę i swietnie na zaparcia robi. polecam kafeteriuszkom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisi się sam, bo też ma trochę cukrów. Co prawda nie próbowałam tej sztuki, ale od osoby bywałej zza wschodnią granicą wiem, że to taka rosyjska specjalność. Czosnek ukiszony smakuje całkiem niejadowicie - można go chrupać tak jak ogóra - spróbujcie bez lęku przez wypaleniem kubków smakowych :) Jak otwieramy słoik z kiszonymi to wszystkie zęby są moje ...o ząbkach czosnku rzecz jasna mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Nie wiem czemu, ale taki czosnek z długo kiszonych ogórków w słoikach mnie nie pociąga - wyrzucam go :o Wcinam za to namiętnie ten taki troche ukiszony z małosolnych. Smakuje jak kwaśny czosnek :D Trudno to określić, ale nie jest palący. Super są kromki chrupkiego chleba z masłem i takim czosnkiem w plasterki... Oj, aż ślinka cieknie, a do lata jeszcze tyle czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, tak te w chilli sa mniam mniam, do pasztetu jedyne :) Ostatnio widziałam natomiast pojawiły się ogórki normalnie konserwowe z papryczkami chilli. Ciekawe czy domowym sposobem też by sie tak dało... ;) Tylko że konserwowe nigdy mi dobre nie wychodzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos czosnku (ale wcale nie wody spod ogórków) , to widziałam w makro fajną kompozycje przyprawową do posypywania : oregano, czosnek i suszone pomidory. Wszystko suche i drobniutko pokrojone. W takim duzym , plastikowym słoju z podziurkowana zakrętką. Świetna sprawa do potraw z włoskiej kuchni.... Kuchnia....zapomniałam, że mi nie wolno :(((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda z kapusty kiszonej jest bardzo smaczna i wartosciowa, ale uwazajcie, bo niektorzy producenci dodaja ocet, a ten juz nie jest zdrowy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady mary
A zna może ktoś przepis na czosnek marynowany? Taki jaki podają w chińskich czy może wietnamskich knajpkach - z papryczką chili. Kiedyś spotkalam coś podobnego w biedronce,niestety w smaku było to mdle i nijakie.Tamten był wyśmienity, zwłaszcza do mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och - Papierowe - przywykłam :) TERAZ schudnę na pewno.. Pożegnałam się z białą mąką i cukrem - Adios, amigos !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×