Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaaaki

jaki rozmiar biustu

Polecane posty

Gość jaaaaaki

pod biustem mam 72 cm, w biuście 89 cm jaki to rozmiar? 70 czy 75 b czy c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
65DD brytyjskie, w rozciągliwszych stanikach (albo jeśli pod biustem nie zmierzyłaś się prawidłowo - prawidłowo to jest bardzo ciasno i na wydechu) 60FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaki
a po polsku;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po polsku to się nie bardzo da, bo u nas tylko dwie firmy mają takie obwody i miski: Avocado -(tu rozmiary powinny być podobne do angielskich), i Melissa, gdzie wypadało by 65F. Melissa sprzedaje tylko przez net, Avocado ma sklepy w Poznaniu i Warszawie. W Warszawie i Krakowie możesz też poprzymierzać brytyjczyki. Po więcej informacji zapraszam na linki z sygnaturki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki to rozmiar
96 w biuscie a 76 pod biustem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76/96 Jeśli pod biustem zmierzyłaś, jak napisałam wyżej, ciasno i na wydechu, to mierz polskie 70G. Z anglików 70(32)E, w rozciągliwszych modelach (Freya Arabella) 65FF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam biusciaste
włóczę się właśnie po biusciastych sklepach.. :P stanikoholiczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki to rozmiar
dziękuję!:) A co to znaczy bardziej rozciągliwy? Masz na myśli obwód czy bardziej rozciągliwe miseczki ? Ostatnio kupiłam Dama-Kier 70E i widzę, ze lepszy byłby 70F, niestety nie było...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obwód :) U tego samego producenta znajdziesz staniki z mniej lub bardziej rozciągliwego materiału. Klasycznym rozciągliwcem jest Freya Arabella np. Informacje o tym w wątkach producenckich na Lobby i w podlinkowanej tamże tabeli rzeczywistych obwodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaki
a ja zawsze kupowałam 75 b ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niedobrze. Obwód stanika nie może być większy niż Twój obwód pod biustem mierzony ciasno i na wydechu, bo taki stanik nie spełnia swojej roli, czyli nie podtrzymuje piersi. Co gorsza, przesuwając się działa na mniejsze biusty jak hebel, rozsmarowując je po klatce i czyniąc je jeszcze mniejszymi. Celują w tym źle dobrane puszapy, bo nie dość, że biust maltretuje zły obwód, to dokłada mu sztywna miseczka. Ale tak, jak zły stanik biust rozprasowuje, tak dobry może mu dużo pomóc (stanikomania świadkiem ;) ). Piersi, wmasowywane do miseczek odzyskują ładny kształt, a w biuście często przybywa parę cm (za to ubywa w obwodzie pod biustem). Dlatego przy pierwszych zakupach nie należy szaleć - jeśli ratowany biust się zmieni, trzeba będzie ponownie dopasować biustonosze. Aha, biust zasadniczo ubieramy w staniki na fiszbinach i z miękkimi miseczkami. Na początku noszenia nowego rozmiaru to absolutna konieczność, bo tylko takie biustonosze pozwalają nauczyć się dobrego dobierania. Puszapy etc. zostawmy na specjalne okazje :) Podsumowując: zapraszam na łowy w nowym rozmiarze. 75B do kosza! No, możesz sobie jeden zostawić na pamiątkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika82
Ja też mam problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru..pod biustem mam 67 a w biuscie 81, dotad nosilam rozm 70b, po wczesniejszych wypowiedziach wnioskuje ze chyba jednak zle dobralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..abuuuuuu
a co mi powiecie pod biustem mam , 71, a w biuscie 75 😭 czasami kupuje 70b, bo AA bardzo rzadko mozna spotkac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuuuuuu, powiemy 65(30)AA, albo 60(28)B. To pierwsze paradoksalnie łatwiejsze do znalezienia (www.aalingerie.com) ==== marika82, brytyjskie 60(28)D na początek proponuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pod biustem 63, w biuscie 76, nosze 70C, ale mam wrazenie, ze miski są za małe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, źle... Ale niestety, lepiej będzie trudno. Wychodzi Ci 60B/C, zapomniany przez producentów kawałek rozmiarówki. Choć może jak Mellissa wprowadzi obwody 60 (niedługo) to zaczną od mniejszych misek. Poza tym można ich spróbować poprosić o uszycie. Ale nawet jak zamienisz to 70C na 65AA/A i zwęzisz nieco obwód to będzie o niebo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
65AA? o mamo, na to, to bym nigdy nie wpadla :D myslalam moze nad 70D, ale czesto jest tak, ze gdy 70C mam za małe miski, to znowu 70D znowu są za duze. Myslalam tez nad 65 D, ale ten rozmiar znaleźć to też trzeba miec szczescie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
interesuje mnie jeszcze dlaczego koniecznie powinny byc na fiszbinach?? A jeśli już są niezbędne, to jakiej firmy proponujesz dla mojego rozmiaru -76/96 ? Bo podobno rózne firmy mają rózne rozstawy fiszbin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..abuuuu
best bra, a czy na polskim rynku cos dostane? :o chyba, jednak pozstaje mi to polski 70-5 A /B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_DKNY_ akurat 65D jest łatwiej znajdowalne niż Twoje rozmiary. Z niewiadomych powodów producenci zaczynają miski od D, nawet w małych obwodach :( == A ja mam tak: stanik na fiszbinach lepiej modeluje i podtrzymuje biust, nawet mały. Dziewczyny unikające fiszbin i uważające je za niewygodne robią tak dlatego, że nosiły złe rozmiary, a to prosta droga do tego, aby druty zamiast być nieodczuwalne i ładnie okalać pierś, dawały się porządnie we znaki. Ty możesz spróbować dostępnych czasem w naszych bieliźniakach 70G/H. W brytyjczykach szukaj 70(32)E, a w rozciągliwszych modelach 65FF. I owszem, rozstaw fiszbin zależy od firmy - stosunkowo szerokie ma Panache. Ale tu się nie da doradzić, czy Tobie będzie pasować czy nie, trzeba spróbować. Są dziewczyny, które tę markę uwielbiają, i takie, którym żaden ich model nie pasuje (w tym ja jak na razie ;) ). == abuuu, czemu? Na aalingerie masz kilkanaście staników w cenie od 5 funtów (20 zł). 55 zł z przesyłką, taniej niż triumphy. Płacić możesz ekartą mbanku albo kartą intelligo :) Na polskim rynku zostają Ci niestety tylko topiki dla nastolatek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
kurcze boję się, że jeśli będzie miękki to nie będzie czym wypełnić misek! :D poza tym mam asymetryczne piersi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba większość kobiet ma asymetryczne :) Po prostu dobierasz miskę do większej piersi, przy mniejszej dokładasz wkładkę, taką, jak w puszapach np. :) A jak miska jest za duża i jej nie wypełniasz większą piersią (zgarniając solidnie biust spod pach), to wymieniasz na stanik z miską o rozmiar mniejszą, i tyle :P Przecież nie będziesz sobie zgrabnego biustu zasłaniać pagórkami z gąbki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
potrzebuję jeszcze jakiś sportowy na przyklad ShockAbsorber, jaki powinnam nosić przy wymiarach 76/96?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SA są bardzo ścisłe, 75D bym obstawiała na pierwszy rzut, jeszcze zależy od stopnia podtrzymania - przy wyższych 75DD też mogłoby pasować, zbroja to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygryskowa1
best bra: a ja - doradzisz mi? moje wymiary to 74/86 i do tej pory nosilam 75B :( Ostatnio kupilam sobie 70C choc jeden 70D tez byl dobry ale byl za malo koronkowy jak dla mnie ;) Czy 70C to nadal krzywda dla mojego biustu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
dzięki!:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygryskowa1, 70C to o wiele lepiej niż cokolwiek z obwodem 75. I o ile piersi po ułożeniu i podciągnięciu ramiączek zostają w miseczkach, a obwód nie podjeżdża, to kontynuuj :) Jeśli jednak po paru ruchach biust ucieka (albo po prostu chcesz spróbować czegoś nowego), to pomyśl nad brytyjskim 65D/DD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1706
hej, mogłybyście mi pomóc? Mam w biuście 85, a pod biustem 73. chodzi mi o miarę polską, a nie brytyjską, bo według takiej mam chyba 65D. Z góry dzięki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×