Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lulanka

własna firma za granicą

Polecane posty

Czytałam różne strony, ale nadal mam pare pytań. Czy ktoś z Was wie, jak założyć własna firmę w Anglii? Chodzi mi o selfemployed, czyli samozatrudnienie (konkretnie księgarnię). Czy wymagany jest jakis czas pobytu, rezydentura albo obywatelstwo? Gdzie moge sie tego dowiedzieć? Jak i gdzie moge sprawdzić, czy taka inwestycja jest potrzebna i przyniesie mi zyski? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temter33
Ja brałabym pod uwagę rejestrowanie firmy za granicą a potem prowadzenie jej w Polsce. Polecam zwłąszcza Czechy, bardzo niskie koszty prowadzenia działalności, do tego np. firma Idoneo pomaga w założeniu takiej działalności, więc t już absolutny luksus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam własny biznes. rejestrujesz się w HMRC, dostajesz list z numerem UTR, potem pismo/e mail jak jest pora na rozliczenie podatków. ja mam firmę od wrzęsnia 2015 i jakos nawet nieźle prosperuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hesik85
Firma w Czechach to naprawdę dobra opcja, oczywiście tak jest tylko zarejestrowana a prowadzona normalnie w PL. Forma Idoneo jest dosć znana, ponieważ wiele osób uderza włąśnie do Czech i potrzebuje wsparcia. Jeżeli ktoś się nie orientuje dokładnie co i jak, to taka firma i ich usługi to skarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elikaa84
Korzystałam z usług idoneo jakiś rok temu, gdy zakładałam swój pierwszy biznes w czechach i się na tym nie znałam. Zrobili bardzo fajną robotę, szybko, konkretnie, naprawdę fajni ludzi, znają się na tym, co robią - i nigdy nie miałam problemów z tym, że coś zawalili czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam współpracowników w Czechach. Dlatego musze na bieżąco korzystać z pomocy http://tlumaczczeskiego.warszawa.pl/, p. Grażyny Boczkowskiej, w regulowaniu wszystkich formalności. Jej pomoc jest naprawdę nieoceniona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×