Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość warto wiedzieć

Cesarka na życzenie zwiększa ryzyko śmierci noworodka

Polecane posty

Gość sialallalalllallalal
walcie się...i tak będziemy rodzić jak bedziemy chciały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mowa o cc na życzenie
a nie z powodów medycznych też jestem przeciew cc na życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak chcecie ten artykuł
Najbardziej mi się podobał błąd z promieniami "N" - swego czasu Roentgen odkrył promienie X, Goldstein promienie katodowe, i ogólnie wszelkie tematy "promieniste" zrobiły się modne. Każdy naukowiec chciał mieć swoje promienie i namiętnie badali to co im te wszystkie lampy wyświecały. No i kiedyś Francuzi odkryli promienie "N". Obserwowali je, o ile dobrze pamiętam, naocznie, tzn patrzyli się i wyłapywali rozbłyski, jakie te promienie wytwarzały uderzając w iskrę elektryczną :P Publikowali to w super czasopismach i w ogóle :P Jak się później okazało, była to autosugestia. Badacze wmawiali sobie, że widzą te rozbłyski, mimo że ich nie było :) Tak bardzo chcieli odkryć nowe promieniowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danymi statystycznymi
ludzie macie problemy z rozumieniem czytanego tekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam całkiem niedawno artykuł o cesarkach na życzenie jest ona niebezpieczna dlatego, że robi się ja przeważnie w umówiony dzień, zanim zaczęła się akcja porodowa cesarka robiona po rozpoczęciu się akcji porodowej to zupełnie inna rzecz, ponieważ poród się już zaczął poród zaczyna się, kiedy płuca dziecka są prawidłowo rozwinięte, wtedy wytwarza się w jego organiźmie hormon, któy przechodzi przez łożysko do krwi matki i powoduje wytwarzanie oksytocyny. Oksytocyna z kolei wnikając do organizmu dziecka powoduje wytwarzanie też jakiegoś hormonu, który chroni płuca przed czymśtam nie pamiętam dokładnie, ale wniosek jest taki, że dzieci rodzone cc na życzenie, przed rozpoczęciem porodu mają słabiej chronione płuca, wobec czego często chorują i częściej mają bezdech i umierają z powodu śmierci łóżeczkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danymi statystycznymi
Rafinka - zauważ że piszesz również o cc przeprowadzanych ze względów medycznych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już nie moja wina, że na jedno pomagają a na drugie szkodzą :D tam było napisane o skutkach cc przed rozpoczęciem porodu, a czy to cc było ze względów medycznych czy nie to nie ma znaczenia efekt ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha przypomniałam sobie, organizm dziecka wytwarza przy porodzie adrenalinę, która powoduje, że płuca podejmują pracę. Przy cc bez porodu tego nie ma, dlatego płuca takiego dziecka mogą być potem trochę "upośledzone" bo na starcie kopa nie dostały, żeby się "włączyć" w prostych słowach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna bzdura którą badają amerykanie. Zbadali wszystkie porody i wyszło że przy SN jest wyższe ryzyko. Po za tym, jadąc na porodówkę jaką mam gwarancję że jednak urodzę SN a nie CC (które może okazać się koniecznością) - dość mam tych głupich tematów co jest lepsze czy taki czy taki poród. Niech decyduje lekarz ewentualnie kobieta jeśli wie jakie ryzyko ponosi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytałam ten artykuł w gazecie Wyborczej, tam wypowiadali się polscy najlepsi lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×