Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sierpniowa mama2008

Jak sie oblicza wiek ciąży?

Polecane posty

Gość sierpniowa mama2008

Czy ktos może mi objasnic rzeczowo w jaki sposób liczy sie dzień ciaży czy od momentu zapłodnienia czy od pierwszego dnia ostatniej @... Pytam, ponieważ jako przyszła mama przeglądam portale związane z ciaża i tam podaja różne metody. Zatem obliczyła sama ... Potem miałam pierwsze usg, lekarz wypytał o wszystko , ( równiez o date ostatniej @), w tarkcie badania określił,ze to jest 8 tydzień, stwierdziłam że wszystko by się zgadzało z moimi obliczeniami, a on mi na to że nie beirze pod uwage moich obliczeń tylko przedstawia wiek ciazy na podtsawie wymiarów płodu... ok, zrozumiałam , zatem 2 stycznia była w 8 tygodniu...Po dwóch tygodniach od badania usg miałam wizyte u mojej lekarki prowadzącej..a ona ( po obejżeżiu wyników badań) powiedziała mi że własnie jestem w 8/9 tygodniu...zgłupiałam, według mnie i usg to byl juz 10 tydzień. Mamy, które juz rodziłay , powiedzcie jak to było u was, jak sie w końcu oblicza tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mama2008
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLALA
do ostatniego dnia ostatniej miesiaczki dolicz 7 dni np. ostatnia miesiaczka byla 5 sierpnia to liczysz ciaze od 12 sierpnia czyli ze 12 bylo zaplodnienie tak licza lekarze gonekolodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie różnie liczy, najlepiej od dnia zapłodnienia, ale nie zawsze wiadomo kiedy to było... Ja licze wodług USG bo w tym cyklu akurat miałam jakoś dziwnie, że jajeczkowanie było gdzieś po 35 dniu cyklu... (wiem, bo wcześniej w tym cyklu nie było seksu) więc licz tak, żeby było najbardziej prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mama2008
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×