Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

usuwanie pęcherzyków z jajników.

Polecane posty

witajcie... po USG lekarka stwierdziła że mam pęłno pęcherzyków na jajnikach. Podejrzewa PCOS ale czekamy na wyniki prolaktyny i testosteronu. mówi mi że położy mnie jak coś na oddzial i zoperuje. wyczytałam że jest mozliwość laparoskopi czy ktoś miał coś takiego usuwane? boli? jakieś rady cokolwiek... boję się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak odrazu na stół
kłaść...troche dziwne, tez mam podejrzenie PCO i tez czekam na wyniki badań - ale zamiast prolaktyny i testosterony - powinna ci zlecić raczej badanie poziomu LH i FSH - dla porównania proporcji. Testosteroni androstendion tez oczywiście mają tu znaczenie, nie kumam tylko tej prolaktyny. Dziwne... Poza tym czy nie powinnas miec najpierw minitoringu cyklu żeby sprawdzić czy masz owulację? Bo jesli masz to po co laparoskopia...? Dziwne...dopytaj jeszcze lekarza, a najlepiej skonsultuj to jeszcze z innym zanim pójdziesz na laparo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz mam bardzo nieregularne miesiączki i znów mi sie okres zatrzymal LH i FSH miałam robione pół roku temu i były ok. Pól roku temu zatrzymal mi się okres i miałam robione badania i PCOS wykluczyli teraz problem powrócił i coś na jajnikach jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak odrazu na stół
ah rozumiem- 2 post wiele wyjaśnia ;) ja bym jeszcze zrobiła monitoring cyklu na twoim miejscu. Poza tym jesli androgeny wyjdą ci w lekkiej nadwyżce - to spróbuj najpierw może bardziej przyjaznymi metodami rozwiązać sprawę. Wiem, że np u welu kobiet odstawienie węglowodanów nwet jeśli mase ciała mają w normie często rozwiązuje problem i pęcherzyki znów zaczynają pękać. Zbadaj poziom androgenów - testosteron i androstendion - to wiele wyjaśni. BTW jest tu gdzies topic o laparoskopii - poczytaj - to mniej inwazyjna metoda od resekcji jajnika i daje dobre efekty. nie jest bardzo bolsena - zabieg robiony w znieczuleniu. Potem troche boli jak na okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno - na czym polega monitoring cyklu? niebardzo wiem. Z tego co mozna wykombinować z samej nazwy to się domyslam ale jak to się przeprowadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak odrazu na stół
ja ten cykl mam monitorowany - mam robione badania hormonalne w odpowiednich dniach cyklu, a także usg jajników 3 krotnie w okresie około owulacyjnym, żeby sprawdzić czy pęchrzyk pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak odrazu na stół
no my też :) i dlatego tak się miotam po lekarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×