Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inka45

Lodówka - brzydki zapach

Polecane posty

Gość Inka45

Witam, Wyłączyłam lodówkę z prądu, odmroziłam, umyłam, wytarłam do sucha, a potem zamknęłam drzwiczki i wyjechałam na 2 tygodnie. Po powrocie tragedia - lodówka pusta ale wewnątrz pokryta plesnią (nie pomyślałam zeby zostawic otwarte drzwi). Wyszorowałam ją dokładnie, dodatkowo umyłam woda z octem i cały czas pozostaje dziwny zapach, ktorym przesiaka jedzenie. Nic nie da sie zjeść, smakuje obrzydliwie. Zapach jest jakiś ostry trudny do okreslenia. Macie jakiś sposób zeby to zlikwidować czy niestety lodówka nadaje sie do wyrzucenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ją wystaw
na balkon(jak bedzie mróz), przez noc wymrozi wszytskie zarazki i zapach a pozniej znowu octem z dodatkiem cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam sody, ładnie pochłania wszystkie zapachy. Widziałam jeszcze w tym programie co dwie takie babki sprzątają ludziom takie totalnie zasyfione mieszkania i jedna z nich mówiła, że działa wydrążona połówka cytryny, do której nasypana jest sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie tak jak mella - swieza kawa mielona, jesli zapach w lodowce jest naprawde intesywny, nasypuje na 2 spodki i jeden stawiam w gornej, drugi w dolnej czesci lodowki. Rzeczywiscie przez [are dni czuc w lodowce glownie kawe, potem wszelkie zapachy gina :) A przed kawa - czyszcze lodowke najpierw woda z odrobina plynu do myca naczyn, a potem przecieram przekrojona swiezo cytryna i wycieram do sucha. Dobrze, jesli po myciu przez jakis czas bedzie sie wietrzyla (choc kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megg32
mam roczną lodówkę śliczną i białą, niestety w niektórych miejscach powstały żółte brzydkie zacieki i plamy.:( Używałam juz płynów ze sodą, róznych mleczek do czyszczenia i płynów.Lodówka biała a zacieki pozostają.Nie używałam tylko mleczek z wybielaczem.Jesli ktos zna jakis sposób bardzo proszę o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megg32
zapomniałam dodać że chodzi o zewnętrzną częsć lodówki, kazdy kto wchodzi do kuchni patrzy na te zacieki a ja sie wstydze bo wygląda jak nie myta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megg - na tym niestety się nie znam, ale jak nie wymyślisz nic ciekawego (spróbuj może w marketach AGD popytac - czasem zdarza się że pracują tam jacyś rozgarnięci całkiem ludzie) to zawsze pozostaje ci oklejenie lodówki okleiną - taką jak do drewna, samoprzylepną. Kolor możesz sobie dobrac dowolny, byle pasował do kuchni. Efekt może wyjśc nawet ciekawszy niż śnieżnobiałośc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkieterka5
Witam, Mam problem lodówką, wewnątrz pojawiły się rdzawe nacieki spływające z czujnika temperatury. jak moge się ich opozbyć. próbowałam sokiem z ctryny ale nie pomogło. Nie chciałabym używać silnych środków może coś poradzicie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, tu nic nie pomogę... Dziwne, takie coś mi się nigdy nie działo (na szczęście ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deezaster
a ja polecam spray do lodówek "Dr. Beckmann" z bio-alkoholem, który sprowadzi zagłade na całe krórestwo bakterii w twojej lodówce i skutecznie zlikwiduje nieprzyjemny zapach, w kilka minut po zastosowaniu :-) Sposób użycia: Spryskać całą powierzchnie lodówki (w srodku oczywiście ;-)) pozostawic na kilka minut (jakies 10 min.) i wytrzec na sucho... wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pastereczkaa
Ja wstawiam fusy kawy (np z expresu) pochłaniają zapachy a nie oddają swojego. Przed wyrzuceniem nie radzę wąchać ;) A odnośnie rdzawych zacieków- skuteczne jest przecieranie przekrojoną cebulą, również na rdzę na nożach jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dryblast
Witam Panstwa , Za zjmuje sie ozonowaniem zasmrodzonych lodówek jesli ma ktoś problem to moge pomoc w takiej smierdzacej sprawie. ozon jest silnym utleniaczem i dla tego nie przykrywa zapachu tylko go spala. Dzialam głownie we wroclawiu i w warszawie .W razie potrzeby jestem w stanie wykonac kazde zadanie usuwania nie przyjemnych zapachów. Moj numer to 791 742 062 mail to peep@poczta.fm Pozdrawiam Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×