Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marina17

kotlety mielone z kapustą

Polecane posty

Gość marina17

* 20 dag mięsa mielonego * 40 dag kapusty białej * jajo * łyżka tłuszczu * sól, pieprz * gałka muszkatołowa * 2 dag tartej bułki * tłuszcz do smażenia * Kapustę drobno poszatkowaną odgotować w małej ilości wody, a kończąc gotowanie - odparować. Cebulę podsmażyć lekko w tłuszczu. Kapustę, cebulę i mielone mięso przepuścić przez maszynkę do mięsa. Do masy dodać jajo, tartą bułkę, przyprawy do smaku, wyrobić. Masę podzielić na 4 porcje, uformować kotlety, oprószyć tartą bułką i smażyć na rumiany kolor. Podawać z dodatkiem ziemniaków i surówką z marchwi i jabłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzuzu
ja do tych kotletów robię normalny sos pomidorowy jak do goląbków, bo one w smaku troche je przypominają,ale nie dodaję galki muszkatalowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzuzu
acha,,,,dodaję też kaszkę manną bo wtedy lepiej się wszystko trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusa
a ja do zwykłego mięsa mielonego dodaję 2 łyżki płatków owsianych. Są bardzo delikatne.Cała reszta składników bez zmian. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
ja wczoraj zrobiłam jeszcze raz dodałam dwie łyżeczki mąki ziemniaczanej - lepiej się wtedy trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykant
a jak calosc po przemieleniu wyszlo mi za zadkie a nie mam pod reką mąki ziemniaczanej : ma ktos jakies propozycje moze? prosze o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie je czasami ...z surowa kapusta drobno poszatkowaną lub pekinska, pod koniec smażenia patelnie przykrywam pokrywką i dusżę, kiedys takie kotlety widziałam w barze i nazywały się ,,gołąbki po węgiersku) były w sosie pomidorowym. Ja je nazywam gołabki leniwych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwemn
Ja dodaję jeszcze ugotowany ryż i zamiast smażenia, gotuję pod przykryciem w wodzie z koncentratem pomidorowym. Smakują jak gołąbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
A ja do mielonego dodaję dużo drobno pokrojonej włoskiej kapusty, cebulkę przyprawy i formuję podł€żne kotlety.Obsmażam przekładam do brytfanki .Na dno daję całe liście kapusty,układam ''gołąbki ,na wierzch też liście.Zalewam to bulionem z koncentratem pomidorowym i duszę w piekarniku.Na koniec dobra śmietana i koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×