Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkkaaaassskkkaaa

Astma oskrzelowa- grupy wsparcia

Polecane posty

Gość Błażej
Ale nie należy się ich bać! Dzięki suplementom, jak np. adcort można łatwo niwelować ich negatywne skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Obecnie prowadzone są badania z udziałem osób chorujących na astmę oskrzelową. Dla pacjentów, u których dotychczasowe metody leczenia zawiodły, dużą szansą może być udział w badaniach klinicznych z użyciem innowacyjnych leków. W Polsce działają profesjonalne ośrodki medyczne, które prowadzą badania nad lekami mającymi na celu zapobieganie nieoczekiwanym napadom astmy i likwidację stanu zapalnego u pacjentów. Oczywiście uczestnicy badania mają zapewnioną profesjonalną, bezpłatną opiekę lekarzy, pełną diagnostykę, darmowe leki oraz zwrot kosztów dojazdu. Wszystkim zainteresowanym polecam stronę http://klinicznebadania.pl/astma-oskrzelowa/ Aby otrzymywać informacje o wszystkich bieżących badaniach, zachęcam do rejestracji na klinicznebadania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaastmatyka
Moje dziecko od 4 roku życia miało problemy z oskrzelami, przez dosyć długi czas brało leki, lecz pomagały tylko wtedy kiedy były zażywane, po odstawieniu leków astma wracała. Jakiś rok temu znajoma powiedziała, że przyczyną astmy może być alergia na zarodniki pleśni i grzybów. Wybrałam się z moim synkiem do gabinetu alergikus w warszawie, gdzie wykonałam testy alergiczne i okazało się że synek ma alergie na pleśnie. Już po dwóch tygodniach natarczywy kaszel u synka zaczał zanikać , a obecnie po astmie nie widać ani śladu. POLECAM !!!!! Dla chętnych adres gabinetu jest tam wszystko dokładnie opisane : www.alergikus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30.12.13 [zgłoś do usunięcia] imit Jak moga sterydy działac miejscowo???zawsze wchłaniaja sie do krwi nawet przez skóre mozna je podawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ośrodek Badań Klinicznych Clinical Research Group w Warszawie zaprasza osoby chore na astmę o umiarkowanym nasileniu do udziału w badaniach klinicznych. Więcej informacji pod numerem 22-101-07-59.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie chcecie wyleczyc sobie astmy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo astmy nie da sie wyleczyc z ta choroba zyje sie cale zycie ma okresy wyciszenia i nawroty a sterydy wziewne sa niezbedne w astmie u dzieci i dorosłych kto jest madrzejszy niech se odstawi leki a potem placz jak dziecko na sygnale do szpitala troche wyobrazni i nie u wszystkci pomaga odczulanie to zalezy jaka postac astmy? jaki stopien choroby ?i wiele innych tak wiec radze bardzo ostroznie w odstawianiu lekow szcegolnie u dzieci to ze ktos odstawil nie oznacza ze nasze dziecko czy my sami rowniez tak mozemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co Ty opowiadasz??oczywiście ze Astme da sie wyleczyc i to bardzo prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.04.14 [zgłoś do usunięcia] gość mozemy,mozemy,a te leki tylko doraznie,przeciez nie mozna zyc na lekach całe zycie to paranoja tak sie zatrówac,jak mozna astme wyleczyc i to bardzo łatwo i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie czesto wybieraja chorobe,bo ona ma czemus im słuzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr24
nie znalazłem innego forum aktualnego... dodam że pisze na gorąco. własciwie siedze teraz przed komputerem z nieprzespaną nocą i sie zastanawiałem czy wkoncu wezwac pogotowie:( Moje objawy ktore przedstawie mam od ponad 2 lat ataki jak to nazwe pojawiały sie okresowo co 3-4 miesiace przez pierwsze 2 lata. od pól roku mam coraz częsciej i dluzej. mianowicie najgorzej jest gdy Leze poniewaz jak spowalniam oddech mam wrazenie ze zamyka mi sie swiatło dopływu powietrza i tak naprawde gdy by nie to ze wezme szybki głeboki wdech to bym przestał oddychać pomagaja mi szybkie bardzo glebokie wdechy(ale niech ktos w taki sposob zasnie:(:() przy tym swiszcacy oddech, kaszel trudnosci z odkrztuszeniem wydzieliny ból w klatce przy kaszlu. przy wysiłku po ktorym szybko sie mecze slychac suchy swiszczacy oddech i ogolne trudnosci dojscia do rownego i spokojnego oddechu ciągle głebokie wdechy. wczesniej mialem ataki nad ranem 5do8 i mijało teraz mam i w nocy i w dzień. tyle ze w dzien jest o tyle wygodniej ze przebywam na nogachi i na dworzu to jakos mi oddychanie lepiej wychodzi. byłem u lekarza po przedstawieniu objawow i kiedy sie zeczeło(od zapalenia oskrzeli) powiedział ze to moze byc astma ale zaczaał od d**y strony. wysłal na badania typu CK,Aspat,Alat i po wynikach pozytywnych zycie tak chcialo ze i objawy mineły wiec leczenie zakonczone. przed swieetami Wielkiej. mialem tez, tyle ze gorączka, pieczenie w klatc,e kaszel, duzsznoci w nocy a wlasciwie trudnosci w oddychaniu(objawy typowe do zapalenia oskrzeli) po przypisaniu antyBiotyku(amotaks). na zapalenie i leku wziewnego wwszystko mineło. do wczoraj:( ogolnie od 2 tyg sie męcze juz na przemian 2 noce spokojnie przespane noc w d***e, 2 noce przespane 2 w d***e. mam dość. mam 24 lata a juz mi sie odechciewa wszystkiego. od czytania w internecie objawow co to moze byc tak naprawde moze to byc wszystko zaczynajac od problemow z żyłami,sercem po własnie samą astme. wiem ze tak naprawde tylko badania daja odpowiedz i zaraz ide w poniedzialek ale chce zebyscie sie wypowiedzieli zebym nie musial juz szukac choroby gdzie indziej w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze astmy nie umieja wyleczyc,ale mozna ja wyleczyc bardzo prostymi sposobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybkie głębokie wdechy? mam astme i dość lekkim nasileniu objawów ale jak mi sie gorzej oddycha to ostatnia rzecz jaką bym zrobiła to szybkie wdechy. zawsze muszę powoli bardzo bo inaczej mnie gorzej przytyka. a skoro sa takie proste metody na wyleczenie tego g***a to może do c***a wafla napiszecie łaskawie o jakie metody chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr24
złe to napisałem... nie szybkie wdechy jeden za drugim. w kazdym razie taki wdech mi na chwile pomoze bo czuje jak przy takim wdechu otwiera sie światło i przez chwile lepiej sie oddycha zeby za chwile znowu mi sie zamykało i na dodatek ten śluz ktory nie moge odkrztusić... tragedia. nie ma opcji lezenia jest tylko gorzej wtedy. musze byc na nogach lub siedzieć wtedy jest lepiej ale i tak uczucie jak bym mial zapchane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to co opisujesz może być oczywiście astmą, może być też pochp a może być to inna choroba płuc. najlepiej do pulmonologa iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr24
moze to byc nawet niewydolnosc serca, moze to byc niedroznosc żył. i na 90% astma ale i wiele innych sytuacji. takze jak ktos kto nie pojdzie na badania sam to tutaj sie niczego konretnego nie dowie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 3 miesiecy biore spiruline. Od miesiaca ani razu nie uzylam inhalatora. A wziewy musialam brac przed kazdym wysilkiem fizycznym na silowni i czesto w nocy. Dodatkowo czesto mialam problem z zatkanym nosem z samego rana. Przeszlo rowniez Ja mam tabletki ktore sa mixem spiruliny i chlorelli. 6 tabletek dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ramach swojej pracy doktorskiej chciałbym przeprowadzić badanie wywiadu grupowego z rodzicami dzieci (7-17 lat) chorych na astmę, które przyjmują regularnie leki wziewne. Badanie będzie trwało około 2 godziny i będzie przeprowadzone w centrum Warszawy. Za udział w badaniu przewidziane jest honorarium w wysokości 100 zł. Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w rozmowie, proszę o kontakt fokus.badanie@gmail.com WIĘCEJ INFORMACJI O BADANIU: Badanie będzie miało formę grupowej rozmowy, dzięki której chcielibyśmy zrozumieć z jakimi problemami borykają się rodzice i opiekunowie dzieci chorych na astmę i jak sobie z nimi radzą – w szczególności w kwestii stosowania się dzieci do zaleceń lekarskich co do przyjmowania leków. W rozmowie weźmie udział 10 rodziców/opiekunów, których zaprosimy do moderowanej dyskusji ukierunkowanej na następujące tematy: - czy i jak często zdarza się dzieciom nie przyjąć zalecanej dawki leku? - czy i w jaki sposób rodzice/opiekunowie kontrolują przyjmowanie leku przez dzieci (w szczególności gdy dzieci są poza domem)? - czy rodzice/opiekunowie korzystają z rozwiązań technologicznych dla lepszej kontroli przyjmowania leków przez dzieci? (kontakt telefoniczny/sms, przypomnienia ustawiane zdalnie – kalendarz, email, itp.) - jakie trudności zgłaszają dzieci rodzicom/opiekunom? (zapominanie, lęk, wstyd, itp). - jakie trudności odczuwają rodzice/opiekunowie (brak/zły kontakt z lekarzem, trudności w zrozumieniu zaleceń, zapominanie, trudności w dopilnowaniu terminów, itp.) - jakie rozwiązania byłyby najbardziej pomocne dla rodziców/opiekunów w kontroli przyjmowania leków przez dzieci? WIĘCEJ O PROBLEMIE: Jednym z głównych problemów związanych z poprawnym prowadzeniem terapii pacjenta oraz uzyskania odpowiedniego efektu klinicznego jest niestosowanie się do zaleceń lekarskich poprzez niezażywanie bądź błędne zażywanie leków (non-adherence). Przewlekły charakter choroby wymaga stałego, tj. przez cały rok, stosowania leków. Stałe utrzymanie takiego reżimu wymaga znacznej aktywności ze strony lekarza, samego pacjenta czy rodzica w przypadku choroby dziecka. Złamanie reżimu stosowania się do zaleceń codziennego zażywania preparatów wziewnych może prowadzić do zaostrzeń choroby. Badania pokazują, że stosowanie się do zaleceń lekarskich podczas leczenia astmy może powodować dobry rezultat kliniczny, zmniejszone koszty terapii oraz możliwe polepszenie się stanu pacjenta, a co za tym idzie – znaczną poprawę jakości życia. Ponad to w przypadku dzieci, wypracowanie odpowiednich nawyków w zakresie stosowania leków może mieć niebagatelny wpływ na ich dalszy rozwój jak i jakość ich dorosłego życia. Dlatego niezwykle istotne w działaniach mających na celu zapobieganiu dalszemu rozwojowi choroby jest stałe monitorowanie postępów leczenia choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie chces sie zajac wyleczaniem astmy i podłozem jej powstawania????bo to jest dla astmatyka najwazniejsze,pozbycie sie choroby a nie jej pielegnowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Jestem socjologiem zdrowia i realizuję obecnie badania dot. jakości życia osób z OSTRĄ ASTMĄ OSKRZELOWĄ. Celem badania jest poznanie podstawowych problemów, z którymi zmagają się osoby chorujące na tę chorobę. Poszukuję osób chętnych do wzięcia udziału w badaniu, które będzie w formie online. I. etap - krótka ankieta online II etap - wywiad pogłębiony godzinny przez skype, gg lub chat na FB osoby chcące wesprzeć projekt, proszone są o kontakt ze mną pod adresem poczta@dominikalecka.pl Więcej informacji o koordynatorze badań na www.dominikalecka.pl z góry dziękuję za pomoc! dr Dominika Łęcka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, a gdzie się leczycie? ja chodzę tu www.alergolog.lublin.pl i jest okej, leczenie działa i wszystko idzie zgodnie z planem. czuje sie o wiele lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Astma jest to nie łatwa choroba, z którą ciężko żyć.Siemka jestem Stella choruję na astme od urodzenia chociaż mam 15 lat to wiele zdrowia (psychicznego) kosztuje mnie ta choroba. Nigdy nie ukrywałam, że jestem chora,lecz nie zawsze to ludzie tolerowali. Niestety na początku gimnazjum ludzie docinali mi np. O uważaj bo dostaniesz astmy, albo stwierdzali że zawsze jak mi coś "nie pasowalo" to niby zaslanialam sie astma. Gdy mówiłam, że chce choćby okno otworzyc bo mi slabo to śmiali sie i mysleli że udaje. Każdy kto nigdy nie poczuł tego bólu podczas ataku, nie może mnie oceniać bo nie wie co przeżywam. Dla "zwykłych ludzi" to tylko pretekst do zwolnienia z wf. I to chyba jest jedyna zaleta, jeżeli wog.można to nazwać zaletą. Śmieją się bo myślą że to taka choroba typu ból brzucha, lecz się mylą ból brzucha ustąpi a astma pozostanie ze mną do śmierc. Głównie ze względu na astme mam tyle kompleksów, gdy byłam mała miałam silne ataki astmy powodowane alergią i przez co musiałam brać sterydy.. a jak wiadomo sterydy nadają wielu kilogramów. Ciężko jest się ich pozbyć więc moim jednym z wielu kompleksów jest to że jestem gruba. (69kg) Nigdy nie bd mogła żyć normalnie zawsze, gdy się zdenerwuje doświadczam kolejnego ataku astmy. Codziennie wstaje i myśle czy dzisiaj się czymś zdenerwuje czy bd w klasie duszno czy nawet zmiany temperatury i znowu będę musiała to przechodzić. Ostatnio miałam atak bez konkretnego powodu tzn.ani ze stresu ani z duszności. A było to tak wieczorem poczułam okropny ucisk w klatce piersiowej, mama chciała mnie zawieść na pogotowie,lecz ja stwierdziłam że przejdzie i zasnęłam. Następnego dnia rano czułam się podobnie lecz ból trochę ustał posyanowłam pójść do szkoły. (Aha i muszę dodać, że cały czas miałam taki dziwny oddech przy którym musiałam brać głebsze wdechy). Na pierwszej lekcji poczułam, że coś jest nie tak ale nie chciałam przeszkadzać w lekcji więc poszlam do łazienki i zażylam lek ktory biore w trakcie ataku aby ustał. Wróciłam na lekcje niestetu nie poczułam ulgi lecz wręcz przeciwnie narastajacy ból w klatce piersiowej. A do końca lekcji zostało 20 min postanowiłam się przemęczyć, bo myślałam że minie zawsze mijał. Lecz wtedy okazało się inaczej gdy w końcu była przerwa było trochę lepiej. Usiadłam o nagle "złapał" mnoe taki ból, że nie mogłam złapać oddechu. Koleżanki spanikowaly ja nie kazalam im nikogo wołac bo chcialam byc do kobca lekcji. Ale one mnie nie posluchaly w sumie dobrze i pobiegly po pielegniarke ale pielegniarki nie bylo.. Z trudem udalo mi się opanować i dokść do sekretariatu aby zadzwonili po kogos. A wiec nie przedłużajac skończyło się to szpitalem..W szpitalu nie zrobili mi żadnych badań co mnie zdziwilo, gdyż mówiłam wielokrotnie iż to nie był zwykły atak. Czyłam w głębi siebie że to coś z sercem.. Ale nikogo to nie interesowało.. Tak więc nauczka dla mnie na przyszłość, NIGDY NIE JEDŹ DO SZPITALA . Tak więc miło mi iż mogłam sie z tym z kims podzielić ;) ps. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja całkowicie wyleczyłam się z astmy ,a chorowałam na ciężką postać astmy z ciągłymi pobytami w szpitalu i dużymi dawkami sterydów .Wyleczyłam się wg.Stefani Korżawskiej- 50 g macierzanki,50 g lisc babki lancetowatej,50 g liść podbiału. pić po 1 lyżeczka na szklankę wrzacej wody 3 razy dziennie. Następnie do tego 50 g korzenia omanu i 50 g owoc dzikiej róży.Gotowac do wrzenia 2 łyżeczki na 2 szkl. wody i wlac do termosu na 2 godziny -pić łykami 2 x dziennie. Ale najpierw jako pierwsze odtrucie z pasożytów -a one są w każdym organizmie a u osób chorych tym bardziej-najlepiej z CaliVity paraprotex z przerwa i ponownie po trzech miesiącach znów powtórzyć kuracje. Naj nie paraprotex to zmieszac wyciag z orzecha czarnego, liść piolunu, owoc gożdzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do mojego forum o alergii astmie i nie tylko,tematy są różne,kto chce nie pisze na adres email. BluesSea1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nareeew
Na moją astmę oskrzelową to bardzo dobrze działa terapia za pomocą Magnetona Max ( www.140longlife.eu/magneton-max ). Magnetoterapia stymuluje dotlenienie i odżywienie, a z drugiej strony chroni przed dalszą degeneracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Email miało być BlueSea1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia medyczna
Można już u nas kupić ( na czerwoną receptę) holenderskie lekarstwo wziewne na bazie marihuany, bardzo skuteczne i bez skutków ubocznych, ale koszt jest chorendalny około 2,5 tysiąca. Zwykła marihuana w formie inhalacji (vaporyzatorem) działa tak samo, a koszt jest o wiele mniejszy. Więcej informacji na maila : marysia.medyczna@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostka123
Witam, stwierdzono mi astmę 18 lat temu. W tej chwili biorę: Oxis 2x1 Flixotide 2x1 Atimos 2x1 Singulair 1x1 Ismigen przez 10 dni. W razie duszności mam ventolin i buventol. Chciałabym przyspieszyć odchudzania i brać Linee Detox, czy w przypadku brania tych leków będzie Linea na nie wpływała lub na odwrót?? Wydaje mi się, że po kuracji Ismigenem mogłabym jeść Linee, bo inne leki to wziewy a Singulair stosuje się także u sportowców a ja dużo trenuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astma badanie
Witam! Jestem studentką piątego roku psychologii, w ramach swojej pracy magisterskiej przeprowadzam badania na temat cech osobowości towarzyszącym astmie oskrzelowej. Szukam do badania kobiet, w wieku od 18 lat, które będą chętne poświęcić chwilę i pomóc mi w realizacji badań. Badanie jest anonimowe, ankietę prześlę przez maila. Zainteresowane Panie proszę o kontakt na mail: magdalena_madej@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×