Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bree

DREWNIANE DOMY

Polecane posty

mieszkam w nowym drewnianym domu już 8-my rok. Wolę mój od murowańca z wielu powodów. M.innymi to : jest ciepły, ściany nie ziębią przy dotyku. w lecie wcale nie jest gorąco - tylko trzeba dać dobrą izolację, ja mam wełnę mineralną położoną na bal , no i powstaje szybko - bez tych tynków, zapraw , betonów. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
czy naprawde tanie? nie wiem - przeciez to zalezy od powierzchni domu - dom z drzwa u nas kosztuje o 15 % drozej niz tradycyjny murowany - ale za to jest duzo oszczedniejszy w eksploatacji chocby ze wzgledu na ogrzewanie - koszt domu jest zwiazany z jakoscia materialow - ten typ domu robisz dokladnie na swoja kieszen i swoje plany - tzn mozesz go sam narysowac , rozrysowac plany i jest dokladnie wycinany skladany w fabryce - na miejsce przyjezdza w gotowych elementach - ten dom budujesz w ciagu kilku dni + 2 miesiace wykonczenie wewnatrz - wlasciwie mozna samemu zlozyc dom - to tez sa duze oszczednosci - dom jest energooszczedny ale naprawde nie wiem czy jet tani!!! zalezy tez od drzewa, od typu wykonczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też interesuje trwałość tych domów w naszych polskich warunkach oraz cena - wiadomo zależna od metraża, ale może ktoś dysponuje przykładowymi kalkulacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Cena zależy od projektu, materiałów, stanu." Czy ktoś ma wiedzę, czy za 200 000 zł (skoro tanie :)...) da się postawić taki dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
to znaczy o jaka trwalosc ci chodzi? trwalosc czego? domy z drzewa byly i sa budowane - w kazdych warunkach klimatycznych - przeciez polska to klimat umiarkowany a nie tropiki - masz domy drewniane w finlandii, w austrii , niemczechn szwajcarii i co mam ci wymieniac jeszcze kanade? wszystko zalezy jak wspomnialam poprzednio od materialow - jedno jest pewne ze przy pozarze dom drewniany ma mniejsze zniszczenia niz dom tradycyjny - a w ogole zanim zaczniesz jakiekolwiek zamowienia to polecam ci internet, fora, a potem kontakt bezposredni z producentem - nad naszymi planami domu z drzewa spedzilismy prawie dwa lata - ale dom ma powierzchnie i materialy dostosowane do naszych mozliwosci finansowych - bo w pierwszej kolejnosci to zadzwon do producenta i zapytaj ile sobie zyczy za metr kwadratowy i zapytaj jakie drzewo , z czego skladaja sie deski, jak suszone - przeciez dom to tak samo indywidualna sprawa jak kolor i jakosc twoich gaci co je nosisz , nikt za ciebie nie rozpisze twoich potrzeb i twoich mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migdałowowwwoo
My myślimy o domu z bali, myślałam, że będzie tańszy niż murowany, ale chyba nie. Ile kosztuje taki dom z drewna około 150 m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
do midalowowo : wiec nie czytasz co pisze - no to ci odpowiem w ten sposob ktory ci w ogole ale to wogole nie wyjasni wiecej nasz dom za wynosi 1400 euro za metr kw no i co ci daje ile za m2 jak nie wiesz jaki typ domu jakie materialy i kto wykonal i co utargowalismy z: elektrykiem, murarzem, kafelkarzem, hydraulikiem, dachowcem, szklarzem, transporterem, wynajeciem sprzetu, drogowcow, stolarzem, i cala lista dluga ktorych tu nie wymienilam - ale wymienie tyle ze cena za uslugi nie jest taka sama jak u ciebie ani za materialy - wiec jak mozesz porownywac - najlepiej zadzwon do producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uga buga
bidortaa - z drewna KOBIETO! Jej, aż oczopląsu dostałam... PS Drewniane domy są tańsze i zdrowsze. Jednak nie jest to dom dla pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
do ugabuga : a o jakim ja pisze - o takim z drewna - jakie pokolenia? co ty chcesz mieszkac w kilka rodzin w jednym domu? no i po jakiego grzyba myslec ci o pokoleniach kiedy ty masz tam zamieszkac a nie twoje wnuki czy prawnuki - oni sami sobie wybuduja wedlug ich koncepcji domu i wedlug ich technologii - najwazniejszy to jest teren a nie dom - kazdy bankier ci to powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×