Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nojaaaaaaaaaaaaa

dobry sos do makaronu, prosze o przepis...

Polecane posty

Gość nojaaaaaaaaaaaaa

szukalam w wyszukiwarce, zeby nie bylo:P ale nic ciekawego nie znalazlam... prosze o przepisa na dobry sos do makaronu ... z kurczakiem:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod do
Sos serowy: szklanka slodkiej smietanki kostka rosolowa kurczakowa 1,5 garsci startego sera zoltego troche sera niebieskiego pieprz Wszystko wrzucic do rondelka i gotowac na malym ogniu do rozpuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nojaaaaaaaaaaaaa
a zamiast sera niebieskiego mozna dodac kurczaka? moj chlopak nie jest fanem serow plesniowych... nie wiem czy bedzie mu smakowac... chce go czyms zaskoczyc ale pozytywnie:D dziekuje za przepis i prosze o jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sos mięsno- jarzynowy : 15 dkg mielonego mięsa, 1 nieduża cebula, 2-3 grzybki suszone lub grzyby mung, 1-2 łyżek koncentratu pomidorowego, trochę natki pietruszki, trochę mąki ziemniaczanej, 2 łyżki oleju, ziele angielskie, listek laurowy, czosnek w/g upodobania, sól, pieprz do smaku, mrożona włoszczyzna. Na oleju smażysz mielone mięso, mieszając, aż woda odparuje, dodajesz pokrojoną cebulkę i dalej smażysz ok .5 min, wrzucasz do mięsa troszkę włoszczyzny mrożonej i smażysz, wrzucasz przyprawy i pokrojone grzyby, jeszcze lekko przesmażyć, dodać trochę wody, przykryć garnek, czy patelnię (co kto ma do takich dań), dusi to sie ok30-40 min.Na koniec,wrzucić drobno pokrojony czosnek i koncentrat pomidorowy, zagotować i zaprawić to mąką ziemniaczaną, żeby nie był za rzadki. Do jakiegokolwiek makaronu, lub klusek. Do tego sałata ze śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego sosu , co podałam , mięso może być wołowe lub wieprzowe jak również mięso drobiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nojaaaaaaaaaaaaa
kreci mnie sos serowy... wlasnie chodzi mi o taki inny niz zwykle a zwykle robie wlasnie pomidorowy z miesem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod do
ten sos serowy jest wlasnie ulubionym sosem mojego faceta - usmaz osobno kurczaka w kawalkach i bedzie ok, a ten niebieski ser... jak dodasz malo bedzie taka mgielka smakowa i Twoj facet nawet sie nie domysli ze jest cos tam z plesni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej się położyć
pieczarkowy jest pyszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nojaaaaaaaaaaaaa
pieczarkowego znow ja nie lubie... eh wybredna jestem, wiem przepraszam :) ale dziekuje za pomysly - kusi mnie serowy i carbonara, tylko,ze ja nie lubie tez jajecznicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod do
ale to nie jest jajecznica wlasnie musisz uwazac zeby te jajka podgrzac i lekko zagescic ale nie sciac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nojaaaaaaaaaaaaa
teraz widze, ze to przepis a la carbonara - fajny! :) zrobie serowy i ten na probe i zobacze ktory smaczniejszy, dzieku dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ewa 33 otóż jeśli jest mięso mielone ale wołowe, to niestety nie wystarczy je trochę po smażyć i trochę poddusić, bo pózniej czuje się grudki twardego mięsa, na pewno jest inaczej z mięsem wieprzowym. Poza tym nigdy nie piszę dokładnego czasu duszenia tylko piszę około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wołowe mieoone jak podsmaże, to potem jeszcze może góra 20 minut duszę - ale to dlatego, że lubię czuć, że jem mięso czy warzywa, a nie taką miękką ciapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×