Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

simply_woman

Kto jest górą, kobieta czy mężczyzna?

Polecane posty

Obserwując otoczenie nie wyłączając siebie czasem wydaje mi się, że niepotrzebnie walczymy o pozycję w związku. Tak od razu, z gruntu, bez zastanowienia. Pomijam oczywiście patologiczne przypadki, ale chyba zanika powoli coś w rodzaju wzajemnego zaufania. wszystko ocieka seksem, pobudza libido, łatwiej op zdrady czy strach przed nimi. Może to powoduje podejrzliwość. A ja doszłam do wniosku, nie wiem czy słusznego, że strach kobiety o utratę mężczyzny właśnie napędza nieuchronność, że do tego w końcu dojdzie. Może zbyt niskie poczucie wartości, może lęk przed samotnością? Nie wiem.. często bywa tak, że mężczyzna akceptuje w pełni kobietę taką jaka jest, ze wszystkimi wadami i zaletami i dziwi się widząc jej walkę o pozycję w związku. Może my same sobie robimy tzw. kuku? Kult ciała i ideałów potrafi czasem poprzestawiac co nieco w naszych głowach. więc faceci pukają się w czoło coraz więcej nie rozumiejąc. Siła wewnętrzna kobiety to jest chyba to, co powoduje harmonię i poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że uporasz się sama ze sobą. Myślisz, że już wszystko stracone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzliwość raczej jest wypadkową życiowych doświadczeń, inteligencji i umiejętności myślenia. Jest jak skutek uboczny tzw. znajomości życia, razem z cynizmem, nieufnością, a u niektórych również z tym co dostrzegł na forum pomarańczowy kolega .... zgorzknieniem. Pytałaś czy wszystko stracone. Widzisz, moja wewnętrzna siła jest dość duża, mam napęd życiowy, jak dodatkowy silniczek i to powoduje, że dla mnie nigdy nic nie jest stracone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ja doszłam do wniosku, nie wiem czy słusznego, że strach kobiety o utratę mężczyzny właśnie napędza nieuchronność, że do tego w końcu dojdzie. Może zbyt niskie poczucie wartości, może lęk przed samotnością? Nie wiem..\" Myślisz, że to jak proroctwo samospełniające się? Dobrze by było, bo odwrotne myślenie byłoby wtedy jak remedium ;) Ale tak na poważnie, coś w tym jest. Mężczyźni często patrzą na nas takimi oczami jakimi same na siebie patrzymy. Stąd paradoks tych pięknych, mądrych i ...samotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suwerenność kobiety
"bywa tak, że mężczyzna akceptuje w pełni kobietę taką jaka jest, ze wszystkimi wadami i zaletami" Trudno mówić, o akceptowaniu wad. Bowiem wada, to wada. Powiedziałbym o nie nadawaniu im rozstrzygającego znaczenia, o pomijaniu ich, o nauczeniu się życia z nimi. Każdy ma wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suwerenność kobiety
Z innej perspektywy patrząc, uczucie zasłania wady, pozwala je cierpliwie znosić, sprawia, że nie są dotkliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suwerenność kobiety
Poza tym, kobiety najczęściej szukają w sobie uniwersalnych zalet, czy to w sferze fizyczności, czy osobowości. Ułatwia to co prawda porównywanie z innymi kobietami, ale utrudnia lub uniemożliwia dostrzeżenie w sobie tego, co jest indywidualne, odmienne, różniące od innych kobiet i jednocześnie jest tym, co przyciąga tego jedynego. Brak wiary w siebie i wiary w uczucie czy też w stałość uczucia mężczyzny zdaje się jest problemem wielu kobiet. Przyczynić się do tego może też zazdrość innych kobiet, przejawiająca się w złośliwym powątpiewaniu - co on w niej zobaczył ? Ano coś zobaczył, czego inni nie zobaczyli albo widząc nie docenili. A przede wszystkim zobaczył coś, czego nie zobaczył w innych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo trzeba patrzeć inaczej:) Powierzchowność bywa myląca... Można przegapić perełki ;) Ide na chwile z psem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irma, mam nadzieję, że silniczek w końcu doprowadzi Cię do celu :) Suwerenność, czyli stawiamy na indywidualizm? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simply, celem jest życie, samo w sobie. Dzień dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj rano górą byli kobiety
w bardzo miłej pozycji na jeżdzca, wieczorkiem będzie odwrotnie, albo tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widzisz Simply, czytelnicy dość szybko sprowadzili temat do jego \"najprostszego\" wymiaru. Ha! bo czyż nie jest to ukryty za poetyką wierszy właściwy sens męskich westchnień... ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzenie \"Mężczyźni myślą tylko o jednym\" jak widać czasem znajduje swoje potwierdzenie :) Ale monotematyczność w spojrzeniu na kobietę jest raczej nudna :) Kobieta to odwieczna zagadka często sama dla siebie, a co dopiero dla śmiałka, który chce poznać zakamarki jej duszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda89
wiele rayz zastanawialam sie kim jest kobieta...?? pomimo iz sama nia jestem to prosze was o pomoc...kim wg was jest kobieta ??co pod tym pojeciem rozumiecie?czy jest to tylko ta plec piekniejsza?czy moze nie...?dziekuje za pomoc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×