Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

popka

4 miesieczniak za gruby

Polecane posty

Mam 4 miesiecznego slicznego chlopca,ale lekarze twierdza ze jest zbyt za duzy jak na swoj wiek,wazy 9240 i kazano mi zaprzestac karmienia noc.Jak mam przestawic dziecko na dzienne karmienie i czy wogole to robic.w ciagu dnia mam malo pokarmu i zastepuje je sztucznym,a w nocy karmie wylacznie piersia.prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka pomarańczowa kropka....
to dużo ma a ile miał przy porodzie??? Mój ma 8 miesięcy skończone a ma 8500g a pzry porodzie miał 3700g. Karmie już tylko mlekiem modyfikowanym i w nocy wypija 2 butle a w dzień zupki deserki kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może odciagaj ten nocny pokarm i zamrażaj. Później w dzień tylko podgrzejesz i bedziesz mogła karmić nim małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo wszystko uważam że waży dużo.Mój urodził się z masą ciała 3090.Ok 10 kg ważył jak był grubo po roczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój urodził się z wagą 4200g teraz waży 8600g. Pediatra jest zachwycona wygladem małego :) z nocnego karmienia już od dawna zrezygnowalismy bo mały przestał się budzić i przesypia pieknie noce. Teraz ma okres kiedy mniej je :( jakoś stracił apetyt, ale już dziś zauważyłam, że wraca do siebie :) W dzień karmię go mlekiem z kleikiem ryżowym, deserek, a na noc kaszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak autorka prosi o rade a ty wychwalasz swojego malego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka zawsze i wszędzie!!!! :) a rade dałam, cztaj wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popka fakt-wazy duzo ale znam wiele takich przypadkow.nie martw sie..on tylko lezy i je..wiec szybko przybiera..zacznie sie ruszac to bedzie jak przecinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka
Co Ty własnemu dziecku robisz?Szkoda maluszka, jak można było do czegoś takiego doprowadzić:O Chcesz zrobić z niego potwora? Oczywiście, że zaprzestać nocnego karmienia!Karmienie na żądanie nie oznacza BEZ UMIARU:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale on nie lezy ciagle i je bryka,fika jest kreciolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popka----wow :) Gdzieś nie zapisała się moja wypowiedź. wrrrr Może Twój synuś tak ma,nie da się odstawić raz,dwa tak małemu dziecku jedzenie.Je bo jest głodny.Twój synek urodził się bardzo dużo i na początku dużo dzieci przybierają na wadze.Cały czas ejdzą i leża.Mój ,,za niemowlaka" był niczego sobie.Kiedy zaczeło się raczkowanie odrazu schudł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buka!!!brawa dla ciebie!!masz pojecie o okrecie jak na bali pływałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buka to wg Ciebie powinno się odbierać butelkę kiedy jeszcze chce jeść??!!!???? DZIECKO JEST DUŻE I POTRZEBUJE WIECEJ NIŻ DZIECKO MNIEJSZE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez nie wpycham na sile zastepuje w ciagu dnia woda albo herbatka tak mi rosnie i tyle prosilam o pomoc a nie krytyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popka głowa do góry :) nie przejmuj się. Masz racje dziecko rośnie i rozwija się to jest najważniejsze!!! Nie słuchaj mamusi, która głodziłaby swoje dziecko aby było zgrabne!!! To się zwie patologia!!! DZieco nie jest winne, że potrzebuje wiecej pokarmu. Tak samo Ty jesteś z pewnością super mamą, która jak widać dba o swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popka oczywiscie że dziecko jest za grube mimo ze sie urodził duży nie można doprowdzic do takiego stanu takiego malucha bo jemu robisz krzywde przestan karmic w nocy dziecko powinno przesypiac noce moj synek urodziła sie z waga 3600 ( jak na mnie to duży chłopak) jak miał 4,5 miesiaca wazył 7150 a przesypia całe noce jak skonzył 3 miasące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zrezygnować z nocnego karmienia. Wiadomi nocny pokam jest bardziej tłusty. Odciagaj go i karm małego nim w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synek Popki utył 2,09 razy o narodzin, Myszkowy 1,99 razy. Wielka mi różnica. Popko - zobacz na siatki centylowe i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popka- mój Dawid jak miał 6 m-scy wazyl 10kg, nie pamietam ile wazył na 4 m-ce , ale cos ok.8,5kg. Nie masz sie czym martwic, zacznie rczkować i schudnie. Karm go piersią - nie przestawaj. Moj dzis waży 11,300 a ma już ponad rok, przez 6 m-cy przytył tylko 1,3 kg tak sie rusza cały czas- a je baardzo dużo:) tylko sie cieszyc z takich dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka
No to wpychajcie w dziecko ile wlezie.Skoro lekarze twierdzą, że za dużo waży to tak jest!Nie widziałam jeszcze 4 miesięcznego dziecka ważącego prawie 10 kilogramów:O Tak się rodzi otyłość, szkoda, że mamusie, nie potrafią odmówić dzieciom jedzenia, nawet jeśli to jesdzenie szkodzi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko na piersi ma prawo być nawet dość grube. Wszystkie moje dzieci w wieku ok. 6 miesięcy wyglądały jak balerony, jak tylko zaczęły raczkować a potem chodzić zgubiły cały tłuszczyk. Dodam że średni synek ważył 3 kilo z hakiem i przez pierwsze 5 miesięcy przybierał na wadze ok. półtora kilo miesięcznie, w pierwszym miesiącu prawie 2 kilo! Tez początkowo spanikowałam, dopiero lekarz, po wykluczeniu choroby, powiedział że dziecko na piersi spokojnie może być bardziej \"utuczone\" niż dziecko karmione mieszanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka urodziła się 4200gr i jak zaczęła przesypiać noce mając 2 miesiące przestałam ją karmić w nocy.Pediatra powiedział że nie ma potrzeby wybudzać nawet tak małego dziecka jak urodziło się z dobrą masą ciała i przybywa. A piersią karmiłam do roku. Nie wpłynęło to negatywnie na moją laktacje choć po całej nocy początkowo piersi miałam jak Pamela Anderson. Dlaczego to piszę bo , córka do tej pory nie budzi się w nocy nawet na picie.Więc myślę że jak twoje dziecko dobrze waży to naprawdę dobry moment na oduczenie dziecka nocnego wstawania do jedzenia. Lada moment zacznie ząbkować a wtedy nie wiadomo po co się dziecko budzi w nocy do jedzenia czy po prostu marudzi. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jaki sposób oduczyć dziecko karmienia w nocy? w sumie też bym już chciała, żeby noce przesypiał:) Synek ma 4 miesiące, waży 7250 i ma 71cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popka będzie dobrze gdy zacznie się więcej ruszać, dziewczyny mają racje, ja też się o swojego bałam ale teraz już inaczej myśle. Jeśli nadal będzie okrąglutki gdy zacznie raczkować i chodzić, to wtedy będe się martwić. Głowa do góry!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×