Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzieci płaczą

problem ze świnką morską-jest tu znawca?

Polecane posty

Gość posiadacz świnki
to pewnie świerz ja również mam świnkę, która miaała swierz lecz gdy zaczęłam jej podawać witaminę C w postaci sproszkowanej i w owocach oraz wazrywach było lepiej teraz jest kochanym przytulnym zwierzątkiem musicie pojsc z nią do weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadacz świnki
to pewnie świerz ja również mam świnkę, która miaała swierz lecz gdy zaczęłam jej podawać witaminę C w postaci sproszkowanej i w owocach oraz wazrywach było lepiej teraz jest kochanym przytulnym zwierzątkiem musicie pojsc z nią do weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytania odnośnie Swinek morskich i mam nadzieje, ze ktoś mi pomoze. wiec tak: -ile moze kosztowac swinka morska dlugowłosa, -czy moge ja wypuścic do pokoju bez obaw pogryzienia mebli, -czy moge ja czesac, -czy jezeli sie zdecyduje na parke, to klatka musi byc wieksza, -czy swinki morskie smierdza, -ile razy trzeba zmieniac sciolke, -ile razy na dzien trzeba je karmic? dziekuje za wszystkie odpowiedzia i cierpliwość co do mooich pytan :) prosze o szybka odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinka z swinka
mialam kiedys swinki, i tak bardzo bym znowu chciala miec:( iga-swinki nie sa bardzo drogie, ja zawsze mialam rozetkowe (30zl-2 lata temu) mozna je puszczac po pokoju, to nie chomik, za szafe nie wlezie. trzeba tylko uwazac na kable, bo moze przegrysc i prad ja popiesci:( jezeli kupisz sobie swinke rozetkowa albo dlugowlosa to musisz ja czesac, najlepiej przyzwyczaic ja do tego od malego, wtedy bedzie to uwielbiac:) nic niestety nie wiem o trzymaniu zwierzatek w parkach . co pewno to to ze szybko sie rozmnoza;) chyba ze to parka tej samej plci, ale nie wiem czy np 2 samce razem moga byc. nigdy 2 nie mialam i nie chcialam miec wiec sie tym nie interesowalam, ale klatka NA PEWNO musi byc wtedy wieksza. swinki nie smierdza, ja uwielbiam ich zapach, i trocin. jak bedziesz dbala o swinke i wymieniala jej czesto sciólke (raz w tyg. ja robilam to w weekend, a jak wyjmowalam codziennie swinke zeby sobie poszalala, to reka wyjmowalam osikne trociny) to nic smierdziec nie bedzie. czasami swinki maja uczulenie na trocini wtedy mozna kupic jej troche drozsza sciólke i z tego co wiem to mozna ja rzadziej wymieniac (tak mi pani weterynarz powiedziala, niestety nie zdazylam wyprobowac bo moj swinek zdechl:( .) a co do karmienia to juz nie pamietam, wsypujesz jej do miseczki i poki ma nie dosypujesz. dodatkowo warzywka i owoce-zawsze swieze, najlepiej malo a czesto zeby nie zdazyly zwiednac albo splesniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinka z swinka
przez to ze tu poczytalam o swinkach to znowu bede odwiedzac wzystkie sklepy zoologiczne! oj jak ja bardzo chce swineczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Jestem zakochana w świnkach morskich, są ze mną już od 20 lat, wiadomo, że nie jedna, prawda?. Obecnie prowadzę ich hodowlę i nie wiem jak to będzie z ich wydaniem, bo każda z nich jest niepowtarzalna i kochana :D iga//:) Odpowiem na pytania, jeśli już nie Tobie, to komuś innemu może się przydadzą. -koszt: koszt różny, w zależności od sklepów, długowłosa tak z 30-40 do 75 zł - świnki nie obgryzają mebli, możesz ją wypuszczać, ale musisz się liczyć z tym, że świnka przy dłuższym spacerze załatwi się na dywan, czy podłogę. Aczkolwiek oswojona najpierw zachrumka, że chce wracać. - parka: oczywiście, że musi być większa i musisz się liczyć , że będzie potomstwo i dobrze jest samca rozdzielić na ten czas, potem po porodzie samiczka musi odpocząć, przed ewentualnie kolejną ciążą. Świnki rozmnażają się z prędkością królików ;) - świnki morskie mają delikatny zapach, ale musisz sama sprawdzić w najbliższym sklepie zoologicznym, czy ten zapach Cię nie drażni. Jeśli śmierdzi w klatce, to dlatego, że jest nie posprzątane, natomiast jeśli śmierdzi świnka to znaczy, że jest chora. - świnka bardzo brudzi, to jak nazywam jeden wielki przewód pokarmowy, ciągle je i wypróżnia się. Jesli wyściełasz ściółką to sprzątasz minimum raz w tygodniu, jesli parka to częściej, jeśli dasz taki specjalny granulat dla gryzoni, coś w rodzaju granulatu kociego, to możesz co 2 tygodnie posprzątać, wybierając tylko te miejsca zabrudzone. - karmienie: tak jak napisałam mogą jeść i jeść. świnka która nie je, to znaczy że jej coś dolega. Prawidłowo powinna mieć pod dostatkiem: siano, wodę i suchą karmę w pojemniczku. Ja swoje karmię 2-3 razy dziennie, obowiązkowo dostają na noc, bo to zwierzęta nocne. Rano i wieczorem a w ciągu dnia na przykład odpadki z kuchni. Co to są odpadki z kuchni? Świnki można potraktować jako żywą maszynkę przerobową na pewne organiczne odpadki z kuchni, zamiast wywalać do śmieci. Liście z rzadkiewki, arbuz, nasiona papryki, skórka z zielonego ogórka (nie pryskane) wycinki z brzydkiej sałaty (niepryskanje) , gałązki koperku; teraz mowa o surowych warzywach! odrzuty z kalarepy, kalafiora, kapusty bakłażanów itd. Każda świnka ma swój gust, trzeba próbować. na przykład jedna z moich swinek lubiła gotowanego ziemniaka i gotowany makaron i ser żółty, inne już nie. A tak poza tym to jedzą jeszcze: marchew, jabłko, pokroją się dla cykori ;) Jak ktoś ma dostęp, to trawa, mlecz, koniczyna. Obecnie jestem ,,babcią,, dwóch trzy dniowych świnek :D Ta duża głowa i stopy nieproporcionalnie długie :D Coś fantastycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrum hrum hruuum
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tu taka cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maam pytanie taakie
swinki morskie słodkie zwierzaczki kto ma niech tu napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w domu 3 świnki morskie. Nie muszę pisać, że są kochane, niepowtarzalne. Jakiś czas temu Frania dostała świerzb. Dostawała zastrzyki przez tydzień, na 3 tygodnie miałam spokój i jak zauważyłam że Frania dużo i często się drapie i nie da w niektórych miejscach dotknąć bo ją boli wiem co jutro powie lekarz. Za radą weterynarza zmniejszyłam jej ilość jedzenia, nic nowego nie dostała do jedzenia i picia (z wyjątkiem wapna) a świerzb powrócił. Nigdy nie używałam trocin tylko żwirku drewnianego. Frania ma ok 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ma dieta do świerzba???? wiesz w ogóle, co to jest świerzb? net służy również do zdobywania wiedzy, nie tylko do opowiadania wrażeń z wizyty u lekarza a raczej jakiegoś kolejnego konowała ręce opadają do samej ziemi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem na czym polega świerzb. Weterynarz to dla mnie osoba kompetentna do leczenia takich rzeczy a nie konował. Bez przesady. Lekarz wie co mówi i co robi więc ufam mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to powiedz mi, jak zmniejszenie jedzenia może zlikwidowac świerzba żywiącego sie naskórkiem i krwią zwierzaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×