Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkurzona ciężarówka

Potrzebuje pomocy ... US nip

Polecane posty

Gość wkurzona ciężarówka

Przepraszam że piszę na tym forum, ale może znajdą się tu mamy które mi pomogą. Potrzebuję numeru nip. Dziś byłam już drugi raz w urzędzie skarbowym i nie chcą przyjąć mi wniosku o wydanie nip ponieważ nie pracuję. Numer potrzebny jest do ubezpieczeniado pracy mojego męża. Jestem w ciąży i przez ten cholerny numer zostałam bez ubezpieczenia. Mój mąż dostał nip bez żadnego problemu (tyle tylko żew innym mieście). Wiem też o innych znajomych że bez problemu otrzymali swoje nipy , ale nie w tym urzędzie w którym ja składałam wniosek. Czytałam na innych forach że można wysłać wniosek pocztą i napisać skargę. Nigdy nie pisałam żadnej skargi. Może mi pomożecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypelnij poprawnie formularz
ty cos zmyslasz nawet jak skladasz w innym urzedzie to urzad powinien przyslac wg wlasciwisci do odpowiedniego urzedu. praca z wydaniem nip nie ma nic wspolnego,nip nadaje sie roznierz dzieciom wiec jakos ci nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypelnij poprawnie formularz
nie rozliczaja ale jak np.dostaja w szkole stypendia to musza miec nadany numer identyfikacji podatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypelnij poprawnie formularz
radze zamiast kafe troche sie pouczyc lub popytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypelnij poprawnie formularz
lalus nie musza podlegac byl wymog taki i dzieci dostaja i dostawy nr NIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz się starać i NIP do celów ubezpieczeniowych. W tynm celu trzeba waziąć formularz NIP-3 z US (zielony) podstemplowac go w ZUS-ie (dają bez łaski, tylko trzeba powiedzieć, że to do ubezpieczenia zdrowotnego) I wtedy dostarczyc to do US. Muszą przyjąć! A decyzja powinna byc w 2 tygodnie. A dzieciom to sie nadaje PESEL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypelnij poprawnie formularz
sylwia ty nie badz taka do przodu radze uzupelnic wiadomosci w US zeby durnot nie opowiadac na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie opowiadam durnot tylko znam to z autopsji. W moim mieście nie ma z tym problemu, więc wnioskuję, że inne US działaja podobnie. Mieszkam w Trójmieście i u nas jest mnóstwo marynarzy, którzy potrzebują NIP tylko do celów ubezpieczeniowych. I go dostaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
ztego co sie orientuje to do zgłoszenia do ubeazpieczenia potrzebny jest tylko PESEL. Chyba druk to jest ZCZA i tam jedt rubryka na 1 identyfikator,czyli spokojnie może byc PESEL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona ciężarówka
Naprawdę kobieta z urzędu nie chce przyjąć wniosku. Na nic zdały się moje przykłady że w innych miastach nikt nie wymaga pieczątek pracodawcy. Baba swoje ja swoje. Zrobiła się kolejka w urzędzie zaczeli za mna parskać i prychać. Podziękowałam temu babsztylowi i odeszłam. Jeszcze jako ciekawostkę dodam że wg tej baby, jak nie ma się numeru nip to przy wymianie dowodu (np z powodu zmiany nazwiska) nie zmienia się numer ani seria dowodu. Bzdury baba gada. :( Ale jak z taką walczyć. Postanowiłam że napiszę skargę na tę kobietę do naczelnika. Bo jaki człowiek zatrudni kobietę w ciąży i przystawi pieczątkę na wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
NIP otrzymujemy w chwili kiedy uzyskujemy status płatnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Jeżali chodzi Ci o zgłoszenie Ciebie do ubezpieczen z ubezpieczenia męża, to na 100% potrzebny jest PESEL. I to wystarczy. Chyba,że żle Cie zrozumiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj: http://www.mf.gov.pl/index.php?const=3&dzial=143&wysw=2&sub=sub1 ja dostałam NIP za nim rozpoczęlam pierwszą pracę jako 15-latka, więc nie kumam co ta baba wyprawia, z tym naczelnikiem to nie głupi pomysł, każdy naczelnik ma godziny przyjmowania petentów, więc lepiej się przejdź, zamiast pisac skargi. Lepiej skutkuje. Nigdy wczesniej nie pracowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Wy chyba nie wiecie kkto to jest "podatnik".To osoba ,która płaci podatki,jesli autorka nie pracuje,nie pobiera świadczeń, to jak może byc podatnikiem? Do poprzedniczki = przeczytaj dokładnie teks który wkleiłaś i to jasno wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Bo pewnie szłaś do pracy,miałaś zamiar i wtedy musiała podpisac druk NIP-3 Twoja matka lub opiekun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest bardzo proste _ wypełniasz nip -3 w dwóch egzemplarzach jeden oddajesz w okienku na drugim bierzesz pieczątkę . Urzędniczka Us nie może Ci odmówić przyjęcia Nip-3 nie musisz być ani zatrudniona ani tłumaczyć się do czego jest Ci potrzebny , jak każdy pełnoletni obywatel masz prawo a nawet obowiązek posiadać numer identyfikacji podatkowej . Co do nipu dla dzieci - występują w ich imieniu rodzice w szczególnych przypadkach np. objecie spadku który przynosi dochody , praca zarobkowa na wakacjach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
A skoro autorka jest pełnoletnia ,nie ma potencjalnego pracodawcy,nie ma mozliwości starania się o NIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawa o NIP: Rozdział 2 Postępowanie w sprawie nadania numeru identyfikacji podatkowej Art. 5. 1. Podatnicy obowiązani są do dokonania zgłoszenia identyfikacyjnego; zgłoszenia identyfikacyjnego dokonuje się jednokrotnie, bez względu na rodzaj oraz liczbę opłacanych przez podatnika podatków, formę opodatkowania, liczbę oraz rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej oraz liczbę prowadzonych przedsiębiorstw. 2. Zgłoszenie identyfikacyjne osób fizycznych zawiera nazwisko, imiona, imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia, płeć, nazwisko rodowe, obywatelstwo lub obywatelstwa, adres miejsca zamieszkania, adres miejsca zameldowania na pobyt stały lub czasowy, rodzaj i numer dowodu tożsamości oraz numer ewidencyjny PESEL. Nic nie ma o miejscu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona ciężarówka
Pracowałam na umowe zlecenie. Obeszło się wtedy bez nipu. W lipcu skończyłam studia. Potem wyszłam za mąż. Dostałam pracę, ale nie zdążyłam jej podjąć ponieważ zaszłam w ciążę. Ciąża była na początku zagrożona. A teraz nip jest mi potrzebny do pracy mojego męża, aby mnie tam ubezpieczyć. Tak twierdzi księgowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Podatnik - zgodnie z polskim prawem jest nim osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, podlegająca na mocy ustaw podatkowych obowiązkowi podatkowemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Kurcze,przyznaję się ,pracuje w Biurze Radcy Podatkowego!!!!! OSOBA NIEPRACUJACA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
uMOWA ZLECENIE ? DO UMOWY ZLECENIE JEST nip POTRZEBNY!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi sie wydaje
Kurcze,przyznaję się ,pracuje w Biurze Radcy Podatkowego!!!!! OSOBA NIEPRACUJACA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście ZUS nie przyjmie zgłoszenia bez ZUSu jak nie mogłaś swiadczyć żadnej pracy bez NIP chyba że nie odprowadzili za to podatku. NIP mają obowiązek Ci nadać zgodnie z ustawą o nip zacytowaną wcześniej. Dokładnie tak jak mówiła tu któraś z dziewczyn składasz NIP-3, mają obowiązek Ci go nadać i tyle http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2006/nip_3.pdf w tym formularzu również nie ma miejsca na wpisanie pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez nie chciala
przyjac wniosku, zarejestruj sie do urzedu pracy wtedy spokojnie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez nie chciala
jest miejsce na NIP pracodawcy i pieczatke bylam niedawno i wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×