Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agusiaczek0384

problem z bambusem

Polecane posty

Gość agusiaczek0384

Witam dostalam niedawo bambusa...a mianowicie taki dlugi ped w malym pojemniczku z woda, teraz ponoc strasznie popularne sa....problem z tym ze nie mam pojecia co mam dalej z tym zrobic????wsadzic do zmiemi czy jak?????prosze o pomoc jesli ktos sie na tym zna..w necie nic nie znalazlam a jak juz to jakies ogolne informacje o bambusach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u koleżanki widziałam takie cuś -wstawiła do wysokiego, cienkiego wazonu i trzymała w wodzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek0384
caly czas trzeba trzymac w wodzie???bo gdzies mi sie obilo o uszy ze po jakims czasie trzeba do ziemi wlozyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś trzymałam w wodzie i nic się nie działo - nie zmieniały się, nie rosły. wsadziłam do ziemi i w ciągu kilku miesięcy wyrosły na 20 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek0384
meaaa.. a do jakiej ziemi ma wsadzic??? zwyklej??? czy jakiejs specjalnej???i po jakim czasie? dzieki wszystkim za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no najlepiej to zapytac w kwiacarni tam beda wiedziec:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zwykłej, mam taką w worku z kwiaciarni do zwykłych kwiatów. jednego wsadziłam po dwóch miesiącach po kupnie a drugiego od razu po przyniesieniu ze sklepu. tylko one lubią wilgoć, więc niech doniczka nie ma otworów odpływowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek0384
ok jutro kupie ziemie i jakas pozadna doniczke i jeszcze sie dopytam w jakims sklepie..dziekuje wszystkim za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek0384
jejku ladny;) duzy sie zrobil, moze moj tez taki urosnie;) stosowalas moze jekies specjalne nawozy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten \"bambus\" to tak naprawdę odpowiednio chińskimi rączkami formowana dracena, konkretnie Dracena Sandera. (Polecam artykuł http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72157,1477125.html ) Może na początku rosnąć w wodzie, ale każda roślina potrzebuje do życia substancji odżywczych, których jak wiadomo w czystej wodzie brak. Można trzymać ją w wodzie z dodatkiem nawozów (uprawa hydroponiczna) ale wymaga to trochę wiedzy żeby dostosować optymalną ilośc nawozu (chociaz oczywiście wszystko dla ludzi, google nie gryzą ;) ) Tak więc po wsadzeniu do ziemi możesz ją pielęgnować jak każdą inna dranenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link oczywiście jak to linki z przecinkami się zbiesił - nalezy przekopiować sobie do paska i usunac przerwę między \'1\' i \',\' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek0384
dziekuje bardzo za link, napewno przeczytam;) roslinke dostalam dzisiaj..nie wiedzialam co z nia zrobic, a balam sie ze mi padnie jak bedzie tylko w tej wodzie;)dlatego tak sie doptytuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja byłam przekonana że to yukkaiczłowiek się uczy całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PySsiaa
Ja mam bambusa już tydzień i wsadziłam do ziemi (zanim wsadzicie zobaczcie czy ma dość duże korzenie) tylko takiej kupionej i zraszam go tylko letnią wodą (bo tak czytałam)i on już ma 50 cm i wypuszcza kilka gałązek (na razie 2) i się wygina jeśli byście chcieli mieć np. skręconego . to obkręcać doniczkę bo on rośnie do światła a no i musi być w świetle :P oczywiście no i to chyba tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PySsiaa
Ja mam bambusa już tydzień i wsadziłam do ziemi (zanim wsadzicie zobaczcie czy ma dość duże korzenie) tylko takiej kupionej i zraszam go tylko letnią wodą (bo tak czytałam)i on już ma 50 cm i wypuszcza kilka gałązek (na razie 2) i się wygina jeśli byście chcieli mieć np. skręconego . to obkręcać doniczkę bo on rośnie do światła a no i musi być w świetle :P oczywiście no i to chyba tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altakia
Ja też mam taki bambus dość długo, w ziemi. Kiedyś zauważyłam w doniczce mnóstwo małych, białych robaków więc przesadziłam go do nowej ziemi i wcześniej wypłukałam korzenie, ale ostatnio na ziemi zaczęła pojawiać się pleśń, a liście na górze żółkną, o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzewiciel
jak chcecie o bambusach to jest super forum polskie na ten temat... www.bambusy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×