Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usiu

plesn w lazience pod silikonem!!!

Polecane posty

Gość usiu

od jakiegos czasu pojawily sie jakies ciemne kropy zwlaszcza pod bateria.Nie wiem co to za dziadostwo-plesn czy grzyb? Czym to wyczyscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
Hallloooo!!! Nikt sie z takim czyms nie spotkal???? Cholerstwo pojawilo sie rok po remoncie lazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja próbowałam wszystkich możliwych środków (łącznie z tymi silniejszymi do czyszczenia toalet) i oczyszczaczem parowym, który usuwa naprawdę silne zabrudzenia. Niestety z tego co usłyszałam, trzeba po prostu wymienić ten silikon. Nie ma innej rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, trzeba usunac silikon, zastosowac jakis srodek przeciwgrzybiczy i polozyc nowy silikon. To zdanie fachowca - tez od dawna walczylam z takimi ciemnymi plamami miedzy kafelkami przy wannie, a silikonem i wlasnie planuje takie drastyczne rozwiazanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż mówi, że trzeba go wyciąć cienkim nożykiem po prostu (np. takim do tapet), ale on (ten mój mąż ;) ) jest majster-klepka amator, a nie fachowiec :D . Może są inne jakieś bardziej profesjonalne metody, ale ten nożyk podobno też się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
O kurcze! Chyba dobrze mowicie-probowalam roznymi srodkami,np.do mycia wc i zero efektu...Myslalam,ze sa moze jakies specjalne srodki.Fachowiec pewno narobi syfu i jakas niezla kase za to tez wezmie...Dzieki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić specjalny silikon antygrzyb.Ja w brodziku stosuję Plestop.To jest taki płyn na chlorze.Działa chociaż strasznie śmierdzi.Stosuję go raz na 2-3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakdldl
No właśnie. Ja nie wiem, skąd się to paskudztwo bierze. Miałam starą łazienkę i nie było problemu. Po remoncie wszystko zachodzi grzybem. Mam go wszędzie, także w nowej pralce (w starej tez nie było problemu!). Nawet kubek do zębów muszę wymieniać co miesiąc, bo zachodzi też plamami. Cóż, z miejsc niepokrytych silikonem można grzyba jakoś wygryźć szorowaniem i środkami żrącymi. Siilicon - wydłubuje razem z grzybem. Inaczej się nie da. Mam wąski nóż i tak się go pozbywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atka110
a próbowłas takim srodkiem o nazwie PUFAS? Ja stosuje go do czyszczenia fug w lazience jest świetny, nie pachnie ladnie i czyścic trzeba dobrze wietrząc pomieszczenie. Ale wydaje mi sie ,że najlepszym rozwiazaniem byłoby wyciecie silikonu i położenie go na nowo, to wcale nie jest trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam podobny problem od
kilku miesięcy probowalam sie tego pozbyc, Domestosem, odgrzybiaczami i innymi. W koncu nabawilam sie grzybicy pochwy. Wkurzylo mnie to. Wzielam scyzoryk i wycielam to badziewie z silikonu i teraz po kazdym wykorzystaniu wanny myje ja Domestosem, a potem wietrze lazienke. Moze to nie jest najlepszy sposob, ale ja naprawde mam juz tego dosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni100000000000000000
mam nadzije ze pomoge, doradziła mi ciotka, raz juz wymieniałam silikon bo był zagrzybiony, nanowym tez sie pojawił i zaczął sie panoszyc coraz bardziej , nic nie skutkowało, az moja ciocia poleciła mi zalać tym do wc cilit bang,swinstwo strasznie mocne, zmyłam bez rekawiczek i paznokcie szlak tr., koszt około 13 złoty, po 1/2 h wyzarło mi plesn do białosci:) , a nie chciałam jej wierzyc,polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×