Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pijok

wyrejestrownie firmy - pilne!!!

Polecane posty

jakis rok temu zarejestrowalem firme, urzad statystyczny, regony, urzad skarbowy itp. z wyjatkiem zgloszenia do ZUS (podobno mozna bylo z tym zaczekac do wystawienia pierwszego rachunku). Problem polega na tym, ze pierwszego rachunku nigdy nie wystawilem bonie wypalil pomysl i wszystko sie posypalo :/ niestety jak widac dlugo zwlekalem z wyrejestrowaniem tej dzialalnosci, bo przez jakis czas byla szansa ze jednak sie uda... Niestety nie udalo sie i teraz chce firme definitywnie wyrejestrowac. Pytanie brzmi tak: czy nie beda sie czepiac w Urzędzie Skarbowym o cos?? bo przez ten rok nie przedstawialem zadnych dokumentow (PITy, ksiazki przychodów i rozchodów itp), czy będą za to jakies konsekwencje?? i czy bede im musial np. te ksiegi przyniesc mimo ze dzialalnosc nie ruszyla w pelni?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
a składałaes pity "zerowe"? pity nalezy składać i skladki płacić-nawet jak firma nie przynosi zysków-ja mialam firmę, nie było zysków-pity składałam zerowe-składki do zusu płaciłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nic nie skladalem, do zus nawet nic nie bylo zglszone, bo tak jak pisalem podobno mozna bylo z zusem zaczekac do wystawienia pierwszego rachunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
Oj to nie wiem-dziwne...idz do US i powiedz, że chcesz zamknac działalność...ode mnie np żądali koncowego remanentu...ja nie wiem jak ty im wytłumaczysz to wszystko...jest firma-nie ma firmy. bez wzgledu na wszystko skladki sie płaci a pity sklada-nie mozna prowadzic dzialalnosci nie rozliczajac sie z niej-PIT5, VAT7-to co miesiec obowiazek!Jak nie ma przychodów to sie sklada zerowy. Moga kazac ci wypełnic te pity za czas trwania dzialalnosci-nie wiem, ale oni lubią sie czepiać...wiesz co, najpierw idz do jakiejs dobrej ksiegowej lub ksiegowego i pogadaj-tak bedzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deklaracji PIT-5 już się nie składa,ale jeśli byłeś zarejestrowany do VAT , tu musisz złożyc za ten okres deklaracje VAT-7 zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam a czy zerowych tez przypadkiem nie trzeba skladac w ustawowo przewidzianym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opodatkowanie to bym musial sprawdzic bo juz nie pamietam :O ogolnie firam byla zarejestrowana w grudniu 2006 i jakos do tej pory zadnych upomnien nie przysylali, i tutaj w jakims temacie przeczytalem wlasnie ze dopoki nie wystawie pierwszego rachunku to nie musze isc do zus, wiec juz nie wiem gdzie jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście!!! Ale jak nie robił tego na bieżąco to musi teraz złożyc wszystkie.Aha, i jeszcze pismo o niekaraniu pisac do każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
Oczywiscie, że trzeba-co miesiac-tak jak sie składa "pełne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pismo o nie karaniu?? czyli ze niby nie jestem przestepca?? po co to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
Us cz ZUS nie upominaja sie od razu...potrafia sobie przypomnieć po latach...ja nie mam juz firmy a przyszło mi pismo o jakies brakujace DRA, które notabene zawsze było skladane-zanioslam pootwierdzenia i po krzyku....Róznie z nimi bywa-tylko dobry ksiago Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czegoś tu nie rozumię. Czy Ty tylko masz nadane regony,NIP, i wpis do ewidencji działalności ? A zaczynając te działalnośc składałeś dokumenty zgłoszeniowe do US? Czyli: NIP-1, i informacje o formie opodatkowania?Ewentualnie VAT-R?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czy Ty tylko masz nadane regony,NIP, i wpis do ewidencji działalności ? A zaczynając te działalnośc składałeś dokumenty zgłoszeniowe do US? Czyli: NIP-1, i informacje o formie opodatkowania?Ewentualnie VAT-R?" dolkadnie to mam zrobione i nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuję w Biurze Rachunkowym ,coś na ten temat wiem,ale wszystko;-) Pismo o niekaraniu,tak. Za złożenie deklaracji po terminie grozi kara i (ordynacja podatkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
NO skoro tak to trzeba się z tego rozliczać. Co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
Jak dla mnie firma jest zarejestrowana czyli nalezy składać pisma, które maja na celu wykazanie dochodów....trzeba to robic co miesiąc-rozliczać się-bez wzgledu na to czy firma przynosi dochody czy też ich nie przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za każdy miesiąc,od miesiąca w którym rozpocząłeś działalnośc,wypisz zerowe deklaracje VAT-7 (zapytaj w Urzędzie o nr druku bo się zmieniały co jakis czas), do każdej deklaracji dołącz pismo o niekaraniu(zaraz napiszę Ci treśc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, a co jak bylem karany?? bo mialem sprawe za kupno nielegalnego oprogramowania, rozprawa sie odbyla i miala przyjsc decyzja o wyroku listam ale jeszcze nie dotarla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryczałt czy książka przychodów? Piszesz cos na początku o książce ale nie wynika to jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie, to nie ma nic wspólnego z karaniem o którym piszesz. Ty prosisz US o niekaranie za złożenie deklaracji,rozliczenia rocznego (bo pewnie też nie złożyłeś takiego) po obowiązującym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to napisz jeszcze czy w tych latach ,w których miałes działalnosc pracowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, nie zrozumialem :) to czekam na dalsze instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×