Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

CHETNIE POMOGE

Polecane posty

Jestem kadrowa i ksiegowa z 8 letnim stazem. Chetnie odpowiem i pomoge jesli macie jakies pytania czy problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduza8888
Pracuję w księgowości od 2 lat, obecnie szukam pracy również w księgowości, jakich pytań powinnam oczekiwać na rozmowię kwalifikacyjnej z Główną Księgową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie: jestem w ciąży, termin porodu na kwiecień. wiem, że na urlopie macierzyńskim będę dostawać 100% wypłaty średniej z ost 12 miesięcy. Próbowałam policzyc ile będę dostawać. od listopada 2007 zarabiam 1900 brutto, sierpien, wrz, październik po 1800 brutto, wczesniej 1400 brutto. w miedzyczasie chorowałam, dostawałam niższą wypłatę o kilkadziesiąt zł, bo pomimo tego że miałam płacone 100% na zwol lekarskim (4 dni) to liczyli średnią z ost 12 m-cy. teraz pytanie, czy do zasiłku macierzyńskiego liczą się wypłaty 1900, 1800, 1400 czy wypłaty brutto po odliczeniu za zwol lekarskie (różnica kilkudziesięciu zł)? dodatkowo mam prawa autorskie, teraz 60%, wczesniej 35-50, czy to tez sie wlicza do macierzynskiego? i pytanie o pit, gdzie złożyć pit jesli od marca bede zameldowana tymczasowo w warszawie?w miejscu stałego zameldowania czy nowego, tymczasowego? dzieki za odp, mozesz prywatnie na maila:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meduza8888 to zalezy od Firm. Spotakalam sie z firmami, ze rekrutacja nie ma na celu omawianie twojego cv a przedstawiaja test kwalifikacyjny oceniajacy Twoja wiedze - w tym przypadku z ksiegowosci. Jednak w wiekszosci firm rozmowa wyglada nastepujaco - bedziesz pytana o Twoje wyksztalcenie, dowiadczenie - jak na kazdej rozmowie o prace. Jesli bedzie prowadzila rekrutacje bezposrednio Glowna Ksiegowa (podejrzewam, ze bedzie to juz w 2 etapie) wtedy moze zadawac Ci pytania majace na celu poznac Twoja wiedze. lisia czapa pit skladasz wg stalego zameldowania. co do macierzysnkiego - oblicza sie stawke dzienna za 12 miesiecych i wtedy ta stawke mnozy sie przez ilosc dni na ktorych jestes na L4 lub macierzysnkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduza8888
Dziękuje za odpowiedź, ale zalezało mi na bardziej na przykladach takich pytań , np. co by Pani zrobiła gdyby w lutym 2008 dostała Pani fakturę wystawioną w listopadzie 2007 roku, itd., chodzi o to czy są ulubione pytania które zadają Główne Księgowe na takich rozmowach? Pytam osoby która z pewnością taką rozmowę przeprowadzała nie raz . Czy Pani M_O ma takie ulubione pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasa fiskalna
czy bezwzględnie muszę mieć kasę fiskalną prowadząc "niewielką" sprzedaż detaliczną czy może dopiero po osiągnięciu jakiś obrotów, przychodów....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endżi **
witaj M_O! mam pytanko odnośnie urlopu wypoczynkowego. Pracuje 3 miesiąc, mam okropną szefową i wole już wiedzieć przed zapytaniem Jej. Przypadają mi 21 dni na rok, a kiedy mogę wziąć 1 dzień urlopu; po jakimś okresie pracy?z góry dziękuję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasa fiskalna
dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endżi ** a to jest Twoja pierwsza praca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumi_kumi
witam, czy mogę się domagać zwrotu Vat za zakup odzieży w terminie krótszym niż 180 dni? zlikwidowałam działalność po kilku mc i zostało mi na koniec prawie 4 tyś VAT do zwrotu, wiem że jest też termin 60 i 25 dni na zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie. W połowie roku osiągnę drugi próg podatkowy. Czy opłaci mi się otworzyć działalność tylko po to aby zamiast płacić podatek kupować coś i wrzucać w koszty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrewno1
mam pytanko, chce zlozyc papiery do urzędu, ale mam sprawę karną w toku, podobno prezes urzędu karze mi przyjsc na rozmowe mimo tego, ze wie o mojej sprawie. Boje sie zlozyc, bo jak np nie daj Boze bede karany to z urzedu wylece natychmiastowo, wiec moze lepiej dac sobie spokoj z ta praca i przeczekac do konca sprawy. Juz sam nie wiem, bo to jest okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szera36
Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy jak zatrudnie się na pół etatu w dwóch firmach jednocześnie to będzie się to liczyło do stażu pracy. I czy np. zasiłek dla bezrobotnych przysługuje po roku w takim przypadku? Dziękuje z góry za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrewno1
jak narazie na zadnym forum nikt mi nie odpowiedział na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem czerwcowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kumi_kumi jesli chodzi o zwrot Vat... Czy w ostatniej deklaracji VAT7 wykazalas, ze ta kwota ma byc zwrocona na rachunek bankowy? To pierwsze. Po drugie piszesz zalacznik do deklaracji, ze prosisz o zwrot VAT w zwiazku z zamknieciem dzialalnosci. Termin zwrotu zalezy od tego na jakiej stawce byla przewazajaca czesc sprzedazy. No i na pewno bedziesz miala kontrol z US w zwiazku z wystapieniem o zwrot podatku VAT Mądry Głupiec Z jakiego tytulu osiagniesz drugi prog podatkowy?? Z tytulu umowy o prace? Pamietac musisz jednak o zasadzie wspolmiernosci kosztow i przychodow. Czyli jesli otworzysz fikcyjna dzialalnosc, ktora nie bedzie wykazywala przychodow to US moze podwazyc rozliczane koszty w ciezar dzialalnosci. Ale faktycznie jesli bedziesz z tyt dzialalnosci wykazywac przychody i rozliczac koszty to w rozliczeniu rocznym (ktore sumuje dochody z umowy o prace i z dzialalnosci) mozesz sie rozliczyc wlasnie z nizszego progu. andrewno1 lepiej postawic sprawe jasno jaka jest sytuacja. I mozesz podjac wtedy ryzyko. Jednak lepiej, abys posiadal jakis dowod na to, ze pracownik urzedu zatrudniajacy cie mial informacje o toczacej sie sprawie. Teoretycznie.... jestes niewinny az sad nie wyda wyroku :) szera36 oczywiscie zatrudnienie na pol etatu wlicza sie do stazu pracy. Co do zasilku dla bezrobotnych - nie jest istotne w jakim wymiarze jestes zatrudniona ale przez 365 dni musisz byc zatrudniona i otrzymywac min. najnizsze wynagrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumi_kumi
właśnie w tym tyg będę składać tą deklarację, ale księgowy chce na niej zaznaczyć 180 dni, a wiem że jest też 60 i 25 dni, czy byłaby możliwość zwrotu w terminie krótszym niż 180 dni????? wiem, że będę mieć kontrolę, co mogą kontrolować? czy będą chcieli dzień po dniu sztuki i ceny? dowody wpłat zusu też?? zagubiłam je po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam wątpliwości co do wypełnienia załącznika 0 do PITu37. Otóż rodzice rozliczają się wspólnie, faktura neostrady jest na oboje, rachunki wyszły 362zł czy oboje mogą sobie odliczyć po tej kwocie? A druga sprawa to: mama zachorowała na chłonnika trzeba było zrobić tomografię komputerową, ale u nas w szpitalu aparat się zepsuł i badanie zostało zrobione prywatnie. Czy można teraz to odliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumi_kumi VAT-7 sklada sie do 25. kazdego miesiaca za miesiac poprzedni lub do 25 po kwartale. A z jaka data zamykasz dzialalnosc? Rozliczasz sie na Vat kwartalnym czy miesiecznym? Przy wyborze daty zwrotu istotne jest jaka jest przewazajaca sprzedaz na 7% czy na 22%. Wg tego oblicza sie limit i termin zwrotu. 25 dni - musisz wykazac, ze wszystkie faktury terminowe sa uregulowane. Kontrola bedzie obejmowala ostatni okres objety VAT wiec albo miesiac albo kwartal. US kontroluje kazda fakture, co obejmowala, czy dobrze jest zaksiegowana i czy kwoty sie zgadzaja. Dowody zaplaty ZUS nie sa istotne przy kontroli z VAT. Maja znaczenie przy kontroli w przypadku podatku dochodowego. srutututuuuu jezeli rodzice rozliczaja sie wspolnie to nie ma to mniejszego znaczenia. Gdyz i tak odlicza ta kwote tzn 362 zl. a nie 2x362 zl. Natomiast jezeli chcieliby sie rozliczyc osobno to albo jedno z nich moze odliczyc calosc albo kazdy z nich po 1/2 tej kwoty. co do odliczenie za prywatne badanie to moim zdaniem nie ma mozliwosci odliczenia. Ale tutaj zasiegnij jeszcze informacji w Urzedzie Skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endżi **
M_O To jest moja 4 praca. Pierwsza 18 m-cy , wykorzystałam ok 10 dni za reszte miałam zapłacony. Druga bardzo podobnie zurlopem i tez 18m-cy pracowałam. 3 praca 3m-ce umowa-zlecenie , bez urlopu 4 praca od 1 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli od 1 stycznia to nalezy Ci sie w skali roku 20 dni. Ilosc dni urlopu zalezy tez na jaki okres masz podpisana ta umowe, ktora teraz Cie obejmuje. Jesli na caly 2008 rok to mozesz spokojnie wykorzystywac sobie juz ten urlop. Jezeli na krotszy okres to masz wymair proporcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumi_kumi
Vat płacę 22 %, faktury płacone gotówką, problem w tym że miałam, małe obroty i mam mało faktur, podatek dochodowy nigdy mi nie wychodził, księgowa twierdzi że tylko i wyłącznie 180 dni ma US na zwrot podatku, a mi po skończeniu działalności bardzo by się przydały te pieniądze. Czy np: manekiny i meble ulegają amortyzacji? czy w protokole likwidacyjnym mogę wpisać ich niższą wartość niż w zakupie początkowym? w ciągu ile dni US przyjdzie do mnie na kontrolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszesz to ja sie przychylam, ze 180 dni masz na zwrot. W zakresie zwrotu bezpośredniego na rachunek bankowy zmniejszono ograniczenia dotychczas istniejące. Można żądać zawsze zwrotu całej nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym, ale: - nadwyżka podatku VAT naliczonego do wysokości podatku zawartego w zakupach środków trwałych i wartości niematerialnych plus nadwyżka stanowiąca 22% obrotu wykonanego stawkami niższymi niż 22% podlega zwrotowi w czasie 60 dni od daty złożenia deklaracji - nadwyżka ponad kwotę z punktu a podlega zwrotowi w czasie 180 dni od złożenia deklaracji Można wnioskować o przyspieszony 60 dniowy zwrot kwoty z punktu b gdy: - jest to uzasadnione sezonowością produkcji lub sezonowością wykonywanych usług lub sezonowością skupu produktów rolnych - dotyczy czynności nie podlegających podatkowi VAT wykonywanymi za granicą w myśl ustawy uprawniającymi do zwrotu podatku VAT Nadal można żądać skrócenia terminu zwrotu kwoty zwracanej zwykle w terminie 60 dni do 25 dni od złożenia deklaracji oraz kwoty zwykle zwracanej w czasie 180 dni do 60 dni składając z deklaracją stosowny wniosek, gdy kwoty podatku naliczonego wykazane w deklaracji: - faktur dokumentujących kwoty należności, które zostały w całości zapłacone bezpośrednio podatnikowi będącemu wystawcą faktury - dokumentów celnych oraz decyzji urzędu celnego i zostały przez podatnika zapłacone wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub importu usług lub dostawy towarów, dla której podatnikiem jest nabywca, jeżeli w deklaracji podatkowej została wykazana kwota podatku należnego od tych transakcji Amortyzujemy srodki trwale, ktorych wartosc poczatkowa wynosi min 3500 zl netto i zostaly zaliczone do srodkow trwalych. US na rozpoczecie kontroli ma 30 dni od dnia zlozenia przez Ciebie wniosku o zwrot. Co wazne - 180 dni zwrotu liczysz rowniez od dnia zlozenia deklaracji i wniosku a nie od dnia kontrolil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumi_kumi
ja już nic z tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie bedzie Cie obowiazywal niestey 180 dniowy zwrot. Kontrol przyjdzie w 30 dniach od zlozenia deklaracji i wniosku o zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumi_kumi
to mnie Pani pocieszyła :( a tak chciałabym 60 dni lub 25, nawet jak napiszę podanie do naczelnika o szybszy zwrot to też nic nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO WAZNE!!! Nie likwiduj rachunku bankowego na firme, ktory jest zgloszony do US, bo na ten rachunek US dokona zwrotu VAT. Jezeli chcesz, aby bylo to Twoje konto osobiste to musisz to zapisac we wniosku o zwrot dolaczonym do VAT7 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×