Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emilka1544

jak zagęszczac małej mleko??

Polecane posty

Gość Emilka1544

dziewczyny, podpowiedzcie! dzis lekarz zlecił nam aby zageszczac juz naszej 3,5 mies. córeczce mleko Bebilon Pepti kleikiem kukurydzianym bo to mleko jest zbyt wodniste i mała bardzo szybko jest głodna. Jakie są proporcje zageszczania, ile miarek tego kleiku dodac jesli malutka je 150 ml mleka?? bede wdzieczna za rady :-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka1544
pomóżcie!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz poprobowac. Jak pisze na opakowaniu z kleiku? Ile sie daje, zeby bylo bardzo geste do jedzenia lyzeczka? sprobuj dać 1/4 lub 1/3 tej dawki. Zobaczysz konsystencję. Pewnie bedziesz potrzebować snoczka do gestych plynow np. trojprzeplywowy avent, bo ze zwyklego nie bedzie lecialo. Ja daje rano mleko zageszczane kaszka. Daje na 150ml 1 i 3/4 miarki, zamiast 4 i 1/3 (dla gestej kaszki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mi wcieło wypowiedź:) Mój mały ma 4,5 miesiąca również jest na bebilonie peptii. Na 180 ml mleka daje 2 miarki kleiku ryżowego. Mam pytanie jaki masz kleik kukurydziany? bo ja nie mogę takiego znaleść a mły nie toleruje kaszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia a czy twój maluch od razu umiał pić przez ten smok? bo ja nie jest w stanie młodego nauczyć, za szybko mu leci i strasznie pluje tym mleki. Nie wiem może coś robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka1544
ja dopiero zamierzam kupic ten kleik:-) widziałam ze jest kleik kukur. z firmy Nestle, tak jak kaszki z bananami i innymi owocami:-) Więc taki kupię. Nie wiem tylko czy jest "instrukcja obsługi" na takim kleiku, na wszystkich rozpiskach dot. zywienia niemowlęcia karmionym mlekiem modyfikowanym pisze zeby dawac 2-3 g kleiku na 100ml a 2-3 gramy to chyba pół łyzeczki. Kolezanka natomiast mi podpowiedziała ze na 150 ml mleka dac 1 miarke tego kleiku na początek. Czy to dobrze? jak wy dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że tak tym bardziej, że mała musi się przyzwyczaić do nowego smaku. Tylko ten kleik Nestle jest od 5 miesiąca i myślałam że znalazłaś jakiś inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zekana mleko 130ml z 1 i 3/4 miarki kaszki od rzazu ładnie piła z trójprzepływowego z II. Jak dawałam jej samo gęste mleko (zwykłe nie AR) hipp i bebilon comfort to piła z I. Herbatkę pije z normalnego smoczka2, bo z 3 za szybko jej płynie. Do mleka z trojprzeplywowego musiala sie przyzwyczaic, ale zwykłym smokiem 2 to była masakra. Godzina schodziła na 130ml :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, mój na razie z I nie potrafi pić kleiku o zwykłym mleku to nawet nie wspominam, bo do niego to ma normalny smok i niestety karmienie swoje trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki 100krocia spróbuję zagęścić może to ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kleik ryżowy tak-o to Ci chodzi? Tylko kwestia czasu aż założysz topik ,,Ratunku moje dziecko płacze nie może się wypróżnić cierpi co robić?" Polecam młynek do kawy kaszę jaglaną(nie zawiera glutenu i jest bardzo zdrowa - najzdrowsza z kasz) zmielić na mąkę w tym młynku. w malutkim garnku zagotować wodę źródlaną, wsypać odrobinkę tej mąki z kaszy jaglanej i mieszać gotując kilka minut(ja gotowałam do 10/15min w butelce rozrabiasz w zimnej wodzie swoje mleko, wsypując tyle miarek co zawsze-ale do mniejszej ilości wody-uzupełniasz tą kaszką ugotowaną i mieszasz wszystko-gotowe! Podajesz dziecku samo zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdura- moje dziecko jest od skonczenia 2 m-cy na kleiku (reflux a kleik nie jest tak chemiczny jak nutriton). Dziś ma 8 cy i NIGDY nie miała żadnych problemów z kupa czy bólem brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z kaszy jaglanej można tez zrobić kleik blenderem. Gotujemy kasze jaglaną a potem ją mielimy blenderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kleik kukurydziany jest z bobo vita,po 4mcu.jest tez ryzowy.moj syn ma 3 mce,na 120ml mleka dodaje 2miarki kukurydzianego,a on i tak sie budzi w nocy tak jak po zwylklym mleku.czyli u nas sie nie sprawdzil,teraz kupie ryzowy i sprobuje takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kleiki ryżowe są z ryżu To samo otrzymasz gotując ryż i traktując go blenderem . Jedz sam ryż z mlekiem a szybko doczekasz zaparć! Zresztą ja też byłam kiedyś młoda matką i wiem bo używałam tych wszystkich gotowych kleików i kaszek ryżowych więc nie opowiadam bzdur a do śmiechu mi wtedy nie było jak nie wiedziałam, ze zmęczenia nie kojarzyłam o co chodzi. Dieta ryżowa to nie jest dieta dla małego dziecka a im starsze tym bardziej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko i herbatki pije ze smoczka 1,to zageszczone kleikiem kukurydzianym z 3-mamy butelki i smoczki tommee tippee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy małym dziecku, można sobie przechować kleik w lodówce i tylko dodawać do mleka co karmienie. Ale gotowe preparaty ryżowe, faktycznie nie są dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kleik ryżowy to inaczej mąka ryzowa. sam kleik jest bardzo lekkostrawny. Skąd wy bierzecie takie bzdury? Moim dzieciom jakos nie szkodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 5 miesieczna corka tez od 3 miesiecy je mleko zsgeszczane kleikiem ryzoeym lub kukurydzianym i nigdy nie miala zatwardzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
dziewczyny piszecie ze dodajecie np. 2 miarki kleiku ryzowego ale co to sa za miarki(te miarki od mleka)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko też pije kleik, jakoś zaparć nie ma. Ja na 180 ml mleka daję dwie łyżki stołowe kleiku, czekam aż trochę zgęstnieje i podaję w butelce ze smoczkiem przeznaczonym do kaszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
a ile ma twoj maluszek?na 180 wody tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmadzia
jak widzę takie dogadywanie "nasmarkaj" Ludzie czy wy juz mózgi schowaliście gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma 6 miesięcy, kleik dostaje na noc (te 180 ml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodaj kleik, na oko, żeby konsystencja ci odpowiadała, ti nie lekarstwo. Ja dodaję też czasem kaszkę do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli na 150 ml mleka dac dwie luzki stolowe czy dwie od cherbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze o odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×