Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Co zrobic by mu pomóc

Złamana noga-rehabilitacja

Polecane posty

Gość Co zrobic by mu pomóc

Własnie zdjelismy synowi gips z nogi(miał złamany piszczel) i 7 tyg był w gipsie.Niestety nie rusza noga bo sie boi.Lekko zgina(miał usztywnione kolano) i nic poza tym.Ja wiem ,że mięsnie sie zastały i trzeba czasu i cwiczeń,ale jakich.Lekarz który zakładał dziecku gips powiedział,że rehabilitacje nie będa potrzebne bo to dziecko.Teraz po zdjeciu mówi ,że by sie przydały tylko,że na takie rehabilitacje u nas czeka sie ok miesiaca.A co w tym czasie?Szanowny lekarz kazał tylko mu chodzic na tej nodze ,a mój syn nie chce,boii sie.Chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak.Może znacie jakieś stronki z poradami ortopedy gdzie mozna zadawać pytania lub miałyscie podobny problem i wiecie jak ćwiczyć,masować lub moczyć w czyms co rozluzni mięsnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może sprobujcie pójść na basen - w wodzie nie obciąża nogi, a jakoś się tam rusza, wieć mięśnie i stawy pracują. Musisz odwrócic uwagę malego od tej nogi - jakby się zapomniał, to pewnie by chodził w miarę normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z basenem to super pomysł. A tu daje adres portalu medycznego.Jest naprawde dobry.Po prawej stronie jest napis LEKARZ wystarczy kliknąć i zobaczyć kto ma dziś dyżur.Często z niego korzystam i musze przyznać ze dostaje wyczerpującą odp i w dodatku szybko http://www.pfm.pl/u235/navi/199961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobic by mu pomóc
dziekuje za ta stronke,niestety niewiem jak długo trzeba czekać aż wskoczy temat który mnie interesuje.Akurat dzisiaj jest taki co nie dotyczy kontuzji mojego dziecka.Co do basenu to wiem,że działa.Ale co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze sprobuj podstepem zachecic go do tego by ruszal noga? :-) moja mama tak mi zrobila jak bylam mala i upadlam na reke i nie dalam sobie nawet jej dotknac a nie daj Boze ja podniesc do gory tylko trzymalam ja druga reka a mama chciala sprawdzic czy nic mi nie jest i popsikala mi reke perfumami poczym poprosila zebym powachala a ja bez niczego podnioslam reke:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobic by mu pomóc
Wiesz,to nie tak łatwo.On miał 7 tyg noge powyżej kolana w gipsie.Całkiem zapomniał jak sie chodzi.Siedzi normalnie,delikatnie i powoli zgina ja w kolanie ale o stanięciu na niej niema mowy.Ja wiem ,że wszystko powoli,ale co zrobić by mięsnie zaczeły normalnie pracować.To juz nie jest mały chłopiec bo ma 7 lat,zaraz szkoła,klasa sportowa a tu taki wypadek.......rusza nia ,zgina w miare mozliwości ale mi chodzi o cwiczenia lub masaże.Sama juz niewiem.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska7
jestem po wypadku udo na trzy otwarte na krzyż i kolano rzepka na 30 kawałków .więc wiem co to jest bez rehabilitacji nie będzie mógł chodzić więc musi iść chociaż boli proponuję pójścia do innego ortopedy i poprosić o skierowanie na taką rehabilitacje wiem że to boli ale na tych rehabilitacjach co będzie chodził będą się starać o jak najmniejszy ból o więcej pytań kierować pod adres asiza7@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentka
basen i cwiczenia stopki, kolanka i calej nozki. Moja mala zlamala nozke w wieku 3 lat na trampolinie. Po zdjeciu gipsu nie chodzila. Zaczela po 12 dniach ale dopiero po cwiczeniach i plywaniu na basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamster12
Basen jest dobry na wszystko :) Z praktyki i teorii, bo to samo mi zalecali rehabilitanci w CKR po tym jak ich chirurdzy mnie kroili ;) Poza basenem też spacery, i ogólnie powolne zwiększanie obciążenia na nogi, ale tak aby czuć się cały czas komfortowo, i nie męczyć się przy tym specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj szescioletni syn tez mial noge w gipsie(zlamana piszczel) przez szesc tygodni. mieszkam w uk a tu bardzo rzadko zapisuje sie rehabilitacje a u tak malych dzieci, wcale. poki co jasiu chodzi przy balkoniku do szkoly (gdy mial gips jezdzil na wozku inwalidzkim) i widze, ze kazdego dnia jest coraz lepiej:-) Mysle, ze czasami nie warto na sile przyspieszac jakiegos procesu a leczenie/rehabilitacja to proces. mysle, ze w tym przypadku jest to najlepsze rozwiazanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy rehabilitacji po złamaniu pomagają też odpowiednie sprzęty. Bardzo pomocne są ortezy i stabilizatory- pomagają wrócić nodze „do formy” nie przeciążając jej. Tutaj są różnego rodzaju ortezy http://www.mdh.pl/konczyna-dolna . akurat mój syn miał stabilizator po złamaniu ręki i nosił przez jakiś czas i bardzo mu pomogło w powrocie do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszyscy wiedzą, ale zabiegi z pola magnetycznego bardzo pomagają w gojeniu się złamań. Kości są lepiej zrośnięte, można szybciej zacząć rehabilitację po zdjęciu gipsu. Mi niestety nie polecił tego lekarz, tylko koleżanka, która chodziła do Physio Medica na takie zabiegi. Trochę z opóźnieniem, ale poszłam. Bo pole magnetyczne można zacząć już na drugi dzień po założeniu gipsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd masz informacje o tym polu magnetycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukacie dobrego miejsca, w którym możecie odbyć rehabilitację to polecam wam www.reha-kfz.pl z Krakowa. Mają doświadczony personel, który wie jak profesjonalnie przeprowadzać rehabilitację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robit454
Jezeli chcesz skorzystac z wysokiej jakosci centrum rehabilitacyjnego to wybierz http://fizjoterapia-mazur.pl świetni fachowcy którzy starają się jak najbardziej pomoc osobom z problemami zdrowotnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pellys
Ja mam w Krakowie sprawdzony gabinet i świetnego rehabilitanta. Pomógł mi po złamanej nodze i wypadku samochodowym. Dobrze ułożone zabiegi i poprowadzona rehabilitacja to klucz do odzyskania formy. JAk ktoś z Krakowa to nr 1 gabinet to G&R na Słomczyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki rehabilitacji po skomplikowanych złamaniach nóg mogą się samodzielnie poruszać. W poradni www.rehabilitacjaspecjalistyczna-gdansk.plspotkałem się z profesjonalnym doradztwem i wsparciem. Rehabilitanci otoczyli mnie serdeczną opieką i mobilizowali do intensywnych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solona3
Ja na rehabilitację chodziłam do Pani Pani Magdaleny Brunagel, świetnej fizjoterapeutki z Krakowa, która co prawda przyjmuje prywatnie bo ma swój własny gabinet ale ceny ma bardzo ok :)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajannei
Jeśli chodzi o rehabilitację w Krakowie, ze swojej strony mogę polecić OpenMedical https://openmedical.pl ja też trafiłam do nich z polecenia za co jestem bardzo wdzięczna. Naprawdę czuję się zdecydowanie lepiej po kilku zabiegach, wiem że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpolaris
mi pomogli w gabinecie na Słomczyńskiego G&R. Trafiłam tam do doświadcoznego i dobrego rehabilitanta, miał dla mnie czas, gabinet miał potrzebny sprzęt i były efekty po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuniaa
ja po złamaniu nogi na rechabilitację chodziłam do Rehaexpert. I szczerze mówiąc bardzo mi pomogli, bo ćwiczenia dobrze dobrane, pełna uwaga rehabilitanta...no i spora cierpliwość. Dzięki temu mam pełną sprawność teraz w nodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginter22
Cześć. Przede wszystkim fizjoterapeuci z RehaExpert mają ogormne doświadczenie, cały czas się kształcą co zresztą widać. Edukują też pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patix

no i to się nazywa prawidłowe podejście do rehabilitacji. ale wcześniej nie spotkałam sie z takim czymś. i faktycznie jest trafic do rehaexpert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

Miałam bardzo nieprzyjemna kontuzję( Ja jeszcze przez parę miesięcy po zdjęciu ortezy nosiłam stabilizator AR medical. Teraz praktycznie nie odczuwam już żadnych dolegliwości i cieszę się, że mam to już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja rehabilitacja trwała kilka miesięcy, ale miałam komplikacje złamania jakąś, nawet nwie wiem jak to się nazywało.. Na szcześćie wyciągnęłi mnie z tego w Multimedzie. Świetni fizjoterapeuci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku roku upadłam na chodniku i złamałam rzepkę. Po kilku miesiącach siedzenia w domu z nogą w gipsie udałam się na rehabilitację do www.fundacjameritum.com. Początkowo było ciężko ponieważ noga była sztywna, ale po pewnym czasie udało mi się wrócić do pełni zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reklamiarze precz

Ostatnie wypowiedzi nie podają nic poza reklamami. Ludzie nie dawajcie się nabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam rehabilitację w Centrum Medycznym TriMedic. Oferują nowoczesne i skuteczne rehabilitacje po różnych kontuzjach. Ja po złamaniu ręki miałem niedowład i dopiero intensywna rehabilitacje mi pomogła i zauważyłem znaczącą poprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×