Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kluseczkaaaa

kluski sląskie

Polecane posty

Gość kluseczkaaaa

Będe dzisiaj robic pierwszy raz kluski sląskie i mam pytanko , bo z tego co pamiętam mama dawała po połowie mąkie pszenna i ziemniaczną . A jak szukam po necie przepisów to o mące pszennej nikt nie wspomina :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
bo w żadnym wypadku nie daje sie mąki pszennej. Piszę Ci to ja rodowita Ślązaczka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
tylko i wyłącznie ziemniaczana i jedno jajko lub nie zależy jedni dają jajko inni nie ale ja daje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
ziemniaki wystudź do takiej temperatury, żebyś tam mogła ręce włożyć, podziel znakiem krzyża na cztery części, wsyp do jednej ćwiartki mąke ziemniaczaną i zagniec ciasto, jak bedzie za suche to dolej trochę ciepłej wody no i formuj kluseczki z dziurka w środku :) Ja też zaraz będę je robić, studzę ziemniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluseczkaaaa
dziekuje ide je robic zobaczymy jak wyjdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
a z czym wy podajecie w piątek te kluski?? pytam z ciekawości bo u mnie to jest zarezerwowane tylko i wyłącznie na niedzielę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulencjaaa
A jakie proporcje dziewczyny? To i ja może zrobie... nigdy jeszcze nie robiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sie tego nie jada-ogolnie omijam jak tylko moge.Moj maz ma podobne zdanie a o dziecku juz nie wspomne.:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
tak jak juz ktos napisal nie zaleznie od tego ile jest ziemniakow dajesz to do miski tak w miare ciasno uklepujesz dzielisz na 4 znakiem krzyza 1 cwiartke wyjmujesz i dosypujesz maki mniej wiecej na rozwno z poziomem ziemniakow i wyrabiasz, oczywiscie ta cwiartke ziemniakow ktora sie wyciaga to nie do wyrzucenia tylko na reszte polozyc a potem razem to wyrobic. Jak za suche to wody dodac jak za rzadkie dosypac maki ale ostroznie z ta maka bo sie robia twarde jak za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
ciotka, ja dzisiaj podam je z pieczonym kurczakiem i sosem no i surówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozica 2
Ja daję jajko, mąkę ziemniaczaną i czasem jak mi się nie chcą wyrabiać kulki ( rozlatują się ) dodaję trochę śmietany. Wtedy są takie trochę gumowate ale ja takie uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
a czemu wam nie smakują?? taka odskocznia od ziemniaków w typowej codziennej wersji :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
nie no u mnie w każdy piątek post dlatego się zastanawiałam z czym w piątek je dajecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
ciotka, to co gotujesz w piątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
a różnie, placki ziemniaczane, naleśniki, kluski ze serem, ryba, jakieś zupy.Zależy jak nas najdzie ochota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
zrobiłam górę klusek, chyba wystarczy na trzy obiady :) ciotka daj jakiś przepis na treściwą zupę, proosszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ..
posolic jeszcze je trzeba prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozica 2
tak do smaku i ja dodaję trochę zmielonego pieprzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
zależy co dla kogo jest treściwe, my nie rozpatrujemy zup pod kątem treściwości tylko tego na co mamy ochotę i co nam smakuje. Chcesz przepis na jakąś konkretną zupę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
no ja solę ziemniaki jak się gotują a potem tylko wodę w której się gotują kluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
chodzi mi o jakąś zupę, którą najadłby się chłop - mięsożerny żarłok. Ja rzadko gotuję zupy, pomidorowa, żurek, rosół nawet nie wychodzi mi dobra zupa jarzynowa, jak masz na nią patent, to proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
ja zupę jarzynową robię tak że na wywarze z jakiegoś mięsa , przeważnie na żeberkach ale może być cokolwiek, gotuję ziemniaki w kostke, marchewkę w plasterki, pietruszka starta na tarce,cząstki kalafiora, czasami daję fasolkę zieloną, gotuje to do miękkości, doprawiam, wegetą, pieprzem, kostki rosołowe oczywiście,na koniec zabielam odrobiną mąki z wodą i śmietaną i zupa jak znalazł.Rosół tylko w niedzielę, pomidorową przeważnie robię na rosole jak mi zostanie po niedzieli, a żur obowiązkowo w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
do zupy jarzynowej możesz dać cokolwiek co lubicie, moja mama daje też starty seler, i pora w prążki pokrojonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciśniete przez praskę
ciotka, ty to musisz byś zorganizowaną kobietą :) dzięki za przepis, masz jakiś patent na dobrą zupę gulaszową/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersja kopytkowa
Te kluski wychodzą też bardzo smaczne jak ziemniaki podzielisz na 4 i w otwór po wybraniu jednej czwartej nasypiesz mąki pszennej i dodasz jajo. A mąką ziemniaczaną możesz się posiłkowac przy krztałtowniu np. kopytek (wałek rozpłaszczasz i kroisz pod kątem). Też wychodzą dobre, sprawdzone. Także można stosować mąkę taką jaką akurat ma się w domu. Nie zawsze jest komplet mąk do wyboru pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika postanawia odejsc
a powiedzcie mi babeczki jak sie robi pyzy ? tzn dokladnie mi chodzi o farsz miesny , ale nie tez z miesa mielonego tylko innego chyba to wolowina ale nie wiem dokladnie co i jak .Plizzzz 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
nie nie robiłam jeszcze zupy gulaszowej bo nikt by tego u mnie nie jadł. Proza życia mnie nauczyła tego zorganizowania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
jak nie z miesa mielonego to kazde mieso inne musisz ugotować, obrać żeby nie było żadnych chrząstek ani kosteczek, przemielić przez maszynkę do mięsa i doprawić do smaku wg własnych upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika postanawia odejsc
aha dzieki :) a najlepsze to jakie ? kupic jakies mieso z koscia czy co ? Kompletnie nie znam sie na miesie a marzy mi sie takie wlasnie wolowe ...mmmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×