Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ups.

Telewizorek w oczach

Polecane posty

Witam :) Od wielu lat zmagam się z pewną irytującą przypadłością - otóż obraz w oczach mi \"śnieży\". tak jak stary, niewyregulowany telewizor. Widzę wszystko w miarę dobrze, ale oprócz tego po \'ekranie\' lata mi miliard jasnych, jaskrawych punkcików. Jest to niezależne od tego, czy mam oczy zamknięte czy otwarte, czy mam okulary na nosie (mam wadę minus 3) czy ich nie mam. Chyba miałam to odkąd pamiętam - bo zauważyłam, że jest coś nie tak dopiero niedawno. Wiem, że to dziwne, ale przyzwyczaiłam się tak widzieć i na co dzień tego nie zauważam - gorzej w nocy, bo wtedy białe punkciki są bardziej widoczne. Wiem, że muszę iść do okulisty (chociaż moja okulistka zbagatelizowała sprawę zupełnie), ale pytam was, czy może zetknęliście się z czymś takim? :) Może to wynik zbyt niskiego ciśnienia w gałkach ocznych? Bo do znanych chorób oczu nie pasuje... Mam 18-cie lat, więc to nie z powodu wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie spotkał się z czymś takim? Ja zaczynam przeglądać różne ślepoty śnieżne i męty i zaćmy i coraz mi gorzej :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
Dziwne... ostrożnie zasugeruję - ale raczej to mało prawdopodobne - że może przyczyn należy szukać nie w oczach ale w korowym ośrodku wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe... Albo coś z siatkówką - przeczytałam ostatnio, że osoby z niskim ciśnieniem (a takie mam niestety) często mają z nią problemy. Zobaczymy, pora iść do okulisty ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmien okuliste
jesli ta bagatelizuje twoje problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moim szczęściem + mieszkaniem w małym mieście nie trafię na lepszego ;) Ale zrobi mi badanie dna oka i poproszę o sprawdzenie siatkówki, kobieta ma opinię dobrej specjalistki, nawet jeśli to zrzęda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona38
ja tez to mam... od zawsze.. i wzrok mam dobry. rany. wydawało mi się, że każdy tak ma. Jaskra??? nie straszcie mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Której jaskry? Jest ich kilka(dziesiąt) i w opisach objawów nigdy nie znalazłam tego \'\"śnieżenia\" w oczach. Jest coś o tęczowych obwódkach wokół źródeł światła, ale tego nie mam. Nika28, skąd masz takie informacje? Spotkałaś się z czymś takim? Mona38, też mi się tak wydawało, dlatego tak późno zaczęłam szukać o tym informacji. Mam nadzieję, że to nie był zgubny w skutkach błąd. Nie sądzę, że to jaskra, ale możliwe, że coś z siatkówką. Jakie masz ciśnienie? Jeśli niskie (poniżej 100/60), to lepiej się zbadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfskdbrvttrv
no ja mam identycznie, w nocy obseruje te kropki ktore faluja, i takie kolorowe kwadraciki:) to chyba kazdy ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję ;) Tylko, że mi to trochę utrudnia \"nocne funkcjonowanie\" - jak nie chcę zapalać światła, a muszę iść np. napić się do kuchni to mam spory problem, bo mam \"kaszę mannę\" przed oczami... Jeszcze sporo czytałam o problemach z siatkówką to w ogóle jestem przestraszona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona38
ciśnienie -takie sobie. coś ok 90/60. A przed chwilą pytałam faceta- on nic nie widzi.... żadnych kropek.. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już podchodzi pod hipotonię (niedociśnienie) - tak jak i u mnie (96/60). Podobno przy niskim ciśnieniu ogólnym i wysokim ciśnieniu w gałkach ocznych może dojść do uszkodzeń siatkówki. Właśnie mi też ludzie mówią, że czegoś takiego nie mają... Moi rodzice w ogóle bagatelizowali sprawę, bo nie mieli pojęcia o co mi chodzi. Może lepiej zrób badania kontrolne u okulisty? Poproś, żeby zrobił badanie dna oka i sprawdził siatkówkę, no i opisz te obrzydliwe kropki... Ja tak zrobię, bo mnie strach obleciał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzrób dokładne badania
To moze być objaw odlklejania się siatkówki. Jak się odpowiednio wczesnie nie zareaguje to siatkówaka sie odklei, co prawda wtedy się ja przykleja operacyjnie, ale wzrok juz nie będzie ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście badanie dna oka nie wykazało nieprawidłowości, ale zostałam dla pewności wysłana na USG :? Ciekawa jestem, co mi jest. Może to przez ucisk mięśni czy stres? Ma ktoś jakiś pomysł ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik8888
ja tez tak mam i podobno to jest normalne.Ma tak ktos jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam czarne paprochy w oczach - jak kurz pływający w oku :o już się przyzwyczaiłam i zwykle tego nie widzę ale czasami doprowdza mnie to do szału :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak nie mam
dziwne to, nie słyszałam o tym jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak nie mam
świruje teraz i probuje dopatrzyc sie czegoś ale NIC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podobno złogi cholesterolu i nic się nie da z tym zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik8888
ma ktos na to lekarstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik8888
a jak zamkniecie oczy to co widzicie?bo ja widze ciemnosc skladajaca sie z malutkich kropek jasniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×