Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

hej:) milo mi,ze zapytalyscie gdzie jestem:) Pisalam jakis czas temu do was ale mi nie odpowiedzialyscie:P. u mnie ok, tak jak pisalam wczesniej, bedzie prawdopodobnie syn,ale za miesiac ide znow na usg i potwierdze:). Patrze w ta nasza tabelke i jestem zalamana bo przytylam z was najwiecej:( postanowilam nie wpisywac juz mojej wagi bo to wstyd:) a sama na poczatku zaproponowalam bysmy to robily:). Dziwi mnie to troche bo moja waga z rana i z popoludnia (kiedy to zwykle o tej porze wazy mnie lekarz), rozni sie o pare kg. Zatrzymuje mi sie tez woda i puchna nogi ale co z tego,jak tak dalej bedzie to bede miala 30 kg na plusie. Dobrze,ze teraz nosi mnie na zdrowe potrawy moze juz tak zostanie:). Jestem w miare na bierzaco z waszymi wypowiedziami, przy okazji milo mi przywitac nowe kolezanki:). Dalej staram sie ograniczac przebywanie przy komputerze ale obiecuje poprawe jesli chodzi o pisanie na forum:) Czytalam wypowiedzi dziewczyn, ktore rodzily w listopadzie zeszlego roku, kazda po kolei znikala i wracala z dzieckiem, czekaly razem, potem opowiadaly o swoich porodach, naprawde milo sie to czyta i az sie chce rodzic:) Wyprawke powoli kompletuje,mam duzo ciuszkow typowo dla chlopca:) Witaminy mam materna chyba centrum i lekarz kazal je juz od pocz.4 miesiaca brac to biore:) Malenstwo kopie i fika:) To tyle na razie milego dnia dla wszystkich mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto.............TC......TREMIN....W AG A....PŁEĆ Daffodile....Wojkowice....21......01.11....56 kg +5...dziewczynka/Inga Marsjanka.....Śląskie.............20.......01.11... 57kg+6 Kasika1........Rzeszów….........21.......02.11 ...64kg+3.Karolinka Milla77.........Warszawa.........21.......02.11....57kg+ 7kg Maciuś mother.........Warszawa........21.......04.11.....62 +1...chłopczyk agniesza26.....Lublin..............21.......04.11.....53 - 3/+5 chłopiec ewelka1234....Poznań...........21.......06 .11.... happymama....Irlandia...........21.......06.11.....65kg +6...Zuzia Green_Gable...Zach-Pom........21.......06.11.....65 kg+duzo:)SYN Ania_1980......Szczecin.........18.......07.11.....66kg+ 4 agnesa1983....Poznań...........20.......09.11.....57 kg+4...chłopczyk Aneta30.........Kraków..........20.......09.11..... 53kg+7 18-nastk.......warszawa........18.......10.11......55kg+ 2,5 Jokasta........ Gdynia........... 20 ......11.11.... + 3kg syn Marta1983.....Warszawa......20.......13.11...65kg+2,5dz dziewczynka fajna-aj.........Białogard........19.......14 11.....+5kg-córeńka MarzenaMol....Wisła.............18.......14 .11....+3kg mysza1980.....Warszawa.......18.......15.11.....59 kg+3 Karolinka Linka..Gliwice.........19.......15.11.....50kg+2,5 - Synuś Beata1987.......Śląskie..........18.......16.11.... 62kg+3 bonizz...........Opatów..........19.......17.11 ....66kg+4 - chłopczyk lorinka...........anglia............18.......19.11.....5 5kg+2 kaaczuuchaa...Lublin............18.......20.11 Kasiulka28......Szczecin.........18.......24.11.... .67+1,5 mała_agatka...Łódź..............15........25.11.... 61kg-1 eluś..............Międzyrzecz.....16.......25.11.....55k g-2 Myszkaa25.....Irlandia/Slask....10.......28 .11....53kg Maja_21.........Kielce..............17......29.11.....64 kg-2+0,5 C. internautka..Poznań...........20.......11.11....56-2+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agniesza troche uspokoil mnie twoj post :) i ja tez nie jem w srodku nocy mam nadzieje ze tak zostanie ;) mataii dzieki za miare ja sie zmierzylam jeszcze rano po sniadaniu i mialam 88 w pasie ciezarna ciesz sie ze malo przybierasz na wadze ja teraz staram sie pilnowac bo poprzednim razem przytylam 30kg i bylo mi cholernie ciezko a tym razem nie chce tego przechodzic no i super ze nie masz dolegliwosci ciazowych ;) karolinka nie kracz bo jak przyjda skurcze i wymioty do ciezarnej to bedzie na ciebie;):Dhehe Green Gable super ze do nas naspisalas 🌼 ja nie poprwiam wagi bo dawno sie nie wazylam ale mysle ze przybylo mi juz z 5/6kg wlasciwie licze na to ze tylko tyle az sie boje kupic ta wage ojoj:o ja jeszcze niczego nie kupuje choc mysle ze jak w czwartek lekarz zdradzi mi plec to wpadne w wir wyprawkowy :D tylko na to czekam hihi no i rozgladam sie za wozkami i szukam opinii na temat wozka BOLDER 3 implastu tyle ze bardziej chodzi mi o czesc spacerowa o niej chcialabym nawiecej wiedziec bo to w niej maluch bedzie najdluzej jezdzil.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green gable widzialam twoj temat o pieluchach i powiem ci ze moja mama jak przewijala malego to dawala siusiaka do gory maly byl wiecznie przesikany no i stwierdzilam ze pampersy sa do dupy trzeba jednak tetrowe pieluchy mu zakladac i to trwalo tydzien smrod gotowanych pieluch w domu mnie rozwal i kupilam wieksze pampersy siusiaka dawalam do dolu i wszystko bylo wporzadku a mamie podziekowalam za pomoc.... uwazala ze bez niej sie nie obede ...a jednak...minely juz czasy kiedy dzieci biegaly w tetrach,podwojne piluchowanie i inne ..po co sobie utrudniac zycie ?moja mama potrzebowala czasu by sie przestawic:) to tyle mam nadzieje ze cie nie zanudzilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Co do wagi t też jestem przerażona...bo pewnie i ja z 5 kg już jestem na plusie. Ale one nie pojawiają sie z kosmosu:) Ja jeszcze nie kupiłam nic dla synka. No moze oprócz wczorajszego prezentu dla męża z okazji Dnia Ojca- takicg śpioszków z napisem Kocham Cię Tato. :) Jetsem ostatnio przygnębiona. Od pobytu w szpitalu siedzę w domu, nie pracuję i nie potrafię jakoś znaleźć sobie miejsca. Mąż pracuje długo, rodzice mieszkają niedaleko, ale....no właśnie. Panuje tam nastrój specyficznej żałoby, bowiem kilka dni temu zostawiła mojego brata po 6 latach narzeczona, z którą mieli w wakcje brać ślub. Sala, noclegi, zaproszenia wysłane....a tu. Wiem, że lepiej teraz ni po ślubie ale to tragedia i tak dla mojego brata. Rodzice odczuwając ból dziecka tez nie najlepiej egyzstują. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green gable milo ze piszesz do nas :) my to chyba wszystko mamy tak samo termin, wage z przed ciazy, i przybieramy tez po rowno ja sie dzisiaj wazylam i juz mam 7 kilo wiecej :P no ale coz mam zrobic przeciez nie bede sie odchudzac w ciazy , niechce didkowi zaszkodzic !! na szczescie nie jem w nocy, za leniwa jestem zeby wstac z lozka :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny!! Jak się czujecie??Ja już nie wiem co robić i myśleć!!Swędzi mie pochwa tzn wargi sromowe duże i nie wiem co jest. Myżlałam że może to jest od płynu do higieny intymnej więc go zmieniłam ale tez to nic nie dało. W czwartek idę do lekarza więc muszę jej o tym powiedzieć i niech mi coś da na to bo normalnie budze sie w nocy i mnie swędzi. zawsze tak mam wieczorem i nad ranem dziwne to jest. Nie towarzyszy temu żadem śluz o nieprzyjemnym zapachu więc już nie wiem!Naczytałam się dzisiaj w necie i wpadłam w doła!!Czy któras z was może mi pomóc bo do czwartu to mnie chyba pokreci z niecierpliwości!!Mam nadzieję, że z didkiem wszystko ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem jak zapobiegac takim rzeczom marzenko, to napewno jakies bakterie sie zaczynaja rozwijac!napewno ci jakies globulki przepisze! trzeba nosic przewiewne rzeczy, bielizne bawelniana, najlepiej uzywac bezzapachowe plyny do higieny(zapachowe jeszcze bardziej podrazniaja) , papier toaletowy tez najlepiej bezzapachowy dobre tez sa jogurty naturalne lub kefiry:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziewczyny Kurczę :( Znów jak sie didek wiercił czy naciągał to czułam takie napięcie w brzuchu i brzuch stwardniał (tak jakaby didek się uniosł do góry) ... FAKT, ze jak zmienie pozycję to odrazu to wszystko zanika (i uczucie napięcia i twardość) ale mimo to naczytałam sie o tym stawianiu sie brzucha i teraz mnie to BARDZO martwi :( Czy mogłaby mi któraś z Was dokładnie opisać różnicę między takim właśnie zwykłym wierceniem sie dzidzi, a tym niebezpiecznym stawianiem się brzuszka? ...ale wyjaśnijcie mi to DOKŁADNIE jak dziecku :( bo zwariuje ... Daffodile na Twoją dokładną odp. też liczę, bo Ty to miałąś więc wiesz... Ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi karolinko jak twardnieje brzuszek to od samego pepka nawet ciut ciut wyzej caly do samego dolklu robi sie taka wystajaca kula jakby mi ktos pilke taka okragla wsadzil i to tak dziwnie ciagnie i takie dziwne w uczuciu to jest!ale magnez naprawde mi w tym pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięku agniesza26 muszę koniecznie kupić jutro kefir i jakieś jogurty chociaż za nimi nie przepadam ale dla zdrowia didka się zmuszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
agnieszko a mi pod pępkiem nic, a nic... tylko raczej na dole. Biorę dziennie 1 tabletkę Prenatal Classic! Czy oprócz tego kupić sobie magnez? Jak tak to jaki, co i jak? ...i to co Ty u Siebie opisałaś to ruchy dzidzi czy jednak to stawianie sie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee to tak na samym dole to mam jak didek zmienia pozycje swoja:)a to stawianie brzuszka od razu bys poznala bo to tak caly sie stawia i twardnieje!!ja przynajmniej czuje jak mi cala macica sie stawia!! ja biore 3x dziennie asmag forte (magnez).i jedna no-spe forte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...a macica jakie dokładnie miejsce zajmuje? Odkąd - dokąd? Nie tylko to na dole? Ja nawet tego nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena ja w pierwszej ciazy mialam takie szczypanie swedzenie ze wytrzymac nie moglam i najpierw ginka dala mi clotrymazol ale to o dupe roztrzaskac bo nic mi nie pomagalo wkoncu sie zlitowala i przepisywala mi nystatyne i gynalgin i tak na zmiane juz do konca ciazy bo to byla grzybica:( i kazala jesc jogurty naturalne ktorch nie lubie:( teraz tez mnie cos podszczypuje wiec szykuje sie wizyta u lekarza i blaganie go o skierwoanie do gina ... jokasta dzis moja kolezanka opowiadala mi ze jej kolezanka sie powiesila a tego dnia czy tez kilka dni wczesniej obchodzila 6 rocznice zwiazku z chlopakiem .....tak mi sie skojarzyl twoj post z ta sytuacja :( karolinka tam na dole to jest pochwa a w macicy mieszka didek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
lorinka - tyle to akurat wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola znalazlam tyle ze to dopiero w 9 miesiacu Macica, która osiągnęła już pojemność 5 litrów ma swoje dno 20cm nad pępkiem. Jest to przyczyną stałego ucisku na narządy wewnętrzne - stąd duszności czy zgaga. Szyjka macicy pod wpływem główki dziecka (lub jego pośladków) i hormonów zmienia swój wygląd (skraca się) i konsystencję (rozpulchnia się). Przyczynia się to zwykle do obserwowanego przez kobietę obniżenia się brzucha. To z kolei może być przyczyną obrzęków nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolilnka - ja jestem w 19 tygodniu i kilka dni temu miałam wizytę u lekarza i lekarz stwierdził że macicę mam do pępka czyli w sam raz na 19 tydzień. A od dołu to pochwa ok 10 cm a dalej w górę to już macica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziękuje bardzo za odp. Dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Jokasta, nie przygnebiaj sie, jeszcze zatesknisz za spokojem:) odpoczywaj ile wlezie i wyspij sie na zapas!!:) a ze slubem..wspolczuje...u znajomych bylo podobnie-slub odwolany dzien przed! wszystko bylo zaplacone, palac wynajety..szok!!!!ale chybalepsze to niz zmarnowane zycie z niewlasciwa osoba czy tez rozwód Marzena, mnie nic nie swedzi i nie piecze a odkad jestem w ciazy ciagle mam jakies zapalenie😠 nie wiem skad-codziennie uzywam laktacydu, seksu praktycznie zero...lekarka powiedziala ze w ciazy to normalka...przepisuje mi globulki. Na basen zakladam tampon a po wyjsciu stosuję laktowaginal wiec nic wiecej nie moge zrobic! karolinka, nie martw sie, takie pojedyncze twardnienie brzuszka to nic zlego. Zreszta macia przygotowuje sie pomalu do poprodu i czasami moga wystepowac lekkie skurcze, byle rzadko i nieregularnie. Ja mialam w poprzedniej ciazy twardy brzuch prawie non stop (od 6 mca) i musialam zapieprzac (mialam remont w domu) i nic sie nie stalo na szczescie -oczywiscie jak tylko sie dalo to odpoczywalam i bralam nospe. a twardnienie brzuszka wyglada jak opisywalam wczesniej. podbrzusze robi sie twarde jak kamien, czuc ze wszystko jest napiete, ciezko sie zgiac i zrobic krok. bardzo nieprzyjemne.Jak mnie lapie to staram sie polozyc i spokojnie gleboko oddychac. Magnez mialam na recepte od lekarki.narazie nic nie biore na wlasna reke, oprócz nospy (dzis kupie) , ja mozna brac samemu. z tego co czytalam to macica w 24 tc osiaga wysokosc pepka. Karolinka nei martw sie na zapas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto.............TC......TREMIN....W AG A....PŁEĆ Daffodile....Wojkowice....21......01.11....56 kg +5...dziewczynka/Inga Marsjanka.....Śląskie.............20.......01.11... 57kg+6 Kasika1........Rzeszów….........21.......02.11 ...64kg+3.Karolinka Milla77.........Warszawa.........21.......02.11....57kg+ 7kg Maciuś mother.........Warszawa........21.......04.11.....62 +1...chłopczyk agniesza26.....Lublin..............21.......04.11.....53 - 3/+5 chłopiec ewelka1234....Poznań...........21.......06 .11.... happymama....Irlandia...........21.......06.11.....65kg +6...Zuzia Green_Gable...Zach-Pom........21.......06.11.....65 kg+duzo SYN Ania_1980......Szczecin.........18.......07.11.....66kg+ 4 agnesa1983....Poznań...........20.......09.11.....57 kg+4...chłopczyk Aneta30.........Kraków..........20.......09.11..... 53kg+7 18-nastk.......warszawa........18.......10.11......55kg+ 2,5 Jokasta........ Gdynia........... 20 ......11.11.... + 3kg syn Marta1983.....Warszawa......20.......13.11...65kg+3,5dziewczynka fajna-aj.........Białogard........19.......14 11.....+5kg-córeńka MarzenaMol....Wisła.............18.......14 .11....+3kg mysza1980.....Warszawa.......18.......15.11.....59 kg+3 Karolinka Linka..Gliwice.........19.......15.11.....50kg+2,5 - Synuś Beata1987.......Śląskie..........18.......16.11.... 62kg+3 bonizz...........Opatów..........19.......17.11 ....66kg+4 - chłopczyk lorinka...........anglia............18.......19.11.....5 5kg+2 kaaczuuchaa...Lublin............18.......20.11 Kasiulka28......Szczecin.........18.......24.11.... .67+1,5 mała_agatka...Łódź..............15........25.11.... 61kg-1 eluś..............Międzyrzecz.....16.......25.11.....55k g-2 Myszkaa25.....Irlandia/Slask....10.......28 .11....53kg Maja_21.........Kielce..............17......29.11.....64 kg-2+0,5 C. internautka..Poznań...........20.......11.11....56-2+0,5 JAk samopoczucie? Mi się słabo dość częstorobi i też myślałam żeby wziąć jakieś zwolnienie od lekarza bo niezbyt dobrze się czuje. A nie wiecie może czy od lekarza internisty mogę wziąć zwolnienie L-4? Pierwszy raz jestem w ciąży więc nie znam sie. Przybył mi 1 kg i brzuszek rośnie w siłe. JUż się nie chowa tak jak kiedyś kiedy się kłąde na plecach :) Dzidzia rusza się daje znać o sobie :D. Ja jestem padnięta opaliłam sobie dekolt i plecy mocno podczas spacerów najchętniej leżalabym w łózeczku i nic nie robiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, mysle ze L4 dostaniesz od ginekologa, chyba ze jestes na cos chora to od internisty, a nie jestes na szczescie:)mnie tez sie czasem robi slabo, na szczescie rzadko-zwykle przed poludniem. ja mam juz 5 kg na plusie jak nie wiecej, ale i tak jeszcze nie osiagnelam wagi spzred poprzedniej ciazy wiec sie nei martwie:) poprzednio utylam do 73 kg a po porodzie mialam juz 11 kg mniej, potem zrzucilam jeszcze pare kilo i bylo OK. moje postanowienie od dzisiaj to nie jesc slodyczy :P a jak juz to tylko te zdrowe, bo ostatnio za duzo sobie pozwalam:P to przez meza bo on ciagle jakies slodkosci kupuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jeżeli wizytę u ginekologa mam na 9 lipca a już teraz robi mi się słabo i mam niskie ciśnienie 85/65 to internista mi nie da? Powinna dać jeżeli ginekolog nie może mnie przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim mamuskom:) marto ja jestem na zwolnieniu zazwyczaj wypisuje mi gin. ale mialam taka sytuacje, ze konnczylo mi sie zwolnienie a do mojej gin. mialam dopiero za 2tyg, isc wiec na ten okres wypisala mi moja doktor ogolna!! moja gin. byla zaskoczona bo mowila ze za bardzo nie chca wypisywac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie jestem w takiej sytuacji jak ty ale co zrobić mam taka chodzić do roboty? Z ledwo otwartymi oczami i podtrzymywać się ścian żeby się nie przewrócić? Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poszla na Twoim miejscu do tego internisty i powiedziala jaka jest sytuacja, moze akurat ci wypisze!nie ma sensu zebys sie tylko meczyla a teraz jeszcze jest tak goraco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, Zadzwoń do Twojego ginekologa i wpadnij tylko po zwolnienie. Tak dziewczyny robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja tez mam 90/60 cisnienie, poprzednia ciaze caly czas tak mialam, wiec nie wiem bo L4 dostalam z innego powodu. Nie szkodzi isc zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×