Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

czesc dziewczynki;) witam nasze nowe koleżanki- listopadowiczki;) fajnie, ze jest nas coraz wiecej;) ja mam ostatnio jakos bardzo mało czasu dla siebie.... dzisiaj miałam wizyte u gina. Wyniki niby w porządku, ale troche hematokryt obniżony, co moze swiadczyc o poczatkującej anemii. Póki co-bez żelaza sie obejdziemy...mam poprawic diete... robi sie;) Troche sie zrobiło u mnie niebezpiecznie, bo lekarz zauważył zbytnie napinanie sie brzuszka i bezwzględnie zalecił spokojniejszy tryb życia- jesli chodzic- to powoli, raczej jednak leżeć, nie zrywać sie z łóżka, nie denerwować sie....w dalszym ciągu nospa forte i magnez, no i kolejne tabletki:( no trudno- mus, to mus. ja również poproszę o fotki;) zrekompensuje sie;) vanilka- super brzusio;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że nocka przespana :) albo siły nie macie na pisanie :P ja dziś od 6 próbuje wstać, ale oczka mi się zamykają i wcale mi się nie chciało ich otwierać. oczywiście do czasu gdy do mojego łóżka weszło kolejnych 3 chłopaków ;) dwaj bracia i pies :P do tego malutki kopał i już w ogóle leżeć się nie dało :P no nic w końcu już prawie 8 była, więc czas najwyższy. już się boję co to będzie za tydzień. w sobotę (chyba) wracam do Łodzi, netu nadal nie mam, nie mam też możliwości jeżdżenia na net, bo to za trudne cały dzień się po mieście tułać, zwłaszcza przy skracającej sie szyjce :( już nie wiem jak będę z wami gadać :( mam nadzieję ze szybciutko coś z tym netem wymyślimy :) z moim gardłem już prawie dobrze, nadal je czuję ale już nie tak mocno. ciekawe co to wczoraj było? no nic uciekam dzieciakom płatki owsiane gotować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAkoś tak przespałam w miare dobrze dzisiejszą noc tylko dwa razy wstawałam na siusiu pierwszy raz o 1 drugi o 4 jak brałam leki. Jadę zaraz pilnować bratanicy. Ale ten czas szybko leci kurcze jeszcze niedawno był styczeń i pamiętam jak się urodziła a tu już prawie pół roczku :)) Denerwują mnie moje piersi bo ciągle z nich leci i teraz już nie jest zabarwienia lekko żółtego tylko takie mleczne albo mętne ;o Zaczynam się bać że laktacja zacznie mi się wcześniej i będę musiała już odciągać mleko żeby mój maluszek miał jak urodzę zeby nie zanikło. Straszne to. Zapowiada się dziś znowu na parówe. Jak ja to wytrzymam to nie wiem. Dziś miałam jechać na pobranie krwi oddać mocz i obciążenie glukozą ale ze względu na to że biorę leki i to na nerki to wolę poczekać do przyszłego wtorku. Może przychodnia wyrobi się i dostanę wyniki badań zawsze mówili żeby dwa tygodnie wcześniej robić. Na 6 mam wizytę u lekarza... Acha jeszcze chciałam szybko napisać coś o usg. Czy jak wasze maluszki są w pozycji np. poprzecznej to takie śmieszne zdjęcia usg wam wychodzą jak jakis obcy? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już wstałam. nie śpię od 7.00. Miałam jechać na badania tsh i ft4, ale odpuszczam dzisiaj. Po tych wczorajszych plamieniach wolę jednak poleżeć w łóżku, najwyżej zrobię te badania w przyszłym tygodniu. Zastanawiam się, czy nie wziąć sobie L-4 na następny tydzień. Po tym wczorajszym plamieniu zaczęłąm się zastanawiać, czy nie przygotować sobie na wszelki wypadek torby do szpitala z koszulą, ręcznikiem itd. Mój M nawet nie wie, gdzie mam piżamę ;-( Mała Agatko - nie ma co szaleć ze skaracającą się szyjką, tak że odpoczywaj dużo. Nie ma żartów. U mnie znów upalny dzień. Wysłałam wczoraj totolotka , może coś wygram dzisiaj i zgodni z propozycją z naszego topiku zafunduję Wam wyprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak gdybym i ja wygrała też byście prezenty dostały :)) Ja też chyba sobie kupie jakiś zestaw szpitalny. Po ostatniej nocy boje się że jak coś się przytrafi to mogę zostać bez niczego w szpitalnych ciuchach bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - a co Ci się działo? Widzę, że tak samo odpuściłyśmy sobi dzisiejsze badania ;-) I tak je miałam robić w przyszłym tygodniu. Po 12.00 mam dzwonić do lekarki w sprawie moich wyników na obciążęnie glukozą. Ciekawa jestem co mi wyszło. A z tą torbą do szpitala, to mówię całkiem serio, nawet wczoraj sięzastanawiałam jadąc do lekarki z tymi plamieniami, czy mnie nie wyśle do szpitala. Różnie może być. Wolę się sama spakować, niż się denerwować, że M mnie źle spakuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry;) ja juz tez nie spie od ósmej. zapowiadają sie kolejne dni w łóżeczku :( ale wszystko zniosę dzielnie, oby tylko mała była zdrowa... no właśnie- lekarz wczoraj potwierdził płeć;) trochę się martwię tym swim napinającym sie brzuchem i szyjką. Jeśli chodzi o szyjkę, to pomiarowo ma ona ok.35mm, ale podczas badania ginekologicznego wydała mu sie stanowczo za krótka. Dlaego mam leżeć i o siebie dbac. Złapałam przez to doła...ale juz mi przechodzi... jesli chodzi o nasze badania w ciąży, to ja mam morfologię i badania moczu co 4 tygodnie- na kazdej wizycie dostaję skierowanie. Test glukozy wyszedł dobrze, a teraz mam powtórzyć antygen Hbs i badanie na toxo. No i oczywiście morfologia i mocz. Aneta30, moze rzeczywiście pomyśl o kolejnym L4, bo te plamienia są niepokojące i moze lepiej poleżeć troche. Jeslichodzi o torbe do szpitala, to mi lekarz tez zasugerował, zeby miec taką na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka nic nie sugerowała, i czasami się zastanawiam, czy nie traktuje pacjentów zbyt powierzchownie, byle kasa leciała. Wczoraj sama się zapytałam, czy na moją morfologię mam coś zażywać, bo mi nic nie wspomniała o witaminach ani żelazie. dopiero wtedy powiedziała, że oczywiście Prenatal, elevit albo coś takiego mam brać. Idę się położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziewczyny tez puszcze dzisiaj totolotka;) moze rzeczywiście któraś z nas wygra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki ja jak tylko wrócę do domu to taką awaryjną torbę spakuję :P tutaj i tak nic nie mam, więc nie moge jechać do żadnego szpitala :P co do usg to moje maleństwo to właśnie taki \"obcy\". na każdym usg leży poprzecznie, choć wiem że czasem się przekręca, bo to czuję, ale i tak na razie woli w poprzek sobie leżeć :) byle później się odwrócił! na razie niech robi jak mu się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwiatuszki;) ja nie spie od 6:/ pierwszy raz (a jestem w koncu 6miesiaca) zlapaly mnie skurcze lydek i tak co chwila;( ale boalo...ueee... od wczoraj biore prenatal lekarz zalecil bo cera mi sie strasznie popsula byc moze z powodu skazy bialkowej ale mleczko dla mojego chlopczyka musze pic i te wszystkie wyroby na szczescie te tabsy maja wapno to moze pomoze a poki co to tona tapety i na miasto:/ sluchajcie ja juz mam taka chetke cos kupic mojemu smykowi a to dopiero polowa 6 mies mozna juz wyprawke kupic czy lepiej poczekac? niewiem... jutro o 22 wyjezdzam do Łodzi na kilka dni z moim Arturem do rodziny mam nadzieje ze jakos w pociagu wytrzymam bo do Łodzi dojedziemy ok 5 rano:/ ale spowrotem na szczescie jedziemy autem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własie chcialam zdjecie mojego malego ale lekarz powiedzial ze n juz jest duzy i zdjecie tzreba by ciac... o co chodzi... ze co w kawalkach zdjecie... dziwnie...nie martwie sie bo ide na 4d ok20 ale fajnie miec takie zdjecie co nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka, ja mysle, ze bez problemu mozesz juz kupic jakies ciuszki dla Dzidziusia. Ja juz kilka rzeczy kupiłam, a resztę dostałam od szwagierki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilka - jasne że możesz coś kupić! ja pierwsze rzeczy kupiłam zaraz jak sie dowiedziałam o kruszynce :) dziewczyny u nas to już wózki mają :) wiec spokojnie możesz kupić! zresztą jak sie rozłoży koszta wyprawki na kilka miesięcy to sie człowiek tak nie spłucze pod koniec ciąży. zawsze to łatwiej :) ja do łodzi w sobotę jadę, pociągiem. dla mnie to 3-3,5 godziny jazdy (do Łęczycy, bo do samej łodzi ponad 4,5). ale mi się wygodnie jedzie pociągiem , nawet lepiej niż autem :) jak już oczywiście sie w niego zapakuję, co jest coraz trudniejsze żeby na te strome schody wejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie dzieki dziewczyny uspokoilyscie mnie bo wiecie jak to z tymi przesadami jest... lepiej chuchac na zimne;) wczoraj jeszcze sie okazalo ze moj maluszek wg pomiarow na usg nie ma 25tc ale wg glowki i brzuszka23 tc i kilka dni a wg pomiarow nozek ma 25-26tc martwie sie ze on taki maly... co prawda lekarz mnie uspokajal ze jedna kobitka rodzi dzidzie 4kg a inna 3kgi powiedzial jeszcze ze moze tydz sie w obliczeniach pomylilam bo usg od poczatku mi tydz mniej pokazywalo:( ale ja i tak sie troche martwie tak bym chciala zeby on byl slicniutki i zdrowiutki:) to moj pierwszy szkrabek juz bym chciala go przytulic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......26.......02.11 ...64+8.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....26.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ..Chłopiec Kasiula82....Cieszyn...........26.....06.11....54+7..... .Amelka ewelka1234....Poznań........26.......05.11...+8 ..........Nadia? happymama....Irlandia.......26.......06.11.....65+8..... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......26.......06.11....65+dużo... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......25.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........25.......11.11....58+7........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...24........13.11.....65+6....... Chłopiec **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj.........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...24.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....24.......15.11.....50+4.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......24.......16.11......62+8 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...24.......17.11......69+2.......Kubuś lorinka..........Anglia........23........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24......20.11......66...... .....chłopiec Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? mała_agatka...Łódź.........22........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..22........25.11.....55+3.... ...Amelka? Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........20.......29.11.....64-2+1, 5 ..Chłopiec Witam, Z tą torbą na ewentualny pobyt w szpitalu to nie ma żartów. Jak wiecie ze względu na nerki spędziłam w czerwcu tydzień na patologii ciąży i był problem, musiałam mężowi tłumaczyć co i jak i gdzie:) Nad morzem znów upał...spałam jednak dobrze. Dziewczyny 7 miesiąc to 28 tydzień ciąży, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o te miesiące to są różne schematy liczenia. ostatnio jak się zastanawiałam nad tym to znalazłam takie: 1. Wg książki \"W oczekiwaniu na dziecko\" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek \"Ciąża\": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej fotki wyslalam do vanilki i kasiuli dziewczyny co myslicie o jakims miejscu w sieci gdzie moglbysmy wszystkie sobie w jedno miejsce dodawac fotki?? znacie cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) mała agatko wcale nam nie pomogłaś :P zbyt dużo opcji :P i dalej nie wiadomo jak to jest naprawde hehe :D lorinko ja nieznam niczego takiego ale pomysł mi sie podoa :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinka, dlaczego ja nie mam Twoich zdjątek?? jesli chodzi o Twój pomysł, to uważam, ze to bardzo fajny pomysł, tyle tylko, że nie wiem, w jaki sposób go zrealizować... jeśli któraś z nas wie, to niech podda pomysł. chyba mam podwyższoną temperaturę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że nie pomogłam :P sama sobie zresztą też nie pomogłam :) ja trzymam się tego drugiego sposobu, jakiś taki najsensowniejszy dla mnie, no i właśnie 6 miesiąc zaczynam!!! niestety z tym miejscem na zdjęcia też nie pomogę :( ale jak ktoś może pomóc to ja poproszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie szukam w necie czegos dla na ... jak znajde to dam znac;) myszko wyslalam fotki tylko do vanilki i do kasiuli a to dlatego ze ostatnio wysylalam wam fotki i wydaje mi sie ze brzuszek nie powiekszyl ale jak chcecie to nadrabiam zaleglosci i wysylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sto lat, sto lat, niech żyje żyje nam;) Z okazji urodzin, życzę Ci dużo zdrówka, radości, spokoju ducha oraz wiary w ludzi i lepsze jutro;) a do tego spełnienia marzeń i wszystkiego naj, naj, najlepszego;) pociechy z Dzieciaczków i Mężczyzny;) żebyś była dla swoich najbliższych najlepszą i najfajniejszą Mamą i partnerką na świecie;) ps. ja nie dostałam wtedy zdjęć :( poproszę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko zdjecia poszly poszukiwaniem jakiegos albumu zajme sie pozniej musze zabrac sie za gotowanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) anetko 30 nie wiem czy ktorys z lekarzy Cie poinformowal ze takie plamienia moga wystepowac przez hormony tarczycy!!! ja jak na samym poczatku lezalam w szpitalu wlasnie z powodu takich plamien to lekarze podejrzewali: jakiegos krwiaka, problemy moje z tarczyca, ale okazalo sie ze to przez moje lozysko!!) no i szlak trafil moja rezygnacje z nocnego paczusia:)o 2.30 musialam go zjesc nie dalam rady, ale co tam nie mam wyrzutow sumienie nic a nic:) lece na wczesniejszy obiad zupke ogoreczkowa juz zjadlam teraz zjem drugie a potem jeszcze raz drugie bo tak sobie potrafie zjesc codziennie 2 obiadziki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×