Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Gość maminka.1
Napiszcie jak u Was wyszły sprawdzenia :) Albo czy to co dowiedziałyście się na usg potwierdza się na tej stronie - chodzi mi gł. o wagę płodu z pierwszego kalkulatora, o którym pisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminka ja nie mogłam sprawdzić masy płodu bo ja mam tylko podane BPD i FL a jeszcze koniecznie trzeba wpisać Abd a lekarz mi nie napisał ile wynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
A nie masz obwodu brzuszka? Tzn. AC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......28.......02.11 ...64+9.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ....Chłopiec ewelka1234....Poznań........27.......05.11...+8 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......27.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......27.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......27.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......26.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........26......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...26........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj..........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...25.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......26.......16.11......62+10,5 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...25.......17.11......69+3.......Kubuś lorinka..........Anglia........24........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24........20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........23........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........24........27.11.....53+5.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........23.......29.11.....64-2+1, 5 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
To widzę, że nie tylko mój lekarz podał tylko część pomiarów, które można robić na usg.... Bo ja właśnie nie poznałam masy płodu, a to jest moim zdaniem bardzo ważne, a na pewno ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mam. Bo to jest tak jak się chodzi do lakarzy państwowo. Ale w 30 tyg pójdę sobie na usg genetyczne prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
A ile miałaś BPD i FL i w kótrym tygodniu? To może uda mi się tymi kalkulatorami dojść do tego jakie średnio powinno być wtedy AC i masa... Spróbuję, może coś się uda :) Tak to jest z naszą służbą zdrowia... i jak jeszcze słyszę o objęciu szczególną opieką i troską ciężarnych.... Jak to wygląda w praktyce same widzimy... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata1987- masz racje z tymi chrzcinami ja chce zaprosic rodzicow dziadkow i rodzenstwo, razem to bedzie jakies 14 osob wliczajac nas i malenstwo:) zadnej balangi bo mnie mecza takie imorezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie obliczylam z usg ktore mialam w 22 tc i mi wychodzi ze moje ma 402 g dokladnie tak jak mi napisal lekarz na usg i z tego co zauwazylam to moje malenstwo jest male (10 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......28.......02.11 ...64+9.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ....Chłopiec ewelka1234....Poznań........27.......05.11...+8 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......27.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......28.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......27.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......26.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........26......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...26........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj..........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...25.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......26.......16.11......62+10,5 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...25.......17.11......69+3.......Kubuś lorinka..........Anglia........24........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24........20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........23........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........24........27.11.....53+5.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........23.......29.11.....64-2+1, 5 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
ewelka1234 - no właśnie mi się wydaje, że z tymi centylami w przypadku masy płodu coś jest nie tak. Bo skoro inne pomiary mam dokładnie w 50 centylu (i na ich podstawie wyliczam sobie masę płodu, więc też powinna być średnia), to nie rozumiem dlaczego ta masa wychodzi w 10 centylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Ja wiem, że moje maleństwo przedwoczoraj ważyło prawie 1 kg. Tak wyszło na USG. Dużo, mało, nie wiem? Co do chrzcin to ja absolutnie nie będę zawracać sobie nimi głowy w święta, chcę przeżyć pierwsze Boże Narodzenia w spokoju, bez stresu i rozgardiaszu. Poza tym wolałabym chrzcic dziecko jak będzie już cieplej i ja będę już szczuplejsza czyli około kwietnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Jokasta kilogram to chyba tak normalnie didul przybiera maminko wchodzilam na ta strone tez mi wychodzi 50 centyl i tez mi sie wydaje ze cos jest nie tak wiec nie zwracam sobie juz glowy ...dowiem sie ile wazy jak sie urodzi:) co do chrzcin to my ich chyba w ogole nie bedziemy robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama stwierdzila ze chrzciny bedziemy wyprawiac w boze narodzenia bo odrazu za jednym zamachem ale jak powiedzielismy tesciowej ze w swieta to juz jej sie nie podobalo,mowila ze dziecko bedzie duze a jak niektorzy chrzcza w 3 miesiacu to jest dobrze...mi sie wydaje ze ona poprostu nie chce przyjechac w swieta...mogla by raz z domu sie wyrwac a nie ciagle swieta w jednym miejscu a co do tych centylow to mi sie wydaje ze zalezy jakie dziecko jest duze i ile wazy i po to sa te centyle ale co bedziemy sie zamartwiac i glowe sobie zaprzatac skoro bedziemy wiedzieli jakie beda duze po porodzie...ja juz sie boje jakie moje bedzie bo moj maz ma 190 cm wzrostu i jak sie urodzil to mial 60 cm i 3800 wazyl wiec ja mam takiego olbrzymka urodzic...o matko :) a ja ciuszki mam od kuzynki na 56 i 64 max :) chyba bede myslec po porodzie co dalej albo kupie w razie \"W\" wieksze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak chcecie sie dowiedziec iile mniej wiecej powinno miec dziecko w danym tyg to wejdzcie sobie na www.pampers.pl i musicie sie chyba zalogowac aby wejsc na kalendarz ciazy i tam wszystko jest co sie dziecku kasztaltuje w danym tyg i ile wazy i ile mierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz maminko próbowałam tak tylko wpisać ale też jakieś głupoty wychodziły. Ja dziś się zapisałam za usg genetyczne 3d w 32 tyg ciąży i one u mnie kosztuje 180 zł a w tym dawają film na płycie w dwa zdjęcia więć myślę że nie jest aż tak drogo. Chciałam iść też w 22 tyg ale z kasą było krucho i nie mogłam sobie akurat na to pozwolić. Moja kuzynka jak była teraz w szpitalu w 35 tyg to jej dziecko ważyło 1500 gram a dla mnie to troche mało. Ale ona miała miękką szyjkę i jej lekarze dali leki na zwiększenie masy płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki proszę wyjaśnijcie mi co na zdjęciu usg oznacza dany symbol : BPD EDD FL GA EDD AC GA EFW Nie wiem co i jak ? Ateż chciałabym sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BPD wymiar dwuciemieniowy FL dlugosc kosci udowej AC obwod brzuszka EFW masa plodu Fajna to tyle co znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś u nas okropnie parno . Dosłownie nie ma czym oddychać . Od rana robiłam wyniki : morfolog, CRP, tokso IGm i miałam jeszcze zrobić wynik na widność ale okazuje się że moim mieście nawet nie wiedzą o co chodzi z tą awidnością a mój gin będzie dopiero jutro . Na glukozę mam przyjść po niedzieli . Cały czas jadę na antybiotyku ale czuję się świetnie . Wczoraj byłam odwiedzić moją mamcię ponieważ od ostatniego miesiąca nie miałam możliwości zawitania w moje rodzinne progi ze względu na pracę .Maluszek bryka sobie w moim brzuszku po całości . Najaktywniejszy jest ok. godz 13-15 tej a później wieczorkiem jak leżę już wykąpana . Czytam Was wieczorkami ale szczerze powiedziawszy nie zawsze mam czas i natchnienie na odpisywanie po 8 godz siedzeniu przed kompem w pracy .Poza tym zawsze jest coś do zrobienia w domku a sił coraz mniej . Bardzo spodobał mi się wasz pomysł z listą zakupów dla maluszka . Co prawda miałam co nie co spisane ale o wielu rzeczach zapomniałam . Co do wózka to jeszcze nie zakupiłam ze wzgl na czekający mnie remont który musiałam przełożyć o 3 -4 tyg . Niestety mój mąż nie da rady sam zrobić łazienki gdyż ma zobowiązania wobec firmy dla której stawia hotel i gonią go terminy a praca lekko się opóźnia . Załatwił mi człowieka ,który za 3 tyg będzie wolny i zrobi wszystko od A do Z . Oczywiście srednio mi ten pomysł odpowiada bo to koszt jakiś nadprogramowych 3-4 tyś za robociznę ,których nie brałam z K pod uwagę . No ale cóż jak mussss to musss. Będę wymieniać dosłownie wszystko począwszy od rur , elektryki ,przez kafelki na ścianach i podłodze . Do tego nowa wanna, zlew , lustro ,oświetlenie i kibelek . Jestem zmuszona robić generalny remont bo odkąd kupiliśmy mieszkanie zwlekaliśmy z tym ze wzgl na brak kaski . Tak więc mój domek przypomina 2 światy : salon ładny a jak tylko wejdzie się do poniemieckiej starej łazienki to czar pryska . To się rozpisałam . Całuję Was mocno i cieszę się że jakoś się trzymamy wszystkie . Trzymam kciuki za Marzenę Mol i age26 bo wy macie najtrudniej . 3majcie się kochane i nie dajcie się zw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BPD wymiar dwuciemieniowy-6,64cm FL dlugosc kosci udowej-4,46cm AC obwod brzuszka-18,33cm EFW masa plodu-790 g Dzięki lorinko :-) To dane z usg w 24tyg ciąży (3d ). Co myślicie o tych wymiarach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny na Śląsku też jest upał nie do zniesienia. Najbardziej mnie denerwuje to jak mi się pod brzuchem poci podczas siedzenie :-). No ale nic się nie zrobi bo brzucha się nie zmniejszy. Coś dziś tak pusto na naszym forum ale co zrobić. Wiadomo że coraz bliżej do porodu i zakupy pewnie się już robi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis podly nastroj 😠 pol dnia czekalam na koleznke w koncu przyjechala byla przez godzine i pojechala bylysmy na placu zabaw i deszcz nas zlal jeszcze do szalu doprowadza mnie jej maz po prostu faceta nie moge zniesc jeszcze tak sobie zazartowal : a ty to juz w 8 miesiacu jestes ale masz brzuch 😠😠😠 no usmialam sie baaaardzo😠😠😠 jeszcze sie wymadrza i uwaza ze wszystko wie najlepiej zwlaszcza w sprawach o ktorych nie ma zielonego pojecia jaks straszny dzien jeszcze kilka spraw jest ale czekam az P wroci z pracy pogadam z nim to moze moje napiecie sie rozladuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My też mysleliśmy o chrzcinach w święta, ale zobaczymy jak wyjdzie. Kacpra chrzciłam jak miał 3 miesiące i nie uważam, że był za duży:P Gości będe mieć cały dom, bo mój mąż ma liczne rodzeństywo, plus ich małżonkowie, dzieci..oj będzie tego trochę.. Green Gable w moim odczuciu Lovela niezbyt ładnie pachnie i słabo dopiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam jeelpa i bardzo mi pasowal ten proszek malego tez chcrzcilismy jak mial 3 miesiace w swieta wielkanocne i takze nie uwazam by byl zbyt duzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka ja napad chandry miałam wczoraj, mąz się uśmiechał podo nosem i pocieszał. I jak mnie przytulał, to na dodatek polało mi sie mleko z [piersi i zrobiła się plama:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja wiem ze to glupie ale jak moj sie smieje ze mnie kiedy ja jestem rozdrazniona to dostaje furii chyba musze sie zaopatrzec w ziolka jakas meliska by sie przydala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka nie martw się , mnie szlag trafia, jak on mnie pociesza i mówi, TO normalne, to tylko hormony. Zmęczona jestem tym upałem, idę myc synka, do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×