Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Heyka Wszystkim listopadowym mamuśkom Ja biorę prenatal Clasic +prenatal DHA od samego początku ciąży i czuję się bardzo dobrze . Są to jedyne witaminy które mój organizm przyswaja bez odczuwalnych zmian . Didek chyba też ma się dobrze bo fika jak cyrkowiec . lekarz jak najbardziej polecał mi te witaminki i tak jak któras z Was pisała wątpię aby w przypadku gdy napisane jest na produkcie że jest dla kobiet w ciązy mógłby robić krzywdę di dulkowi. Od kąd zjadam magnez nie mam też skurczów łydek . Dziś miałam dzień wypłaty . Zakupiłam sobie śnieżnobiały szlafrok z frote z kapturem do szpitala , 2 koszule ( czerwoną i niebieską ) . 2 nowe ręczniki 70 X140 ( czerwony i czarny ) i kapcie . Myślałam tez o jakiejś torbie podręcznej ale jeszcze się wstrzymam . Co prawda mam w domku jakiś szlafrok i piżamkę ale wydaje mi się już zbyt poniszczony by rozpocząć w nim nowy etap naszego życia z maluszkiem u boku . Dziewczyny jeśli będziecie mialy jakieś namiary na Marzenkę ja również poproszę o info na meila . Chciałam pojechać wybrać po pracy kafelki do łazienki ale okropnie pada . Dosłownie urwanie chmury. W głowie mam już następujący pomysł na kolory w nowej łazience , a więc : kafelki na ścianach kremowe matowe , na podłodze ciemno brązowe , halogenowe oświetlenie i wszystkie dodatki typu uchwyty srebrne, a reczniki i cała reszta dodatków w ciemnym brązie . Do tego poustawiam wszędzie muszle i świece zapachowe aby było troszkę klimatycznie hehe . Już nie mogę się doczekać . A jak przyjdzie na świat mój maluszek –taki kochany i zdrowy to niczego więcej od swojego życia nie zapragnę . Bo mała to będzie moja największa miłość . Ja za chwilkę uciekam do domku , Ciesze się że mamy ten topik i życzę Wam miłego weekendu . 3majcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula 82 -wózeczek jes śliczny . Terz wpadł mi w oko ten sam jak przegladałam allegro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mój Boże jak ja napisałam też (terz:-) ) . Chyba mam już po całym tygodniu mózg wyeksplaotowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do przeczytanka ;) po weekendzie.. udanego wypoczynku życzę, a w miarę możliwości proszę jeszcze o opinie nt drugiego wózka, bo ja naprawde sie na tym nie znam ;) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna noo to widze ze bedziemy mialy prawie identyczne lazienki tylko ja zamiast kremowych plytek bede miala biale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ale mi się smiać chce z tych tabletek:). Bo mi z kolei Prenatal polecił lekarz:D:D Przedtem brałam Feminatal, ale kupiłam sobie ten Prenatal (tańszy!!), ale powiem Wam, że on ma dużo gorszy skład i jak na niego przeszłam to od razu dostałam skurcze łydek i musiałam dodatkowo brać aspargin. Teraz znowu kupie sobie Feminatal. Najlepiej sprwdzcie na sobie:) Ale krzywdy żadnej napewno dziecku ni e zrobią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta moja bratowa (ma 3 dzieci) osradzala prania w platkach mydlanych mowila ze ubranka od nich zolkna nie sa doprane ani mieciutkie czyli do bani kasiula szczerze to ten wozek o wiele lepszy od poprzedniego ;) bylam dzis u mid wife czyli u pilegniarki ktora bedzie odbierala moj porod baardzo duza przemila kobieta:) posluchalysmy serducha zmierzyla cisnienie i 22.08 mam badanie moczu i krwi (to bedzie 2 w tej ciazy) i mam wpisana date porodu na 15.listopada tak wyszlo na usg a jakie daty wy macie wpisane z usg czy z ostatniej @?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po mojej długiej nieobecności- witam Was wszystkie bardzo serdecznie;) właśnie przeczytałam wszystko- uffff.... alez sie rozpisałyście... mam nadzieje, ze sie nie obrazicie, jesli nie bede pisała d każdej z osobna... Lorinka- dzieki za troskę;) martwiłaś się o mnie... a ja- no cóż- od ubiegłego piątku miałam u siebie moich rodziców, którzy przyjechali i zrobili mi mały remoncik w mieszkaniu :D tzn było tylko malowanie, ponieważ mieszkamy w nowym mieszkaniu i chciałam je tylko odświeżyć :D teraz mam czyściutkie ściany, no i nowe karnisze. Jeśli chodzi o kolory ścian, to ja miałam ostry żółty w sypialni, ale zmieniłam na łagodniejszy- taki narcyzowy. W salonie i aneksie kuchennym mam jasny beż, a przedpokoju- kolor czerowno- ceglasty, czy jakoś tak... ja mam ściany i sufity kolorowe;) jesli chodzi o witaminy, to ja od początku ciąży biorę feminatal- od 12 tygodnia. Lekarz mi go polecił, wiec biorę. Strasznie Wam współczuję tych spuchniętych stóp. Ja przed ciążą strasznie się tego bałam, ale na całe szczęście, póki co- omija mnie to;) Kasika- jeśli chodzi o mój kręgosłup- to przez dosyc długi czas nie czułam żadnego bólu, ale od kilku dni- chyba coś się odnawia. Chyba... nie chcę zapeszać... powiem Wam, ze ja od ubiegłej soboty, czyli już od tygodnia- fatalnie się czuję...tzn. boli mnie całe podbrzusze. Najbardziej po lewej stronie. Nie boli mnie brzuch tylko w środku- ale też mięśnie. Wczoraj nawet pojechałam do lekarza. Pobrał mi wymaz na posiew, żeby stwierdzić, czy nie mam jakiegos stanu zapalnego. Stwierdził, że najprawdopodobniej rozciągają sie więzadła i dlatego czuje ten ból. Jeśli chodzi o mój napinający sie i stawiający się brzuch, to po tych tabletkach jest mi troche lepiej...ale nadal mam sie bardzo oszczędzac... najlepiej leżeć... ponadto dzisiaj kupiliśmy komódkę dla Zosi- więc jutro skręcanie i pewnie bede układać ciuszki;) Zosia jest ostatnio bardzo ruchliwa i sama łapię się na tym, że siedzę, patrzę na brzuch i uśmiecham się jak głupi do sera :D czasami zdarza się dzien, ze jest mniej aktywna, ale raczej rzadko ;) pozdrawiam Was i obiecuję się cześciej teraz odzywać;) dla nowych listopadówek 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja tez mam termin na listopad. Wiec chetnie sie przylacze do tej mocnej grupy :). Co do witamin. Mi lekarz zalecil albo prenatal albo feminatal - wg uznania. Wybralam prenatal classic i jestem z niego zadowolona. Wiec spokojna glowa - na pewno nie szkodzi. Pozdrawiam wszystkie listopadowe mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest podobno że są twarde te ciuszki po praniu w płatkach ale powiedziała że trzeba je zmiękczać są też płyny np dzidziuś. Ja zamierzam przez pierwszy tydzień prać właśnie w płatkach żeby skóra dziecka się powoli przyzwyczaiła. Witam nową mamusię wpisz się do tabelki zgodnie z terminem porodu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiecie co jak przeczytalam o was co biora prenatal to sie uspokoilam bo myslalam juz ze naprawde ze to zle ze biore prenatal i wczoraj nie wzielam musze porozmawiac z lekarzem o tabletkach bo tez mialam od nich skurcze wczoraj nie wzielam i dzis miesie bola mnie duzo mniej:) moze powinnam kupic ten feminatal? on ma jakies odmiany?drogi jest? bo jakt ak bede zminiac co rusz tabsy to tez raczej nie za dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy cię niunia. Dopisz się do naszej tabelki zgodnie z datą porodu. Dziewczyny ja czytałam że już w takiej zaawansowanej ciąży lekarz nie może podać daty porodu przrz usg dlatego żę dzieciaczki już są różne i maja różne rozmiary. Najbardziej pewne jest przy pierwszym usg czyli tak do 13 tyg. Ja wg @ mam na 16 listopada a wesług tego usg na 15 listopada więc ja się trzymam tego 16 listopada a i tak musze być już spakowana tak dwa tyg wcześniej bo nigdy nic nie wiadomo. Bo tak lekarze liczą że dwa tyg wcześniej i dwa później. Tu na Śląsku pogoda pochmurna i pada deszcz tak troche. Dziśjest festyn w mojej miejscowości ale mnie to osobiście się nie chce iść. A wiem że mąż to napewno koło 19 wróci i mu się nie będzie chciało. Ja teraz idę sprzątać a tak mi się nie chce :-). Zyczę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......28.......02.11 ...64+9.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ....Chłopiec ewelka1234....Poznań........28.......05.11...+10 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......28.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......28.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......28.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......26.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........26......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...26........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....26.......13.11........51+1 2...Hubert fajnaaj..........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...25.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......26.......16.11......62+11 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...25.......17.11......69+3.......Kubuś lorinka..........Anglia........24........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24........20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........23........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........24........27.11.....53+5.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........23.......29.11.....64-2+1, 5 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... Wiecie czego się dowiedziałam? Mój tata urodził się 28 września a ma datę wpisaną na 1 października. Kiedyś rodziło się w domu i te babki co odbierały poród miały już za dużo osób na ten miesiąc ( wyczerpały limit ) i musiały poczekać na wpisanie taty do noworodków do października haha. Ale śmiesznie kiedyś było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja też słyszałam o tych płatkach, że ubranka żółkną i wogóle nikt z moich znajomych ich nie polecał. Ale sama nie próbowałam, więc nie mówie.. Ja mam z @ 2.11, bo lekarz sie śmiał, że nie wpisduje 1.11 bo to Wszystkich Świętych i jakby dziecko robiło wtedy 18-tkę:D:D A z uSg pierwszego wyszło na 20 października. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widze ze roznie wpisujecie w tabelce date porodu jedne wedlug usg a inne @ a ja wpisalam z daty zaplodnienia na 19 zrobilam ogorkowa dzis pyszna :) u mnie leje i jakos ponuro wicie co mam ochote na szampan ogromna juz od jakiegos czasu a tu se neda!!trzeba czekac nie bede malutkiej upijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe widze ze nie tylko mnie ja mam ciagutki :D to dobrze przynajmniej sama nie jestem ja z synkiem w 8 miesiacu napilam sie troche redsa jablkowego pamietam jak mi smakowal ... kasiku czy ktoras z twoich kolezanek z innego forum uzywala laktatora medeli recznego?? kupilam go i ciekawa jestem jak sie sprawdzal u innej mamuski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kasiu👄 mam nadzieje ze i u mnie sie sprawdzi bo pamietam ze wczesniej nie umialam recznie sciagac pokarmu a cyce bolaly nie chce teraz przechodzic przez to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam też ręczny Aventu i uratował mnie przy nawale pokarmu, teraz też go wezmę do szpitala. U nas też pada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) odebralam wyniki glukoza wyszla dobrze takze bardzo sie ciesze:) troche martwi mnie moja hemoglobina bo mam niska 10.8 mimo ze biore zelazo:(i staram sie jesc produkty zawierajace duzo zelaza to i tak nadal jest niska zawsze mialam bardzo ladna hemoglobine 14.4 a teraz dzidzius wyciaga:)moze moja gin. zwiekszy mi to zelazo. W pon. mam wizyte takze zobaczymy jak tam moj dzidek sie miewa:) Przy tym krazku sa okropne uplawy jest ich naprawde duzo!co 5 dni mam wkladac czopeczka wiec da sie z nimi wytrzymac:) Nadal nie ma DAFF ciekawa jestem co sie z nia dzieje!!!!????????? Martwie sie bo pisala o tym bolacym Ja brzuszku i ze jej sie czesto stawial:(mam nadzieje ze wszystko u niej dobrze!!! buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! ja dziś w szale zakupów dla maleństwa. Pojechaliśmy sie trochę rozejrzeć i nawet sporo kupiliśmy tak więc biore sie za układanie w pokoiku. buziaki i milej soboty odezwe się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wy dziewuszki jaka macie hemoglobine?? Ja jeszcze nie mam dla mojego dzidka nic nawet jednej skarpeteczki:)noo poza 4 kartonami ciuszkow od szwagierki po mojego meza chrzesniaczku:)sa fajne wiem bo sama nakupilam jej niezla ilosc wiec napewno sie przydadza:) wlasnie stwierdzilismy z mezem ze w miescie jest straszna nuda mieszkac w bloku normalnie nas nosi:)juz 2 dzien jestesmy u moich rodzicow w mieszkaniu i nawet nasz pies jest strasznie smutny bo nie moze sobie polatac tylko musi chodzic na smyczy a ze to miasto wiec i w kagancu i z tego powodu jest bardzo obrazony:)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
**Vanilka** ja też biorę Prenatal Clasic już dłuuugo, bo od drugiego trymestru i jestem zadowolona. Lekarz mi go bardzo polecał. Poza tym na ulotce pisze to co pisze, a jak coś jest polecane ciężarnym to musi być dobrze \"przebadane\" etc. :) także nie martw się... U mnie ok, ale coś mnie dziś kłuje cały czas po lewej, nisko na dole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczyny mam tak ze jak sie przeciagmne rano to kluja mnie chyba jajniki??bo niewiem co to moze byc takiego...i te skurcze mnie tez w lydki lapia ale pomaga to co napisala ktoras z was ze palce przyciagnac do siebie i faktycznie przechodzi a co do tabletek to ja biore prenatal bo takie tabletki mi lekarz zapisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×