Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnmnmnnn

DO CZEGO SER FETA?

Polecane posty

Gość mnmnmnnn

witam ma pytanko do jakich potraw mozna uzyc seru feta?prosze o jakies przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do WSZYSTKIEGO ;) Sałatek i surówek (zwłasza typu greckiego, ale nie tylko, świetnie się komponuje ze wszystkim co ma ogórka, kukurydzę, paprykę, pomidory, tuńczyka, czy wogóle makaron lub ryż), masy szpinakowej, greckie śniadanie: feta i ogórek w słupki, polane oliwą i czarne oliwki do tego, do pomidorowej pokrojona w kosteczki, na deske serów, na pizzę, na kanapki w postaci krojonej jak ktoś nie musi specjalnie dbac o linię, albo przerobionej na pastę za pomocą paru łyżek śmietany lub jogurtu... Gdyby nie zawartość tłuszczu to bym ją jadła bez przerwy :D Moja ulubiona sałatka: duży ogórek, duża cebula, dwa duże pomidory i prostokątne opakowanie fety w kostkę, do tego puszka kukurydzy Bonduella i puszka tuńczyka w oleju (odlać nadmiar oleju) oraz spora ilośc tymianku. Goście się zajadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sałatek. A ja bardzo lubię kanapki z masłem i serem fetą + pokrojony pomidor ( bez soli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja pierdziu...
jestem tolerancyjna, rozumiem analfabetyzm to pewna ułomność, ale SERU?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja pierdziu...
a nie sorrka sprawdziłam w słowniku i forma,-seru...jest całkowicie poprawna.Sori🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprocz w/w ser feta w zapiekankach sie pysznie rozpuszcza :) np. zapiekanki typu grecka moussaka, gdzie masz warstwy baklazana lub cukinii, pomidorowy sos, mielone mieso i FETA. mozna pokruszyc troche na jajka (a la omlet) z warzywami, mozna uzyc do tarty warzywnej (na tej samej zasadzie). dla mnie 'kanapki' typu gruby plaster fery i gruby plaster pomidora (bez chleba) to miod w gebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja kocham ser feta :D A więc daje jego do sałatek/surówek typu grecka lub inne kompozycje. Robie taką zapiekanke : cukinie, 1 bakłażan, 1 duża biała cebula sałatkowa, 2 ząbki czosnku, 3-4 łyżki oliwy, sól, pieprz, 2 łyżki koncentratu pomidorowego, 1 puszka pomidorów (850 ml), 1 łyżeczka ziół prowansalskich, 2 łyżeczki bulionu w proszku, 2-3 łyżki czarnych oliwek, feta Warzywa myjemy, kroimy na kawałki, smażymy na oleju. Cebulę i czosnek kroimy w niezbyt drobną kostkę, dodajemy do warzyw, a gdy się zeszklą, przyprawiamy solą i pieprzem. Dodajemy koncentrat, zasmażamy, wlewamy pomidory wraz z sokiem, podgrzewamy, mieszając i rozdrabniając pomidory. Zagotowujemy, dodajemy zioła i bulion, gotujemy 8-10 minut na małym ogniu. Mieszamy z oliwkami, przyprawiamy do smaku. Warzywa przekładamy do formy, posypujemy pokruszonym serem, zapiekamy pod rozgrzanym grillem (4-5 minut).. Albo takie pulpeciki: 1 kg ziemniaków,200 g fety,6 dymek,pęczek koperku,2 jaja,sok z 1 cytryny,czarny pieprz,3-4 łyżki mąki Ziemniaki myjemy i gotujemy w mundurkach w osolonej wodzie. Gdy będą miękkie, odcedzamy, obieramy ze skórki i zgniatamy. Mieszamy z feta, dodajemy drobniutko posiekaną dymkę, koperek, jajko i sok z cytryny, doprawiamy pieprzem. Jeszcze raz starannie mieszamy. Masę wstawiamy na ok. 1 h do lodówki. Po wyjęciu formujemy nieduże kulki, każdą z nich lekko płaszczymy i oprószamy mąką. Na patelni rozgrzewamy oliwę. Pulpety smażymy z obu stron, aż nabiorą złotego koloru. Albo mój ulubiony dip 10 dkg sera feta,10 dkg białego sera śmietankowego lub homogenizowanego naturalnego,10 dkg dobrej śmietany,10 dkg majonezu,czosnek granulowany 1 łyżeczka (możesz dac 1-2 ząbki startego),zielenina np. szczypiorek Wszystkie skladniki sosu utrzeć dokładnie końcówką miksującą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uga buga
Ja uwielbiam : -sałata lodowa w kawałki -kawałki fety -sos do sałatek Knorr paprykowy = MEGA PYSZNA ZDROWA WITAMINOWA SYCĄCA WYŻERKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie na szopską mówi się grecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli że szopska to grecka bez sałaty? Hmm... może i racja ;) Mnie tam wogóle nazwa szopska nie bardzo pasi, bo jakaś taka dziwna jest (Kim byli właściwie ci szopowie? :P :D ) ale na szczęście z reguły i tak robię ją z sałatą (lodową) więc wszystko gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okoko88
Szopska nie jest z fetą. Do szopskiej dodaje się zwykły biały ser, aczkolwiek musi być bardzo tłusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli uznamy że szopska
jest bułgarska, to nie zwykły biały ser, tylko bułgarski sirene, o ile się nie mylę ;) Jednak różni się od naszego białego sera... Temat stary, ale co tam, napiszę, bo uwielbiam fetę i też dodawałabym ją do wszystkiego, gdyby nie to, że prawdziwa feta jest u nas jednak dość droga... A wyrób fetopodobny "Favita" na przykład, ma niewiele wspólnego z oryginałem... W każdym razie, mi feta pasuje przede wszystkim do pomidórów (mogę ją tak jeść na kanapce, albo w sałatce z cebulą, albo w postaci zapiekanej: plaster fety, na to starty świeży pomidor, na wierzch rozbite jajo i do piekarnika), ale także do szpinaku (z czosnkiem) i brokułów (z czarnymi oliwkami). Dodaję do tarty z cukinią i papryką, a także do "pierożków" z ciasta francuskiego (wtedy dodaję jedynie pieprz czarny świeżo mielony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio podpatrzyłam w jednej z krakowskich restauracji le Scandale ciekawą przystawkę z serem feta w roli głównej. Mianowicie było to kawałek tego przepysznego sera zrobiony na ciepło w miodowej panierce z sezamem podany z szybka parmeńską...bardzo smaczne połączenie, warto się skusić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Czemu wszędzie tj a wszystkich topicach reklamujesz tę knajpę?????wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo można fetę przechowy
jak długo można fetę przechowywać po otwarciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
A ja uwielbiam taka sałatkę: Liscie sałaty(rukola jak ktoś lubi, młody szpinak) na to pokrojona w kostke feta i arbuz garsc nasion granatu młode listki mięty i dressing z octu balsamicznego i oliwy Robie prosto na talerzu(nie warto robić w misce i mieszać, bo robi się z niej bałagan i traci walory wizualne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×