Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zainnteresowana

sprzedaż na allegro

Polecane posty

Gość zainnteresowana

chciałabym sprzedawać ciuszki na allegro moje pytanie czy muszę otworzyć działalność gospodarczą i sklep internetowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnbgfnfghn
jeśli to będą rzeczy używane twoje to nic nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...przekupka...
sklepu internetowego nie, dzialalnosc tez raczej nie jest konieczna, ale jesli twoje dochody przekrocza jakas tam kwote, nie jestem pewna czy to 1000zl miesiecznie, czy za jeden towar... wiem ze jest cos takiego, ze musisz za to zaplacic podatek. ja sprzedaje i nawet sie oplaca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawcaaaa
1. Nie płaci się podatku ani dochodowego, ani od czynności cywilnoprawnych, jeżeli sprzedaje się rzecz używaną ponad 6 miesięcy, a kwota jednej transakcji nie przekracza wartości 1000zł. Nie istnieje też obowiązek składania deklaracji w związku ze sprzedażą. 2. W przypadku kiedy kwota jednej transakcji przekroczy 1000zł, a sprzedawany towar był używany (w twoim posiadaniu minimum 6 miesięcy) należy zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych w terminie 14 dni od daty sprzedaży. Podatek ten wynosi 2% kwoty za jaką sprzedałeś daną rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWUNIA1981
OWSZEM SPREADZ NA ALLEGRO SIE OPLACA JA SAMA W CIAGU 3 MIESIECY BO ZACZELAM SPRZEDAWACA WCZESNIEJ TYLKO KUPOWAŁAM ZAROPBIŁAM PONAD 600 ZŁ A WSZYSTKO ZA RZECZY UZYWANE KTORE MI PO PROSTU BYLY NIEPOTRZEBNE, TYLKO WYSTAWIAJ CENY REALNE DPBRZE OPISZ TOWAR I NIE ZNIECHECAJ SIE JAK TKOS NIE KUPI CZEGOS TYLKO WYSTAWA PONOWENI JAK JUZ MOWIE JA NIEWIEDZIALAM ZE MI TAK DOBRZE POJDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×