Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ZATSANAWIAM SIE NAD TYM

WEGETARIANIZM KTO ZA, A KTO PRZECIW??

Polecane posty

Gość nauka o weganiźmie
-należy przyjmować wit b12 - w postaci żywności wzbogacanej- prawie każde melko roslinne jest wzbogacane tą witaminą ogólnodostępne są suplemetny z ta wit. -dbać o witaminę d - ta również wzbogacane są prawie wszystkie mleka, suplementy również dostępne -reszta jest w roślinach trzeba zwracać uwagę aby często spożywać posiłki z roslin zaiwerające wapń, żelazo ( głównie w roślinach strączkowcyh, zielonych), -oraz kwasy omega (dobre proporcje omega 3/6 ma olej rzepakowy, oliwa z oliwek) -spozywać orzechy w których sa rozmaite minerały!!! weganizm to wybór i jeśli ma byc on słuszny to należy spoźywać posiłki w/g piramidy wegańskiej i dbac o powyższe składniki odżywcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast ty ze swoją postawą bez cienia watpliwości jesteś już ofiarą własnych uwag jak i ogólnie przyjętego duchowego kanibalizmu. Czyż byś nie wiedział nic o drabinie tych co nazyają ludzką masę i mięsożerce /bydłem czy barankami bożymi ? Myślisz że to tak tylko dla jaj? Jedna mądra istota powiedziała "Kto mądrze żyje nie musi obawiać się śmierci i nie trafi do królestwa nazywanego bożym" Najwyraźniej kazdy ma wybór ale nie każdy z niego korzysta i nie ma wymówki że nie umie. Co do Jadu to soryyy ale jad jest cudownym lekarstwem i plując nim w ciebie musiałabym chcieć cię uzdrowić, a nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauka o weganiźmie
jeśli wegaznim spełnia powyższe wymagania to jest to dobry wybór diety i odwalcie sie od tego, to że wam się coś nie podoba to nic nie znaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistaszek :)
Jeszcze jest kwestia tego ze czlowiekowi nie jest potrzebne tyle białka ile pochłania. uczepili się jakiegoś białka a jak niekorzystny wpływ ma padlina na cały organizm to już ich nie interesuje. A żryjcie co chcecie, niech wam gnije w dupskach i śmierdzi z tych niedoinformowanych ryjów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauka o weganiźmie
-należy przyjmować wit b12 - w postaci żywności wzbogacanej- prawie każde melko roslinne jest wzbogacane tą witaminą ogólnodostępne są suplemetny z ta wit. -dbać o witaminę d - ta również wzbogacane są prawie wszystkie mleka, suplementy również dostępne -reszta jest w roślinach trzeba zwracać uwagę aby często spożywać posiłki z roslin zaiwerające wapń, żelazo ( głównie w roślinach strączkowcyh, zielonych), -oraz kwasy omega (dobre proporcje omega 3/6 ma olej rzepakowy, oliwa z oliwek) -spozywać orzechy w których sa rozmaite minerały!!! jeśli wegaznim spełnia powyższe wymagania to jest to bardzo dobry wybór diety na całe zycie i odwalcie sie od tego, to że wam się coś nie podoba to nic nie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistaszek :)
effka_777- ale jak piszą jedzący mięcho to już nie widzisz ? wyprowadzą człowieka z równowagi, a później się czepiają :-o Ja ją rozumiem że się wkurrr, mam za sobą nie jedną przepychankę z padlinożercami ale wiem że takie dyskusje nie mają żadnego sensu, bo nie potraficie przyswoić najoczywistszych informacji. Macie na swoja obronę, obronę talerza z padliną tylko stek bzdur niczym nie popartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrącę słówko:)
Neutrina juz sie nie dziwie, dlaczego WHO uznało wegetrarianizm za chorobę psychiczną, jesteś świetnym naa to przykładem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistaszek :)
Ubolewają nad zmaltretowanym pieskiem a po chwili zasiadją do talerza pełnego zwłok :-o to jest chore !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po fasoli to sie pierdzi
jak ta lala ;) ja jestem wszystkożerna wege jedzą to co jedzą , ale niech mnie nie gonią za to ,że akurat lubie mięsko a najchętniej tatara ;) ja się nie wtrącam w ich życie i niech mnie oni też zostawia w spokoju a takie teksty "jesz padlinę" człowiek jest roślinożerny mnie nie ruszają , ciekawe jak ludzie epokę lodowcową przeżyli ? wg was pewnie topili lód i gotowali w nich wykopane spod 10 metrów korzonki i nie złowili ani rybki i żadnego zwierzątka nie upolowali? człowiek od zarania dziejów żarł fasole soje kukurydzę nawet jak człowiek ognia nie ujarzmił to wpierdalał na surowo :D darujcie sobie teksty o wegetarianizmie to jest wasza sprawa ale nie nawracajcie nikogo na siłę , ja jem mięso wy strączki i każdy niech pilnuje własnego nosa, jednym służy innym nie a dla innych to odskocznia od normalnej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistaszek :)
wtrące słowko- Światowa Organizacja Zdrowia nie wydała żadnego oświadczenia, dokumentu, etc. sugerującego zależność między dietą wegetariańską lub restrykcyjną a chorobą psychiczną. Zarówno główna grupa diagnostyczna klasyfikacji ICD 10 (zaburzenia osobowościowe i zachowania osób dorosłych) F60-F69 ani kategoria F63.8 nie zawierają żadnych odniesień do jakichkolwiek preferencji żywieniowych. Ich treść nie wiąże się w żaden sposób z dietą wegetariańską lub surową. Co więcej, wspomniany fragment klasyfikacji ICD-10 odnosi się do znaczących klinicznie zaburzeń osobowości i zachowania. Nie jest właściwym rozpatrywanie sytuacji, w których osoba stosuje dietę wegetariańską w kategoriach zaburzeń zachowania. Omawiany fragment ICD-10 nie ulegał zmianom od 17 lat. Powyższe definicje można odnaleźć na stronie http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sprostowani e-who-dementuje-ze-wegetarianizm-choroba-psychiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po fasoli to sie pierdzi 2
po fasoli to sie pierdzi masz rację, ja jestem weganką a ten wątek zostal zalożony przez osoby którym wege, weganim przeszkadza nie wiadomo dlaczego hmmm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fistaszek wiesz co
to nie noś butów ze skóry , chustek jedwabnych czy krawatów(jedwabniki to też żyjątka) i chirurgowi powiedz po wypadku żeby ciebie nie zszywał nićmi rozpuszczalnymi (tylko się da z jedwabiu i jelit wyprodukować bo to proteiny czyli białka rozpuszczalne)i wystaw transparent przed filharmonia , najlepsze struny z w instrumentach są z jelit owczych i końskich , smyczek natomiast z końskiego włosia ;)nie używaj mydła bo do jego produkcji używa się głównie tłuszczu zwierzęcego tak jak do kremów i balsamów odpuść sobie wiele leków a nawet perfumy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
samo zabicie nie jest jakimś wyjątkowym cierpieniem czy to zwierzęcia czy człowieka. cierpienia często występują przed procesem zabicia - -przeworzenie koni tak, że gnija im nogi żywecem podobnie z innymi zwierzętami -maxymalne ograniczenie poruszania krów w mleczarniach -mechaniczne karmienie np. krów często karmami zawierającymi krowy i itd. -podawanie ogromnych dawek hromonow i antybiotyków co jest niezdrowe dla zwierząt i ludzi którzy je jedzą -chów klatkowy kur- pole dla jednej kury wielkosći a4 -zwierzęta głosu nie mają, ludzie krzywdza siebie nawzajem okrutnie i wykorzystują, niewyobrażalne rzeczy dzieja się ze zwierzętami które nie mogą się poskarzyć ani uciec to tylko tak pobieżnie śmierć nie jest straszna czy to dla człowieka czy zwierzęcia straszne są cierpienia na które cżłowiek skazuje zwierzęta często żeby jak najwięcej oszczędzić, jak najmniej się narobić, jak najabrdziej zwiększyć wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
fistaszek wiesz co to nie noś butów ze skóry , chustek jedwabnych czy krawatów(jedwabniki to też żyjątka) i chirurgowi powiedz po wypadku żeby ciebie nie zszywał nićmi rozpuszczalnymi (tylko się da z jedwabiu i jelit wyprodukować bo to proteiny czyli białka rozpuszczalne)i wystaw transparent przed filharmonia , najlepsze struny z w instrumentach są z jelit owczych i końskich , smyczek natomiast z końskiego włosia nie używaj mydła bo do jego produkcji używa się głównie tłuszczu zwierzęcego tak jak do kremów i balsamów odpuść sobie wiele leków a nawet perfumy weganie nie nosza skórzanych butów, ani jedwabiu kremy balsamy i perfumy używają dla wegan !!!!! nici chirurgiczne jesli chodzi o ratowanie życia to nie maja nic przeciwko rzeczom pochodzenia zwierzęcgo skoro ratują życe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę byc wege ja wy
nie raz słyszałam teksty o tym jak ty możesz to jeść gdy zamawiałam jakieś mięsne danie przy znajomych wegetarianach, jeśli mam byc taka jebnięta jak przecietny wege to dziekuję za troske ale boje sie o swoją psychikę i zostaje na normalnym żywieniu ;)i normalnym człowiekiem, wiesz ,ze Hitler też był wegetarianinem ? a kto cie głupia cipo goni ? po fasoli to sie pierdzi- żryj ty co chcesz, nalega ktoś abyś zmieniła diete ? to jest tylko wymiana poglądaów na forum nikt cie do niczego nie zmusza !!!! tak to jest jak sie wpie**ala codziennie zwłoki to sie ma trudnosci z senswonym mysleniem. ty masz trudności z kultura i poprawnym formułowaniem myśli , podejrzewam ,że gazy jelitowe podeszły do mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vegenas
jesli chodzi o ratowanie życia to nie maja nic przeciwko rzeczom pochodzenia zwierzęcgo skoro ratują życe pierdolony hipokryta tylko tak twierdzi , jebnięci z was ludzie i hipokryci , wege ale wybiórczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
weganie nie nosza skórzanych butów, ani jedwabiu kremy balsamy i perfumy używają dla wegan !!!!! nici chirurgiczne jesli chodzi o ratowanie życia to nie maja nic przeciwko rzeczom pochodzenia zwierzęcgo skoro ratują życe są kosmetyki dla wegan : kremy , balsamy , mydła, nawet podłady szminki wszelkiego radzaju kosmetyki są one certyfikoane jak np. alterra z rosmana albo po prostu ludzie czytają skałdy i widzą że mydło jest z tłuszczu palmowego a nie zwierzęcego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas hipokrytko/to
masz pewność ,że ta owieczka czy jedwabnik się nie męczył zanim zrobili z tego nitke chirurgiczną !!!!! nici chirurgiczne jesli chodzi o ratowanie życia to nie maja nic przeciwko rzeczom pochodzenia zwierzęcgo skoro ratują życie sami sobie zaprzeczacie , ja nikogo nie namawiam ,żeby jadł mięso ale wy odczepcie sie od tych co nie chcą przejść na wegetarianizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro padlinożercy idoktrynują i chca wmówić ludziom innej woli że muszą coś żreć ,bo oni tak chca i tu piszą różne mega bzdury zwłaszcza typu / BO WSZYSCY TO WIEDZĄ ŻE MIĘSO JEST ZDROWE/ Mięso może i jest zdrowe natomiast ludzie którzy je spożywają często nie. I takie powiedzenie " LUDZIE JEDZCIE GÓWNO MILIARDY MUCH NIE MOGĄ SIĘ MYLIĆ "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
ja jako veganin i wszyscy mi znani wege i weganie (polscy i nie polscy) nie mają nic przeciwko używania składników zwierzęcych do produkcji leków czy narzędzi lekarskich ratujacych zdrowie i życie ludzkie jak i innych zwierząt a jeśli sa inne głosy to jest zwykły trollizm próbujący zdyskredytować środowisko wege/wegan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
wszystko oprócz leków/ narzędzki lekarskich jesteśmy w stanie zastąpić rzeczami nie pochodzącymi od zwierząt i choć nie zawsze się nam to udaje to do tego dążymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam tak samo
Kittie Nie jestem ani za ani przeciw. Jestem mięsożerna ale nie krytykuje wegetarian. Nie podoba mi się tylko to, że oni bardzo często z niesmakiem a czasem wręcz z pogardą patrzą na tych "mięsożerców"! ja jednak wolę normalna i dobrze zbilansowana dietę i jestem przeciw dietom wegetariańskim ponieważ nie są zdrowe i nie dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych jak pełnowartościowe białko czy B12 a to ,że ktos nie rozumie tematu i nawraca to jego problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
uważam tak samo naukowcy zbadali i tylko witaminy b12 nie jesteśmy w stanie dostarczyć z roślin, z tym białkiem to nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci zjadacze roślinek
jacyś strasznie agresywni są, bo wiadomo, że jak człowiek głodny to zły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witariański hipokryta
wege hipokryci to się nie leczcie i nie chodźcie do szpitala , co to za wybiórczość ? sami siebie dyskredytujecie bo jak chodzi o wasze zycie i zdrowie to niech zwierzatko pocierpi tak? to równoznaczne z tymi co się uzalają nad pieskami a zjedza potem kotleta czyz nie? jesteście hipokrytami ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vegenas
spadaj trollu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wychodzi że i ci i ci
są hipokrytami, a ja nie jem nic i żyję. Polecam dietę anoretyczną, po co ma w waszych jelitach zalegać zgniłe mięso i warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wychodzi że i ci i ci
*anorektyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci zjadacze roślinek jacyś strasznie agresywni są, bo wiadomo, że jak człowiek głodny to zły No bo widzisz i siła z celulozy płynie.Ale to nie agresja tylko umiejętności samoobronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witariański hipokryta
ci zjadacze roślinek jacyś strasznie agresywni są, bo wiadomo, że jak człowiek głodny to zły Hitler tez był wegetarianinem ;) brzydził się konia i jazdy na nim dlatego woził sie limuzynami m in kiedy inni dyktatorzy i tyrani uwielbiali piekne konie , ludzi kazał mordować dla chorej ideologii , poczytajcie "rozmowy z katem"(za moich czasów obowiązkowa lektura) ponownie jak w to nie wierzycie :( chyba diety wege prowadzą do pomieszania zmysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×