Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magdasn

Co mam zrobic z egzema na dłoniach?

Polecane posty

ja sie meczylam 5 lat..koszmar..czasami rece byly tak popękane ze nie moglam utrzymac kubka w rekach..do czasu kiedy zaczelam uzywac zwykly hydrocort taki w zielonej tubce,do tego pani farmaceutka zaproponowala krem do rak Kermuren z 10% mocznikiem .Zuzyłam tego pare tubek ,rece smarowalam non stop na zmiane. Raz krem ,raz masc..po 2 miesiacach zaczelam normalnie funkcjonowac,a suche dlonie smaruje kremem dove do bardzo suchej skory. Od poł roku mam spokoj:) czasami cos sie zaczyna to od razu ciach hydrocortem:) a musze jeszcze napisac ze elocom jest dobry ale tylko na chwile i niszczy caly kolagen a rece wygladaly tak strasznie ze wstydziłam sie złapac poreczy w autobusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takze przechodzilam ta ciezka chorobe codziennie tabletki,mascie itp ale to pomoglo mi tylko na chwile kiedys poszlam do normalnego lekarza i zaczelam czytac ulotki i tam wlasnie znalazlam takie cos jak ImpuPro300 jest to badanie krwi za ktto jesc np.czarna herbata,Indyk,ryby,orzechy ,pieprz czarny co prawie codziennie jadlam bylo mi nie wskazane i po tych badaniach przestalam to spozywac i juz po tygodniu widzialam rezultaty nie drapalam sie,i o dziwo nie wychodzilo wiecej teraz tj juz 10 lat jak unikam tych przetworow na rekach nie mam nic zapomnialam juz jak ta choroba dziala to naprawde skuteczne a dawniej spalam w rekawiczkach bawelniannych mialam okropne rany na rekach nie umialam normalnie otworzyc rak bo zaraz krwawilam to bylo cos okropnego gdy jestem w polsce na odwiedzinach i jem ta wspaniala polska kielbase a w niej jest duzo pieprzu to po paru dniach znowu zaczynaja mnie swedzic rece to juz wiem ze to koniec z kielbasa i nie jem jej i swedzenia nie mam wiec zalecam te badania takze innym bo to naprawde pomaga.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takze przechodzilam ta ciezka chorobe codziennie tabletki,mascie itp ale to pomoglo mi tylko na chwile kiedys poszlam do normalnego lekarza i zaczelam czytac ulotki i tam wlasnie znalazlam takie cos jak ImpuPro300 jest to badanie krwi za ktto jesc np.czarna herbata,Indyk,ryby,orzechy ,pieprz czarny co prawie codziennie jadlam bylo mi nie wskazane i po tych badaniach przestalam to spozywac i juz po tygodniu widzialam rezultaty nie drapalam sie,i o dziwo nie wychodzilo wiecej teraz tj juz 10 lat jak unikam tych przetworow na rekach nie mam nic zapomnialam juz jak ta choroba dziala to naprawde skuteczne a dawniej spalam w rekawiczkach bawelniannych mialam okropne rany na rekach nie umialam normalnie otworzyc rak bo zaraz krwawilam to bylo cos okropnego gdy jestem w polsce na odwiedzinach i jem ta wspaniala polska kielbase a w niej jest duzo pieprzu to po paru dniach znowu zaczynaja mnie swedzic rece to juz wiem ze to koniec z kielbasa i nie jem jej i swedzenia nie mam wiec zalecam te badania takze innym bo to naprawde pomaga.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takze przechodzilam ta ciezka chorobe codziennie tabletki,mascie itp ale to pomoglo mi tylko na chwile kiedys poszlam do normalnego lekarza i zaczelam czytac ulotki i tam wlasnie znalazlam takie cos jak ImpuPro300 jest to badanie krwi za ktore musilam zaplacic 300DM/bo mieszkam w niemczech/i w tych badaniach wyszlo ze to co lubie jesc i jem prawie codziennie jest dla mnie szkodliwe np.czarna herbata,Indyk,ryby,orzechy ,pieprz czarny koperek ktory uwielbiam prawie codziennie jadlam i codziennie pilam herbatke bylo mi nie wskazane i po tych badaniach przestalam to spozywac i juz po tygodniu widzialam rezultaty nie drapalam sie,i o dziwo nie wychodzilo wiecej teraz tj juz 10 lat jak unikam tych przetworow na rekach nie mam nic zapomnialam juz jak ta choroba dziala to naprawde skuteczne a dawniej spalam w rekawiczkach bawelniannych mialam okropne rany na rekach nie umialam normalnie otworzyc rak bo zaraz krwawilam to bylo cos okropnego gdy jestem w polsce na odwiedzinach i jem ta wspaniala polska kielbase a w niej jest duzo pieprzu to po paru dniach znowu zaczynaja mnie swedzic rece to juz wiem ze to koniec z kielbasa i nie jem jej i swedzenia nie mam wiec zalecam te badania takze innym bo to naprawde pomaga a w polsce robia takze te badania ale nie wiem ile kosztuje TO NAPRAWDE POMAGA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3535
Jadwiga 46 uwazaj na zastrzyki DIPROPHOS bralam je kilka lat na astme , pomagaly tez na egzeme i nabawilam sie ostoporozy. Jest to silny steryd, masci sterydowe to przy tym maly pikus. Mozesz brac jakis czas , aby nie za dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzemiczka
Dziewczyny, mi na problemy z egzema pomogl krem intenstywnie regenerujacy na stopy Avonu. Zaczelam go stosowac, egzeme mialam na lewej ręce od 2 lat - znikala tylko na kilka dni. Jak zaczelam stosowac ten krem na stopy to mi zniknela egzema z lewej reki. Nie wiem czy w tym kremie jest jakis dobry skladnik, czy po prostu tlusta warstwa zostaje na rekach tak dlugo, ze hamuje dojscie alergenom. sprobujcie, moze Wam tez pomoze. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo_nidka
A czy ktoś z was spróbował wyleczyć egzemę za pomocą olejku z krzewu herbacianego? Według dostępnych informacji ma on właściwości lecznicze i stosowany jest w leczeniu schorzeń dermatologicznych np. grzybica, łuszczyca. Podobno jest silniejszy niż penicylina czy ktoś ma doświadczenia z tym produktem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamana!!!! Mam tą pioruńską jak czytam egzemę. Nie byłam jeszcze u lekarza ale z tego co czytam i widzę na zdjęciach to jest to. Oczywiście nie mam tego tak bardzo zaawansowanego. Bodajże trzeci raz w przeciągu ostatniego półrocza pojawiły mi się te pęknięcia. Na prawym kciuku zaraz koło paznokcia mam rankę i ogólnie skóra dłoni jest szorstka i są też pęknięcia na kostkach. Teraz już chodzę z tym jakieś 3 tygodnie. A i nosie też mam takie pęknięcia. Strasznie boli. Bo szybko się zrastają/zasychają ale równie szybko pękają brrr. To w nosie to mam już ze dwa lata z przerwami oczywiście. Myślałam że to jakaś nadżerka tak mi też lekarz powiedział i kazał smarować Triderm ale nie pomaga. Jestem załamana bo już choruję przewlekle na inną chorobę i mam dość leków i lekarzy, Nie wiem skąd to chorósko mogło się wziąć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek.. ... ..
mam następujący problem, suchą popękaną skórę na rękach, bardzo swędzi i kiedy myją ręce w ciepłej wodzie odczuwam niesamowity ból, miałam to w zaszłym roku również na rękach a dwa lata temu na całym ciele brzuchu, nogach, rękach wszędzie, leczono mnie na świerzb bez widocznej poprawy aż 3 miesiące, pani dermatolog bała się dotknąć, z za biurka na odległość 2 metrów wmówiła mi, że to świerzb, przeszło kiedy zmieniłam proszek na stary, niestety uczulenie? wraca w sezonie zimowym kiedy pojawiają się cytrusy, mandarynki i pomarańcze, zawsze dokładnie myję ręce kiedy obiorę jakiegoś cytrusa, ale tym razem nie podziałało i znowu mam problem z rękami, przemywam wodą utlenioną, smaruje trybiotykiem i mam nadzieję że to cholerstwo da za wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jeśli to nie egzema?
Nie każdy wyprysk, plamy, czy swędzenie na dłoniach i okolicach to egzema. Bardzo często jest to alergia (również na popularne mydła, w skład których w szczególności wchodzi Sodium Laureth Sulfate bądź Sodium Lauryl Sulfate), albo - grzybica. Clotrimazolum/nizoral/citrosept łagodzą/leczą problemy grzybicze; Zaś na alergię - działa jedynie odstawienie alergenu. Leczenie ran można przeprowadzić używając maści Alantan Plus, lub kupując na stronach internetowych z naturalnymi kosmetykami alantoinę w proszku, do tego d-panthenol, kwas hialuronowy, i mocznik. Efekty godne polecenia (mieszanka alantoiny, d-panthenolu i żelu hialuronowego powstałego z połączenia mało i dużo cząsteczkowego kwasu sprawdza się świetnie na oparzenia - na następny dzień prawie śladu nie ma, nie ma więc też blizny, bądź jest bardzo mało widoczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój Maż ma egzemę
na dłoniach od drawie dwóch lat. Brał już : Elocom , Solcoseryl, Triderm, Zyx, Xyzal, Metronidazol, Zinalfat, Aerius , Protopic . I jeszcze kilka innych. Odwiedziliśmy 5 różnych dermatologów i na NFZ i prywatnie. Przez ten czas nasi "pseudo lekarze" uzaleznili go od stedydów, bardzo utył, przyplątal się zapalenie posterydowe. Dopiero obecna Pani doktor wniosła coś pozytywnego. Przygotowała nas na ostry nawrót po bezwględnym dstawieniu sterydów ale mija on już powoli. Na ten momen Mąż jest leczony : Maścią robioną, sorkoserylem (od czasu do czasu), zinalfatem, trybiotykiem oraz używa : excipial protect i excipial repair ew. kozie mleko z ziaji lub cetaphil. Mydełko ma z oilatum. Maż miał robione testy płatkowe ale nic nie wyszło, chociaż IgE było bardzo podwyższone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po odstawieniu sterydów (te maści do nich należą) jest gwałtowny nawrót choroby , są egzemy których latami nie da się wyleczyć ale można zaleczyć , przykładem jest mój mąż ,po odstawieniu sterydów byla masakra , sama niekonwencjonalnie go leczę , naturalnymi środkami według M.Treben i Dr. Budwig efekt niesamowity i działa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alabez kota
Witajcie. Ja egzemę mam od pół roku. Przez pierwsze 2 m-ce sądziłam, że to jakieś tam podrażnienie, uczulenie, które samo przejdzie. Nie wiem, czy to ma związek, ale pierwsze oznaki pojawiły się po zmianie płynu do naczyń na Ferry ( do tej pory stosowałam od lat Pur ) Fakt, że nie lubiłam sprzątać, myć w rękawicach - mam drobne dłonie i wszystkie rękawice są na mnie sporo za duże. Ale kiedy po tych dwóch m-cach robiło się coraz gorzej wybrałam się da dermatologa - dostałam sterydową maść i ZYX do łykania. Żadnych rezultatów. Teraz dostałam od pani doktor Clemastinum WZF do łykania na noc ( lekko ułatwia zasypianie i zmniejsza drapanie), maść Bedicort G 2xdziennie i jakąś maść robioną do smarowania na noc i spania w rękawiczkach, bo brudzi i farbuje paznokcie. Do tego zakupiłam do codziennego użytku kosmetyki Emolium - żel i płyn pod prysznic, balsam do ciała, krem specjalny i blokujący do rąk ( zapomniałam napisać, że mam tylko na wewnętrznej stronie dłoni ). Do mycia rąk kupiłam mydło Biały Jeleń i takiż proszek do prania. Teraz zamówiłam przez internet z serii hypoalergicznej Białego Jelenia szampon, płyn do prania, płyn do płukania, do naczyń, bo jednak dużo tańszy niż Emolium czy Ivostin. Zastanawiam się jednak, czy np. szampon, pianka do włosów, lakier, kremy do twarzy itp również mogą uczulać czy pogarszać te objawy? Jak na razie bo stosowaniu tego, co pisałam wyżej nie widać większej poprawy. Może jak już dostanę to co zamówiłam, to jeśli uderzę z każdej strony, to jakoś zadziała. Dodam jeszcze, że już nic nie sprzątam i nie zmywam bez rękawic, jedynie kontakt z czystą wodą. Jeśli coś wiecie na temat mojego pytania będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jemro
egzema nie jest zarażliwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzemaa
ja mam egzeme juz kilka lat i mimo ze byłam u wielu dermatologów i brałam różne mazidła i tabletki to nic nie pomagało. ale gdy poszłam do apteki i poradziłam się to dali mi krem "emolium" 30 zł za tubkę . mi pomaga . po tygodniu zaczęło dopiero schodzić ale plus że ręce przestały swędzieć ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alabez_kota
Serię Emolium poradziła mi dodatkowo do dermatolog - aby wyeliminować ewentualnie uczulajace inne kremy do rąk. Ale ja dodatkowo zakupiłam z Emolium również żel i olejek do kapieli, balsam do ciała po kapieli ( te, które stosowałam do tej pory też mogły uczulać ) no i kremy do rąk. Generalnie na dzień dzisiejszy stosuję głównie kosmetyki i środki czystości hipoalergiczne - Emolium, Ivostin oraz wszystko z Białego Jelenia ( szampon, proszki do prania, płyny do prania i do płukania, płyn do naczyń, żel pod prysznic i szampon do włosów ). No i rękawice z wkładką bawełnianą i rękawiczki bawełniane do kremów i maści, z którymi już się nie rozstaję. Nie mniej jednak nie da się wyeliminować wszystkiego - kosmetyki do twarzy - kremy pielęgnacyjne, czy inne upiększające mam "normalne", to samo jeśli chodzi o jakąś piankę czy lakier do włosów - ciężko używać tych kosmetyków w rękawicach. Odstawiłam maści sterydowe, gdyż zaczęłam mieć po nich ogromne problemy z twarzą - pojawiło się mnóstwo trądzikowych zmian - w okresie dojrzewania nigdy czegoś takiego nie miałam. A tu nagle kilkanaście sztuk na twarzy i szyi. Masakra. Nie wychodziłam z domu przez tydzień i leczyłam twarz kolejnymi maściami. Jesli chodzi o dłonie, to nie zniknęło mi to dziadostwo całkiem, ale jest troche lepiej. Nie złazi mi skóra z palców, a w miejscu najbardziej rozognionym powoli się dłoń wygładza. Pojawiają się pojedyncze kropeczki pod skórą, ale już tak nie swędzą i nie robią się rany. Ale z kremami Emolium nie rozstaję się już. Minus tego jest taki, że to droga kuracja - kremy do rąk po ok. 20zł, to samo balsamy czy żele. Kilka sztuk i 200zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na doraźne stosowanie bardzo
skuteczna jest tzw złota maść, tylko że ona jest na receptę - robiona maść z apteki - z substancji aktywnych ma neomycynę i hydrokortizon, a oprócz tego lanolinę i wazelinę i chyba jeszcze coś natłuszczającego Skuteczna jest - po kilku dniach smarowania zmiany są prawie zaleczone. ale jak powiedział mi dermatolog - egzema to alergia kontaktowa - trzeba unikać teg oc podrażnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alabez_kota
Wczoraj byłam u dermatologa na kontroli I dowiedziałam się, że to może nie być egzema lecz ŁUSZCZYCA KROSTKOWA .... I znów jakieś nowe lekarstwa w postaci maści gotowej + ta robiona, którą miałam poprzednio. Ale dostałam skierowanie na konsultację i ewent. pobranie wycinka do badania do kliniki dermatologii w Łodzi. Termin 11 kwietnia. Tam zbierają się na konsylium wszyscy lekarze i debatują. Ciekawa jestem co z tego wyniknie. Ja mam zmiany na lewej dłoni od wewnątrz i nad lewą piętą też od strony wewnętrznej. Skąd tam??? Tego zupełnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczony
chodze do drmatologow już kilka lat bez skutku mam egzeme na palcach smaruje masciami od dermatologa ale albo nie pomagają albo pomagają ale na krótko brałem leki od uczulenia masci pamietam tylko te nazwy flucinar n clorabederm bedikol są to sterydy ale cuż ratuje sie jak mogę może pomocy jak to wyleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaniliova
egzemy nie da się zlikwidować !! można zapobiec na jakiś okres i ona znowu wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska16
Witam ja tez mam egzeme na dloniach i po miedzy ich palcami na internecie poczytalam o ZYWORODCE PIERZASTEJ jest to roslina z ktorej robi sie masci kremy soki jest lecznicza nawet nie wiedzialam. Mama miala ja kiedys na oknie ale pozbyla sie jej.Kupilam zel z zyworodki i krem naprawde rece nie do poznania popekane miejsca zniknely skora zrobila sie gladka czasem jeszcze jakas chrostka wyjdzie ale staram sie nie drapac wlasnie krem sie konczy ale zaopatrze sie dalej i dokupie sok mozna go wcierac w dlonie, jest sto razy lepiej teraz po tych produktach, nadmieniam naturalnych, niz po sterydach, tej chemi ktora przez 3 lata bralam bez skutku. Cierpliwie smaruje dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska16
POCZYTAJCIE ( ZYWORODKA PIERZASTA) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzema1
Witam wszystkich, z tą uciążliwą przypadłością niestety męczę się od około 30 lat, odwiedziłem chyba wszystkich lekarzy w województwie i nie tylko, diagnoza ta sama „egzema i żaden z lekarzy nie był w stanie określić podłoża choroby, mnóstwo badań i testów, a problem jak był tak pozostawał, czyli zaczynało się od pojawiania się malutkich białych kropek pod skórą dłoni lub miejscowe stwardnienie naskórka, różnie, w każdym razie po pierwszych objawach zaczynała mi schodzić skóra z opuszków palców. Skóra na opuszkach zaczynała twardnieć i tak jakby oddzielać się warstwami aż do podłużnych krwawych pęknięć przy paznokciach i na wewnętrznej powierzchni dłoni. Dopiero 3 lata temu trafiłem do Pani magister farmacji i zrobiła mi maść po której wszystkie objawy ustały, no może nie wyleczyłem, ale jak tylko pojawiają się pierwsze objawy, czyli białe punkciki, wcieram tą maść i nie ma dalszych objawów, punkciki znikają a skóra pozostaje zdrowa. Takie nawroty pojawiały się 7-8 razy w roku a w tej chwili po tej maści 1-2 razy w roku i to na moment. Niestety ta Pani już nie żyje ( miała 82 lata jak w zeszłym roku zmarła ) na szczęście podała mi recepturę tej maści i robię ją sam. Jeżeli ktoś chce, to mogę przesłać próbki do sprawdzenia czy w Waszym przypadku podziała, przetestowało tą maść jeż kilkaset osób, nikt nie miał pogorszenia stanu skóry ale tylko mniej więcej w 40% przypadków działała, likwidując objawy podobnie jak u mnie. Jak macie pytania to piszcie chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w walce z tą przypadłością. egzema1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam1958
witam ja w sprawie tej maści chętnie bym spróbował ale nie bardzo wierzę w takie wynalazki a skoro tylu osobom pomogło to może ktoś kto testował tą maść da znać nie ukrywam że zależy mi na czasie bo moje ręce wyglądają okropnie i bolą a "lekarskie" specyfiki już nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jeżeli chodzi o maść to ja stosuję ją od kilku miesięcy z bardzo dobrym skutkiem, mam świadomość że ta maść nie wyleczy egzemy ale daje naprawdę bardzo dobre efekty, skóra wygląda zdrowo, nie swędzi, nie pęka jest jak nowa. A najlepiej poszukaj opinii na innych forach (można znaleźć sporo komentarzy o tej maści) i sam wyciągnij wnioski, ja nie żałuję że ją kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa1966
Cześć Panowie adam1958 i marko85 maść egzema1 stosuję od kilkunastu miesięcy i tak naprawdę zapomniałam co to jest egzema, czasami odwiedzam strony poświęcone temu tematowi szukając nowych informacji na ten temat, każda osoba cierpiąca na tą przypadłość ma świadomość nieuleczalności tego schorzenia, można leczyć to tylko objawowo, każdy przypadek jest inny, mam wielu znajomych którzy stosowali różne maści ze sterydowymi włącznie i każdy doświadczał innych efektów, u jednego te same maści pomagały a innemu szkodziły, przetestowałam maść egzema1 na sobie i poleciłam znajomym, przetestowali i u każdego nastąpiła poprawa większa niż po sterydach. Tą maść będę stosowała do puki nie przestanie działać a mam nadzieję, że nie przestanie. Pozdrawiam wszystkich egzemowców. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam1958
witam chcę podziękować Wam za namiary na egzema1, stosuję od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku miesięcy stosuję maść egzema1 na egzemę dłoni i jestem bardzo zadowolony, ale nie jestem oryginalny, bo na tym forum jest bardzo dużo takich wpisów. Chciałbym dodać informację, że ta maść u mnie działa również na łuszczycę, na początku zrobiłem próbkę na kilku plamkach łuszczycy i nastąpiło całkowite cofnięcie objawów, teraz smaruję wszystkie zmiany łuszczycowe i wszystkie plamy znikają po około 7-8 tygodniach smarowania, nie ma po nich śladu. Jeżeli macie Państwo jakieś doświadczenia ze stosowania tej maści na łuszczycę dajcie znać. Pozdrawiam Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba mi troche ulzylo
Mi lekarz tez powiedzial, ze mam egzeme. Wyjechalam za granice. Najpierw nabawilam sie jakis czerwonych okraglych plam i wg lekarza nie leczy sie ich niczym, po prostu maja zniknac. Zniknely po ok 6 miesiacach. Potem po jakims roku zaczelam sie egzema. Zapisywano mi rozne masci-sterydy itd, nikt mi nie powiedzial, ze to egzema. Mialam wnetrza rak-lokci cale czerwone, z krostkami i bardzo swedzace. Wygladalo to okropnie. Dodatkowo swedzialy mnie bardzo lydki, szczegolnie po goleniu. Ostatnia pani doktor u ktorej bylam zrobila mi troche badan, nic nie wyszlo. Zalecila jednak zmienic wszystkie proszki, zmiekczacze, srodki czystosci, zele pod prysznic, kosmetyki itd na hypoalergiczne, bezzapachowe, jakies natluszczajace i noszenie jak najbardziej przewiewnych ubran. Dodatkowo przepisala mi mocniejsza masc sterydowa. Musze przyznac, ze po zmianie tych wszystkich rzeczy, moja skora wyglada duzo lepiej, masc sterydowa uzywam moze raz na 2 tygodnie. Jesli ktos z Was jest w UK to polecam E45, Vaseline do ciala. Poza tym produkty lagodne dla skory. Po kazdej kapieli natluszczam cialo balsamami, pozwalam im sie wchlonac i dopiero zakladam ubranie. Krem do rak uzywam po kazdym myciu. Dodatkowo w domu ktory wynajmuje jest wilgoc wiec mysle, ze to tez moze byc przyczyna, woda wysuszajaca skore. Wydaje mi sie, ze najlepsze wyjscie to natluszczanie skory, pozwalanie jej oddychac i uzywanie produktow niedrazniacych, do skory wrazliwej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowy adam
Egzema to bardzo uciazliwa choroba z ktora bardzo ciezko wygrac. Choruje na nia od 9 lat. Stosowalem bardzo duzo kremow masci itp ale zawsze z marnym skutkiem . Ostatnio postanowilem wziasc sprawe we wlasne rece i samemu opracowalem mala kuracje. Rozpoczynajac ja moje dlonie byly w oplakanym stanie . Wiec do rzeczy -Smarowanie chorych miejsc mascia aLTAN PLUS oraz TRYBIOTIC(caly czas) Stosowalem takze FENISTIL ktory szybko sie wchlania wiec w mozna go stosowac w kazdej chwili -Jezeli swedzi pic wapno rozpuszczalne 2 tabletki naraz -na wieczor tablatka alertec lub zyrtec -rano i na wieczor tabletke witaminy a Po 2 tygodniach moje dlonie sa naprawde w swietnej kondycji. Zadnych pecherzykow pekniec nawet zaczerwienionych miejsc. Poprostu wygladaja jakbybyly w 100% zdrowe. Jestem bardzo szczesliwy i mam nadzieje ze to juz nie powróci.polecam ten sposob jak dla mnie to rewelacja. Poydrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×