Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

april211

jak to jest ? prosze o pomoc

Polecane posty

od kilku dni nurtuje mnie takie pytanie , otóż zanim dowiedziałam się ze jestemw ciązy pracowalam na umowe na czas określony umowa skończyła mi sie 13.11.2007 wtedy nie wiedziałam że byłam w ciązy a według moich obliczeń to był ok 2 tyg ciąży gdzyż ostatnia miesiaczke miałam 22 .10.2007 . Nie wiecie jak to jest w przypadku takiej umowy i zajścia w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
rozumiem ze nie przedluzyli Ci umowy i juz nie pracujesz? kiedys byl podobny temat w gazecie i wypowiedzi byly takie ze kobieta powinna z zaswiadczeniem od lekarza ze w czasie wymowienia pracy byla juz w ciazy i pracodawca powinien cofnac wymowienie ale musi byc czarno na bialym ze w dniu wymowienia bylas juz w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahm
Wymowienie nie musi byc dostarczone w dniu wymowienia bo kobieta ma prawo nie wiedziec, ze jestes w ciazy. W takiej sytuacji musisz dostac zaswiadczenie od lekarza ginekologa informujace pracodawce w ktorym tygodniu ciazy jestes. Z takim zaswiadczeniem idziesz do bylego pracodawcy i ma on obowiazek cofnac wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahm
O matko oczywiscie ze zamiast "Wymowienie nie musi byc dostarczone w dniu wymowienia" powinnam napisac, ze "zaswiadczenie o ciazy nie musi byc dostarczone w dniu wymowienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak nie pracuje bo w dniu kiedy dostalam umowe i wypowiedzenie to jeszcze chorowala . obecnie mam prace dorywcza na 3 miesiace . a potem siedzenie w domu . a jak mozna zdobyc taki zaswiadczenie ze sie bylo w ciazy od lekarza prowadzacego? czy jakies specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy mozna dochodzić swoich praw kilka miesiecy po wymuwieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahm
Idziesz do ginekologa i przedstawiasz sytuacje. Wtedy dostaniesz zaswiadczenie o wieku ciazy. Nie wiem niestety czy mozna cofnac wypowiedzenie az tak dalece idace, musialabys poszukac for stricte prawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahm
April skopiuj link i wklej do przegladarki. To forum o prawie pracy, tam udziela Ci fachowej odpowiedzi: e-prawnik.pl/forum.php/dj0xNDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
JAK DLA MNIE TO JEST JUZ DAWNO ZA POZNO CZEMU NIE ZROBILAS TEGO OD RAZU? WIDZE ZE JESTES JUZ W 4/5 MIESIACU CZEMU TAK DLUGO CZEKALAS? TERAZ NIE MASZ PO CO TAM ISC, Z TEGO CO PAMIETAM MA SIE NA TO CHYBA TYLKO PARE TYGODNI, PO STWIERDZENIU FAKTU CIAZY I PO PIERWSZYM USG POWINNO UDAC SIE DO PRACODAWCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
szkoda ze szybciej o tym nie pomyslalas, przyslugiwaloby ci platne L4 w 100%, macierzysnki oraz wychowawczy- moze nawet platny w zaleznosci od twoich dochodow wg mnie duzo stracilas, a szkoda popytaj sie jeszcze gdzie sie da, chcialabym sie mylic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 18 tyg ciazy a wczesniej o tym wogule jakos nie myslalam smaiw eicie jak to jest. a pozatym myslalam ze nie donosze ciazy bo juz 2 razy stracilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahm
April wpisz w wyszukiwarke google.pl haslo: prawo pracy forum powinno ci wyswietlic kilka for prawniczych gdzie mozna zadac pytanie i otrzymac odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde doczytałam gdzieś ze po 3 miesiacu nie moga mnie zwolnic wiec chyba juz nie da sie nic zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×