Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharrkaa

pierwsze dania z mięsem

Polecane posty

Gość kucharrkaa

czy do gotowanych zup z mięsem dla 6-7 miesięcznego szkraba można dawać jakieś przyprawy ? Np. zioła, sól ? I jakie mięso najlepsze oprócz piersi z kurczaka ? Bo już kurczk zbrzydł :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z przypraw to wiem ze w sloikach jest oregano ale to po 9 miesiacu wiec wczesniej chyba nic. a mieso: indyk królik cielecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharrkaa
Z indyka to chyba też pierś ? A cielęcina to jakaś konkretny rodzaj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z indyka moze byc piers cielęcine kupuje taką na pieczeń i malutki kawaleczek dodaje do zupki a potem miksuje z warzywami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharrkaa
a można ugotować na wodzie więcej mięsa, poporcjować i takie zamrozić ? Czy zawsze musi być swieżo ugotowane mięso ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kucharka nie wiem czy mozna ja robie tak ze porcjuje surowe zawijam w malutkie woreczki wkladam do reklamówki i do zamrażarki. potem jak nastawiam zupe to wyjmuje jedna taka malutka porcyjke i dodaje :) jarzyny tez czesto tak mroze pokrojone juz w porcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8. miesiąc - majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam 9. miesiąc - tymianek, cząber, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano (ostrożnie przy alergii) Po 10. miesiącu - pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do soli to najlepiej nie podawac bo dziecku to róznicy nie robi czy dodasz czy nie ale jak juz koniecznie chcesz to lepiej sól morską taka grubą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharrkaa
dzięki MaMani i Chemical :) Czyli bez soli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna_wiosna
No i dobrze jak się zna źródło pochodzenia mięsa, bo z hipermarketu to bym nie ryzykowała. Ja na początek kupowalam takie malutkie gerberki z samym mięsem kurczka i indyka i dodawałam do zupek, a czasem to nawet smarowałam nimi chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
Też kupowałam te słoiczki gerbera z mięsem i moja Zosia bardzo długo je jadła z kaszą albo makaronem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżanka
ja generalnie nie gotuję, bo mam do tego dwie lewe ręce (to już mąż prędzej coś ugotuje), więc generalnie nam to tylko gerberki zostają, ale jak je próbuje przed podaniem Franiowi, to nie wydaje mi się, żeby trzeba było dodawać jakieś zioła czy inne przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
Gerber na szczęście soli do słoiczków nie dodaje, Hipp ma za to sól w słoiczkach już od 4 miesiąca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×