Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nadiya26l

zylaki w ciąży!!! co robic...????

Polecane posty

ok, od tysiecy lat ludzie leczyli sie ziolami, ale jaka byla umieralnosc ???na pewno nie dozywalo sie takiego wieku jak w obecnych czasach. Juz nie przesadzajmy.ziolka ziolkami ale wg mnie zylaki trzeba skonsultowac z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Adamusinski
trafilem tu przez przypadek bo ktos bez pytania skopiowal moj artykul ;P i moze sie wypowiem po operacji zylakow zylaki bardzo czesto wracaja wiec nie jest to dobre rozwiazanie uwazam ze mozna sie poddac operacji w sytuacji gdy przyczyny ustapily (np gdy zylaki pojawily sie podczas/po ciazy a kobieta nie chce miec wiecej dzieci) spotykam sie z ludzmi co mieli po 3 operacje na zylaki i dalej im wychodza nowe... jesli chodzi o pijawki to na codzien zajmuje sie leczeniem (glownie) zylakow, niegojacych sie ran (rekordzistka 16 lat chodzi z rana), oraz zwyrodnien stawow i z cala pewnoscia jest to skuteczna metoda (aczkolwiek nie moge powiedziec ze 100%) co do tematu to watpie zeby ktos zrobil operacje podczas ciazy pijawek tez nie mozna stosowac w tamik stanie (nie dlatego ze szkodza tylko nie ma wystarczajacych badan zeby powiedziec ze nie szkodza...) najlepiej do konca ciazy stosowac profilaktyke i/lub masci na zylaki (z masci z pijawek polecam sofie) a leczenie zaczac po porodzie pozdrawiam marek adamusinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wzmocnienie zył polecam cyclo 3 fort - mi przeszły wszelki obrzeki - a biore 1 dziennie tabletke, no i mascie w stylu lioton 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaania
KOBIETY! JESTEM HIRUDOTERAPEUTĄ, TZN STAWIAM PIJAWKI ZAWODOWO. TO CO PISZE TA OSOBA O WIELOKROTNYM UŻYWANIU PIJAWKI TO NIE PRAWDA, A JEŚLI KTOŚ TAK ROBI, NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O PIJAWKOWYM LECZENIU! W DZISIEJSZYCH CZASACH TO CO MA KONTAKT Z KRWIĄ MUSI BYĆ JEDNORAZOWE. SPRAWDZAJCIE INFORMACJE W PEWNYCH ŹRÓDŁACH, NP BIO-GEN W OPOLU. POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Derek
Polecam gabinet hirudoterapii (leczenia pijawkami) więcej na stronie www.centrumleczeniaran.pl Gabinet znajduje się w Warszawie. Ponadto po zabiegu mamy możliwość kontaktu z lekarzem, bardzo miła pani od hirudoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_jessie
Zachęcam do przeczytania na temat żylaków w ciąży: http://pastylka.pl/choroby/zylaki-konczyn-dolnych/artykuly/60,zylaki-w-ciazy Wielu kobietom podczas ciąży zaczynają wychodzić żylaki na nogach, najważniejsze jest dbanie o siebie podczas ciąży w szczególności, a najlepiej jeszcze przed nią. Kobiety, jako że nie da się nie przytyć podczas ciąży i nogi będą bardziej obciążone, powinny nosić specjalne pończochy uciskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście też borykam się z tym problemem - co prawda u mnie zylaki nie są aż tak widoczne ale jednak i u mnie w rodzinie kilka osób też ma ten problem ale najgorsze jest to, ze ja jestem najmłodszą osobą z rodziny, która ma z tym problem... Miałam jedną operację trzy lata temu na jedną nogę i jest ok ale teraz na drugiej nodze pojawia się problem, Teraz smaruje to kremami i balsamami, zdrowo się odżywiam i mam ruch - mam nadz., że to pomoże ale w razie czego znalazłam nowa metodę vnus - http://www.iqmedispa.pl/leczenie-zylakow-vnus,117,4.html, która jest alternatywa do operacji tradycyjnej i laserowej (a taka miałam wczesniej). Będę miała więc na uwadze ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza888
cześć, chciałabym podzielić się z Wami jedyną skuteczną formą leczenia żylaków, którą sprawdziłam na sobie, jest to URYNOTERAPIA, nie innego bardziej skutecznego lekarstwa na żylaki. Stosowałam pijawki i rzeczywiście wzmacniają żyły, ale na krótko, przynajmniej tak było w moim przypadku, działało ok 10 dni potem znów wracało uczucie ciężkich nóg. Jedynym skutecznym sposobem są kompresy z własnego moczu, leczą nawet najbardziej ciężkie przypadki, szybko i skutecznie regenerują zastawki żylne. Efekt szybki i długotrwały. Zlikwidowałam sobie refluks, żyły są całkowicie wydolne, potwierdzone badaniem doplerowskim u flebologa. POLECAM. Jest to stara ajurwedyjska metoda na tą chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELIZA888
...ale tak a propos pijawek to postawiły mnie na nogi, świetnie działają na cały organizm, na kondycję, zero uczucia zmęczenia, na psychikę również... no i likwidują zakrzepicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 miesiąc;)
ja przytylam 9 kg ;/ i boję sie ze bede miec żylaki bo u mnie mama i siostra mialy w ciązy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaguś30
Witam. Chcę podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z żylakami w ciąży. Wcześniej nie miałam większych problemów z naczyniami. W trzeciej ciąży, na początku trzeciego trymestru, nagle zauważyłam całe skupiska fioletowych żylaków pod prawym kolanem, z tyłu. Po krótkim czasie pojawiły się też na łydce, jak również w kilku innych miejscach nóg tzw. pajączki. Byłam załamana. Nikt z lekarzy nie dawał mi większych nadziei, że znikną, najwyżej tylko trochę. Miałam już zamiar zacząć odkładać pieniądze na zabieg, ale i tak mogłabym na niego wybrać się dopiero po okresie karmienia dziecka piersią. A że urodziłam jesienią, to postanowiłam do lata spróbować kilku bezpiecznych sposobów. Po pierwsze naświetlałam żylaki lampą Biotron. Kto ma do niej dostęp, polecam. Nie jest tania, ale skuteczna na wiele dolegliwości i przydatna szczególnie przy dzieciach. W przypadku żylaków rozrzedza ona krew, ułatwiając jej odpływ z żył, i wzmacnia ścianki naczyń. Po drugie, moja pani doktor poleciła mi lek o nazwie Cyclo3Fort. Brałam go jeszcze po porodzie. Polecała mi go też położna i koleżanki w szpitalu, które miały podobne problemy. Jest naprawdę bardzo dobry, rozjaśnia widoczne naczynia. Po trzecie skorzystałam z rad bardzo mądrej polskiej zielarki, pani Stefanii Korżawskiej. Polecam jej książki, m.in. „Wybrałam zdrowie dla dziecka. Na żylaki stosowałam okłady z ciepłego octu jabłkowego domowej roboty i smarowałam je maścią nagietkową. Kupiłam ją co prawda w aptece, ale można też wykonać samemu. Podobno skutecznym sposobem na żylaki jest picie naparu z krwawnika, ale nie wiem, czy można w czasie karmienia, więc poczekam. Po czwarte smarowałam całe nogi balsamem z wyciągiem z liści winorośli i kasztanowca. Kupiłam go w sklepie ze zdrową żywnością. Ma śliczny zapach i przynosi ulgę zmęczonym nogom, wzmacniając przy tym ścianki naczyń. Zaatakowałam te wstrętne żylaki ze wszystkich stron i pomogło!!! Efekty dało się zauważyć w krótkim czasie po porodzie, a przerosły wielokrotnie moje oczekiwania :) Od porodu minęły 3 miesiące, a po żylakach zostały tylko słabo widoczne ślady. W niektórych miejscach zniknęły całkowicie!!! Nie wiem, która metoda okazała się decydująca, może wszystkie po trochu. Jednak najważniejsze jest zapobieganie. Na ucisk w miednicy w czasie zaawansowanej ciąży nie ma sposobu, ja dodatkowo może miałam osłabiony trzecią ciążą organizm. Ale kiedy tylko macie chwilkę, choć pięć minut, kładźcie się z nogami uniesionymi lekko ponad ciało (na jakieś 30 cm), żeby dać odpocząć nogom. Muszą przecież dźwigać dodatkowe kilogramy. Nie zakładajcie też na dłużej nogi na nogę. Ja nie przytyłam dużo, mam szczupłą sylwetkę, a jednak Dobrze się czułam i myślałam, że nic mi nie grozi. No więc dźwigałam zakupy, podnosiłam dzieciaki i sobie dogodziłam. Oszczędzajcie się, przynajmniej przez te kilka miesięcy :) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaine23451
hej dziewczyny, jeśli któraś ciężarna jest z Warszawy, to w Centrum Flebologii jest wizyta z usg ZA DARMO dla ciężarówek!!! Ja trafiłam tam dopiero miesiąc temu, bo ginekolog bagatelizował problem, mówił, że taka uroda i że po ciąży dopiero będzie można coś robić, a to bzdura, bo lekarz flebolog od razu powiedział, że jakbym nosiła medyczne pończochy od początku ciąży, to na pewno nie miałabym łydki w aż tak opłakanym stanie, jak mam teraz:( Z pończochami specjalistycznymi jest o niebo lepiej, choć trochę grzeją. Ale przynajmniej nie boli ta łydka i nie puchnie mi. W ogóle, jeśli któraś ma skłonność do żylaków albo dziedziczne skłonności, to radzę nosić takie pończochy profilaktycznie od początku ciąży, bo potem, jak sie o to nie zadba, jest naprawdę ciężko, wiem po sobie :(( Ale ginekolodzy mają to w nosie - na początku ciąży byłam u 4 różnych ginekologów, chciałam wybrać takiego, z którym będę się dobrze czuła. Wszystkim mówiłam o dziedzicznych skłonnościach do żylaków i że już mam małą wypukłość na łydce i skłonność do pękających naczynek. I WSZYSCY ci lekarze zupełnie zbagatelizowali problem :(( Pomyślałam, że pewnie mają rację, skoro nie zwracają na to uwagi. Jak w 5 miesiącu wyszedł mi siny wykwit na pół łydki, to myślałam, ż się załamię, zaczęło też cholernie boleć. Więc lepiej wybrać się do flebologa na początku ciąży od razu i wydać troche kasy na porządne pończochy albo rajstopy. Nie są tanie, ale naprawdę pomagają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Bozena
Dziewczyny nie martwcie sie! Pewnie nie wszystkie maja to szczęście, ale np u mnie zylaki (i pajaczki!) które powstały w czasie ciąży zniknęły do 0. W 6 miesiacu zaczęły mi wychodzić i powiększały sie z dnia na dzien! Byłam przerażona!!! Każdego ranka widziałam różnice na gorsze a tu jeszcze tyle przede mną. Dodam, ze wczesniej miałam tylko pajaczki i b mało przytyłam w ciąży. Mimo to moje nogi wyglądały b zle. Zaczęłam nosić ponczochy przeciwzylakowe DZIEN W DZIEN i nawet do porodu- i problem zniknął!! Jestem 3 miesiace po porodzie, ale zylaki zniknęły niemal natychmiast. Nie stosowałam żadnych maści, czasami zazywalam cyclo 3 forte. A rodziłam we wrześniu wiec rajstopy nosilam całe lato! i dało sie wytrzymać. Miałam dość cienkie, jakieś 'nowoczesne', wyglądały nawet ładnie:) A do gorąca idzie sie przyzwyczaić, nie było tak zle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Bozena
A pończoszki to były chyba.. sheer & soft II, musiałabym dokładnie sprawdzić (one sa ciensze wiec mniejszy maja ucisk) Medi, pozniej( jak te sie podarly a nie wiedziałam ze mozna to reklamować...) mediven elegance, ale tu I! A no i spałam te ostatnie 3 miesiace z lekko uniesionymi nogami, tzn na zwinietym kocyku. Ale odkąd nosilam pończoszki juz nie martwiłam sie ze za długo stoję czy siedzę, robiłam wczystko normalnie. No, starałam sie spacerować ale rożnie to bywało. Natomiast bez rajstop-cały czas nogi w gorze itp.ale zaraz jak dałam w dół zylaki sie pojawiały.. Plus noszenia rajstop jest jeszcze taki, ze właściwie rano zakladasz i cały dzien nie patrzysz na te zylaki wiec sie nie denerwujesz:) Wczesniej to co 5 min patrzyłam czy sie powiększają:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha7645
Hej dziewczyny, Ja w czasie ciąży zaczęłam używać na polecenie mojego ginekologa pończochy ciążowe uciskowe. Miałam je na sobie nawet w dzień porodu:) Od tego czasu nosze takie coś https://www.nazylaki.pl/ponczochy/54-1998-ponczochy-samonosne-varisan-top.html#/25-palce-otwarte/29-klasa_kompresji-1/44-rozmiar-1/50-rodzaj-krotkie/60-kolor-bez OD tego czasu bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkana

Dziewczyny, a czy któraś z Was miała problem z hemoroidami w ciąży? jak sobie poradziliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 
u kobiet w ciąży często można odnotować pojawianie się hemoroidów. Może to być spowodowane np. przez ucisk macicy na jelita. Zachęcam do przeczytania artykułu "Hemoroidy w ciąży" na naszej stronie: hemoroidy.info.pl/hemoroidy-w-ciazy/ - znajdzie tam Pani informacje o przyczynach, objawach a także o leczeniu hemoroidów w ciąży i nie tylko.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
 _________________
Ekspert hemoroidy.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×