Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pudel z Rodowodem

pytanie do Andrzeja z Biłgoraja aleksandrowa

Polecane posty

Gość MarikaXD
Moja babcia umie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest cąłkiem smaczne i niedawano jadłem , mam dalszą rodzine w okolicach janowa lubelskiego i oni mnie tym poczestowali . poza tym tym jak w Lublinie pare arzy widziałem w cukierni ale strasznie drogi - była wersja z kasza gryczana i jaglana chyba :-)ale smakowała nieco inaczej , w innych miastach tego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieróg biłgorajski z kaszy gryczanej (inna nazwa to Piróg biłgorajski) można skosztować w restauracji, ale można zrobić go też w domu. Proporcje składników bywają różne: Przepis 1: 2 kg ziemniaków, 1 kg tłustego twarogu, 0,8 kg kaszy gryczanej, 6 jajek, 1 szklanka śmietany, słonina, smalec, sól, pieprz, mięta (może być suszona). Wykonanie: Ziemniaki obrać, ugotować i odcedzić. Kaszę gryczaną wsypujemy do ugotowanych ziemniaków, garnek przykrywamy pokrywką i odstawiamy na pół godziny. Ser biały starannie kruszymy, słoninę kroimy w kostkę i topimy. Miętę rozcieramy w moździerzu. Ziemniaki z kaszą przekładamy do miski. Dodajemy biały ser, tłuszcz ze skwarkami i jajka. Przepis 2: 1 kg ugotowanych i rozgniecionych ziemniaków, 1,5 kg twarogu, 1 kg ugotowanej na sypko kaszy gryczanej, 10 jajek, pół litra 18% śmietany, 70 dkg stopionej na skwarki słoniny, sól, pieprz, mięta. Wykonanie: całość wyrabiamy na jednolitą masę. Dodajemy przyprawy. Wykładamy do wysokiej blachy grubo wysmarowanej smalcem i starannie ugniatamy, by nie było pustych przestrzeni. Wierzch wygładzamy i zwilżamy wodą (można posmarować jajkiem). Pieróg wstawiamy do nagrzanego pieca (180-200 st.C) i pieczemy około 1,5 godziny. Można jeść na gorąco lub zimny ze śmietaną, mlekiem albo masłem. Młodzież ostatnio polewa go keczupem. Niektórzy pałaszują go zamiast chleba. Smacznego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pudel rodowodem
dzieki ci dobra kobieto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×