Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i nie wiem po prostu

Czy można w ciąży..................................................

Polecane posty

Gość no i nie wiem po prostu

wiem, ze w ciazy nie wolno jeść surowego mięsa, surowej szynki, kogla mogla, serów pleśniowych, salami i w ogóle wszystkiego co surowe. Ale powiedzcie mi proszę czy można pic kefir? Nie smiejcie sie ze mnie, to moja pierwsza ciaza i nie mam doswiadczenia. :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzulka
pewnie, ze mozna, nawet jest to wskazane.....kefir jest bardzo zdrowy i ma duzo dobrych bakterii, a takze ulatwia wyproznianie, co w czasie ciazy jest bardzo wazne, bo wiele kobiet cierpi na uciazliwe zaparcia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i nie wiem po prostu
zuzulka, dzieki wielkie :D:D:D nie wysmialas mnie i odpowiedzialas dokladnie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem po prostu.... a dlaczego nie można??? a jak masz ochotę, zachciankę??? no wiesz... nie każę Ci wcinać surowego mięsa(co to za pomysł??) ja na potęgę jadłam boczek surowy-wędzony...bo lubię;) kogiel mogiel? chciałam słodko to sobie zrobiłam... nie co dzień ale czasem.... salami? dlaczego?? poczekaj aż urodzisz i będziesz karmić cycem... wtedy to będą zakazy jedzenia!!! a teraz wcinaj póki możesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie w czasie ciąży
Dlaczego niby podczas karmienia piersia zakazy jedzenia, bez przesad jeść wszystko tylko z umiarem może jedynie napoje gazowane unikac a tak poza tym jeśli dziecku nic nie jest to znaczy nie bedzie mialo kolek to jeść można wszystko a jak zobaczysz ze dziecko ma na przykład kolke to zobacz co zjadłas i wtedy to dopiero odstaw z diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenezuela76
surowego mięsa nie powinnaś jeść w ciązy, bo to niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenezuela76
Spożywanie surowego - nieugotowanego czy nieuwędzonego - mięsa przez kobiety w ciąży może wywołać zakażenie pierwotniakiem toksoplazmozy, prowadzącym do uszkodzeń mózgu noworodków - donosi najnowszy British Medical Journal. Badanie objęło tysiąc kobiet w ciąży z całej Europy. Na ich podstawie lekarze stwierdzili, że spożywanie nieugotowanej wieprzowiny, baraniny i wołowiny doprowadziło w 30-63 proc. przypadków do zakażenia pasożytem toksoplazmozy. O tym, że pierwotniak toksoplazmozy jest czasami obecny w surowym mięsie wiedziano już od dawna. Jednak nigdy nie przeprowadzono kompleksowych badań, które potwierdziłyby, iż mięso może być źródłem zakażenia dla człowieka. "U ok. 25 proc. kobiet, u których do infekcji doszło w czasie ciąży istnieje możliwość przeniesienia jej na dzieci" - powiedziała współautorka badań, Ruth Gilbert z londyńskiego University College.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×