Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magol

pity - skarbówka - czy ktoś z was pracuje w US?

Polecane posty

Gość magol

chcialam sie dowiedziec, co sie stanie gdy nie wysle sie na czas pitu z pracy do US pit-11 jakie sa konsekwencje? czy US daje kary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna_łódź
Jeśli nie jesteś pracodawcą, tylko pracownikiem to Pit-11 powinnaś otrzymać od pracodawcy do końca lutego (taki jest termin ustawowy). Następnie masz czas do końca kwietnia aby na podstawie tej deklaracji rozliczyć się z US z dochodu uzyskanego w 2007r. Jeśli będziesz miała problemy z wypełnieniem formularza chętnie pomogę, to proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi pomozesz
a mi pomozesz rozliczyc? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze mi tez pomozesz :) jestem studentka i nie uzyskalam dochodu wiekszego nic 3000, wiec nie musze sie rozliczac?? a jak to jest ze wzrotem podatku? sami mi nalicza oddadzacaly czy musze jednak skladac pit zeby mi zwrocili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede wdzieczna za odpowiedz
pracuje dopiero od pazdziernika i zarobilam mniej niz 2000 jestem jeszcze studentka i nie ukonczylam 26 roku zycia rzeczywiscie przysluguje mi jakis zwrot podatku? (pracuje na umowe-zlecenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, obowiązek rozliczenia z US ma każdy podatnik który w ubiegłym roku podatkowym uzyskał dochód, ustawa nie określa w jakiej kwocie. Po prostu jeśli wasz dochód był mniejszy niż 2280zł, podatku nie będzie. Na podstawie właśnie złożonego zeznania US zwróci nadpłatę podatku jeśli takowa istnieje max w ciągu 3miesięcy (termin ustawowy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede wdzieczna za odpowiedz
bardzo dziekuje za odpowiedz ja kompletnie sie nie moge w tym wszystkim polapac,wszelkie sprawy "papierkowo-urzedowo-ubezpieczeniowo-podatkowe" mnie po prostu przerazaja i sprawiaja ze mam ochote uciec do dzungli i sie tam zaszyc na wieki wiekow amen,heh dzieki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sweet daisy
Otóż druk 11 wersja 15 wysyła do Nas płatnik, który ma obowiązek rozliczyć wszystkich swoich pracowników - terminy są następujące: wynagrodzenie etc (pozycje od 1-5 + „inne źródła”) z całego roku 2007 tj. (od x.x.2007 do 31.12.2007) należy wysyłać do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, natomiast poz. 6-11 należy składać do końca roku następnego ... te deklaracje składa PŁATNIK i sankcje karne TYLKO On otrzymuje, natomiast pracownik ma obowiązek złożyć deklarację PIT-37 z dodatkowym dokumentem O,D etc do końca kwietnia 2008 r. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×